Anasayfa / AKTÜEL / 2020, Dijital Dönüşümün Artarak Devam Edeceği Bir Yıl Olacaktır

2020, Dijital Dönüşümün Artarak Devam Edeceği Bir Yıl Olacaktır

ÖNCÜ GÜYER, ELEKTROSER GENEL MÜDÜRÜ

Elektroser ailesi olarak Türkiye’de yerleşik ve basım işine gönül vermiş tüm matbaaların, esnek ambalaj ve etiket üreticilerinin, dijital iç ve dış mekan baskı yapan tüm reklam firmalarının ve fotokopi, yazıcı ve yazılım hizmetleri bütününde ofis otomasyonu hizmeti verdiğimiz tüm değerli müşterilerimizin yeni yılını kutlarız.

Dünya ekononomisinin yeni denge arayışlarında geçirdiği zorlu 2018 ve 2019 yıllarından sonra 2020 yılının herkese bol kazançlar getirmesini dilerim.

Dijitalleşmenin daha da güçlenerek damga vuracağı 2020 yılında, eski tip ve teknoloji ile üretim ve iş yapma alışkanlıklarını bırakamayan firmaların zorlanacağını, bunlardan birçoğunun üzülerek yeni ekonomiye dayanamayacaklarını düşünüyorum. Tüm ekonomik veriler, inşaat, perakende, sanayi, otomotiv ve bankacılık gibi sektörlerde faaliyet gösteren fakat innovasyona önem vermeyen firmaların çok zorlandıklarını, eski kar ve ciro hedeflerine ulaşamadıklarını gösteriyor. Kısaca eski iş yapma alışkanlıklarını terkedemeyen firmalar, hangi sektörde olursa olsun gün geçtikçe ve hızlanarak kan kaybediyorlar.

 

Elektroser olarak 2020 yılının sektörümüzde “İnnovasyon” yılı olmasını tüm kalbimizle diliyoruz. Tek bir kelimenin ne kadar çok anlam ifade ettiğini innovasyon kelimesinin kendisinde görebiliriz. İnnovasyon herkesin çok hoşuna giden bir kelime olsa da, onun gerekliliklerini kendi işlerine uygulamak ya da diğer bir deyişle bunu ete ve kemiğe büründürmek birçok firma için çok zor oluyor. İnnovasyon yolunda hızlı adımlar atan firma sayısı da aslında hiç de azımsanamayacak kadar fazla görünüyor. Doğal seçim kanunları doğrultusunda bu firmalar öncü olma rolünü üstleniyor ve hızlıca sürüden ayrılıyorlar.

Biz de bu innovasyona tam destek olabilmek için dijital baskı ve yazılım çözümlerimizle, innovasyon yoluna çıkan ya da çıkmayı hedefleyen tüm firmalara destek olmayı arzuluyoruz. 2020 yılı doğal olarak drupa senesi olacak.

Yatırımlarını bugüne kadar ertelemiş, farklı çıkış yolları arayan tüm firmalar için belki de bu drupa son durak olacak gibi duruyor. Silkelenmenin, üretim ,satış ve stok maliyetlerinin gerçekten gözden geçirilmesi kaçınılmaz duruyor. Bunun üzerine yeni iş modellerine geçen, satış ve pazarlama ağını güçlendiren, internet kanalında yer alan ve veri üzerine odaklanan firmalar sürüden ayrılarak hakettikleri başarı noktasına ulaşabileceklerdir.

Elektroser olarak bu yolculukta birçok firmaya destek olmak esas amacımızdır. Düşük kur ve faiz ortamının devam edeceği, istikrarlı ve güvenilir bir yatırım ortamı sunacak bir 2020, bu dijital dönüşümün artarak devam edeceği bir yıl olacaktır.

2020 yılının sektörümüzdeki tüm firmalara başarı ve innovasyon getirmesini ve herkese aileleri ile birlikte mutlu ve sağlıklı bir yıl geçirmesini gönülden dilerim.

 

 

#Dijitaldönüşüm #Elektroser #drupa #innovasyon #öncügüyer #esnekambalaj #ofisotomasyonu

İnceleyin

Lidya Grup’tan Dev Değişim Kampanyası

Dijital baskı sektörünün yenilikçi tedarikçisi Lidya Grup, pazarı desteklemeye devam ediyor. Sektöründe finansman desteği uygulayan ...