Anasayfa / Baskı Malzemeleri / 4 Kelime ile Remifol; Hizmet, Yatırım, Büyüme ve Yenilik
Remifol

4 Kelime ile Remifol; Hizmet, Yatırım, Büyüme ve Yenilik

 

Mesut Utku: “Her ihtiyaca yönelik ürün yelpazesi bulunan Remifol, Türkiye’de dijital baskı malzemeleri üretiminde, öncü konumdadır. Remifol’un kısa bir süre içerisinde büyümesinin ve başarılara imza atmasının sırrı, şirket ortaklarının arasında oluşan pozitif sinerji ve uyumun şirketin vizyonuna sağladığı katkıdır.“

“Geniş format baskı piyasası için yenilikçi, yüksek kaliteli, dijital baskı ürünleri geliştirme ve üretme noktasına odaklanan Remifol, müşterilerini tam anlamı ile memnun edecek ve teknolojik gelişmelerden yararlanmalarını sağlayacak şekilde, mükemmel geniş formatlı dijital baskı malzemelerinin tüm çeşitlerini üretme konusuna kendisini adamış bir şirkettir”, diyen Remifol Ortaklarından Mesut Utku ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Remifol’da yenilikler saymakla bitmiyor

RemifolMesut Utku, Remifol’da yeniliklerin her zaman devam edeceğini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü:  “2016’da renkli folyo üretimine başladık. 3 renk ile satışa sunduğumuz ürünler, kullanıcılardan aldığımız olumlu dönüşler neticesinde şu an 8 parlak, 8 mat ile 16 çeşide ulaşmış durumda. Hedefimiz 2017’nin sonuna kadar 20’ye ulaşmak. Kısa süre önce araç folyosu üretimine de başladık. 154 cm genişliğindeki ürün grubuna öncelikli olarak taksi sarısı ile giriş yaptık. Çok yakında renk sayımızı da artıracağımızı buradan müşterilerimize müjdeleyebilirim.”

Remifol’un çift taraflı bant alanına giriş yaptığını dile getiren Mesut Utku, sözlerine şu şekilde devam etti: “Tüm bayilerimizde 7 çeşit banttan oluşan stantlar yer alıyor. Yurt içindeki bayilik anlaşmalarımızı 1-2 il dışında tamamladık. Yurt dışı ile ilgili planlarımız 2018’i kapsıyor. Şu an için 5 ülkeye düzenli olarak ihracat yapıyoruz ve 2018 yılında çalışmalarımıza hız kazandıracağız.”

Remifol, her geçen gün büyümeye devam ediyor

Remifol’un teknolojik yatırımlarının olduğunu belirten Mesut Utku, şunları kaydetti: “Yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz. Daha önce maksimum 154 cm genişlikte folyo üretimi yapıyorduk. Yeni sürüm hattımız ile birlikte bu ölçüyü 161 cm’ye yükselttik. Aynı zamanda üretim kapasitemizi de 2 katına çıkardık.”

RemifolMesut Utku, tamamen yerli sermayeli %100 Türk firması olan Remifol hakkında: “Remifol ailesi olarak 3 ortaklı bir şirketiz ve kendi sermayemizle ülkemize değer katacak çalışmalar yapmanın üzerinde önem ile duruyoruz” dedi ve devam etti: “Remifol olarak en büyük özelliğimiz, üretim hatlarımızın %100 yerli üretim olmasıdır. Biz Türk insanının başarabilecekleri, çalışkanlığı ve azmi ile Avrupa’yla rekabet edebilecek konumda olduğunu göstermek istiyoruz. Bu minvalde tüm üretimlerimizde Avrupa standartlarını yakalamak için hammadde tedariklerimizi Avrupa ülkelerinden gerçekleştiriyoruz.”

RemifolMesut Utku, Remifol ürünlerini rakiplerinden ayıran temel farklılıkları ise şu şekilde anlattı: “Remifol ürünleri kalite olarak Avrupa ürünleri ile kıyaslanabilir duruma geldi. Kalite / fiyat endeksi olarak bakıldığında da kullanıcılara ciddi avantajlar sağlanıyor. Remifol bayileri, raflarına her geçen gün daha fazla ürün çeşidi koyarak başka markalara olan ihtiyacı en aza indiriyor.”

Mesut Utku, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Bizler, idealist insanlarız. Ülkemizi ve milletimizi seviyoruz. Ülkemizdeki ekonomik ve sosyal problemlerin farkındayız ve elimizden geldiğince de çözümlere katkıda bulunmak istiyoruz.  Remifol olarak ayırdığımız bir fon ile amatör sporlara destek olmaya karar verdik. Bu doğrultuda İstanbul’da yer alan amatör bir kulüp ile sponsorluk anlaşması yaptık. Detaylar daha da belirginleştiğinde sizlerle paylaşacağız. Kısaca Remifol ailesi büyüdükçe, daha büyük sosyal projelerde yer alacak.”

 

#Remifol #MesutUtku #DijitalBaskı #Hizmet #Yatırım #Yenilik #Büyüme

İnceleyin

Lidya Grup’un 2018 yılı Büyüme Hedefi: %20

Lidya Grup’un 2018 yılı Büyüme Hedefi: %20 Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz: “Sermayemiz ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir