Anasayfa / OLDEST POSTS / 94 ülkeden 58 bin 942 ziyaretçi ile Global tekstil şovu: ITM 2018

94 ülkeden 58 bin 942 ziyaretçi ile Global tekstil şovu: ITM 2018

Tekstil sektörünün iki yıldır büyük bir merakla beklediği ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 14-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Tekstil teknoloji devlerinin bir araya geldiği ve sektör profesyonellerinin buluşma noktası olan ITM Fuarı, 4 gün boyunca yoğun ziyaretçi sayısıyla da katılımcıların yüzünü güldürdü.
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı, TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği) işbirliği ile düzenlenen ITM 2018 Fuarı, dört gün boyunca tekstil teknoloji liderlerine ev sahipliği yaptı. Yoğun katılımın olduğu açılış; Teknik Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necip Güney ve Tüyap Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal’ın önderliğinde gerçekleşti. Açılışa; Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, TEMSAD Başkanı Adil Nalbant, ITAMMA Başkanı Kaizar Z. Mahuwala, Picanol Pazarlama İletişim Müdürü Erwin Devloo, IRO Genel Müdürü Mikeal Äremann başta olmak üzere tekstil dünyasından önemli isimler katıldı. Tekstil sektörünün profesyonelleri, katılımcı firmalar, basın mensupları ve ziyaretçilerin katılımıyla tekstil teknoloji şovuna dönüşen ITM 2018 Fuarı, dört gün boyunca misafirlerini ağırladı.

64 Ülke! 1150 Firma! 11 Salon!

Sektör profesyonellerinin buluşma noktası olan ITM 2018 Fuarı, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı firmaların milyon Euro’luk satışlar gerçekleştirdiği ve birçok iş bağlantısına imza atılan muhteşem bir organizasyon olarak dünya tekstil tarihine adını altın harflerle yazdırdı.  64 ülkeden tekstil teknoloji üreticisi 1150 firma ve firma temsilcisi ile 11 salonda gerçekleşen ITM 2018 Fuarı’nda sektörün ilk kez tanıştığı ürünler ve teknolojiler sergilendi. Alanında öncü teknolojiler geliştiren yüzlerce üretici ve küresel çapta yatırımcının katılımı ile adeta bir tekstil şovuna dönüşen ITM 2018 Fuarı’nda pek çok lider tekstil makine üreticisi firma, dünya lansmanlarını gerçekleştirdi. Katılımcı firmaların daha büyük stant alanlarında daha fazla sayıda makine sergilemeleri ise dikkat çekti. ITM 2018, 94 ülkeden, 14 bin 248’i yabancı olmak üzere toplam 58 bin 942 ziyaretçisiyle şimdiye kadar yapılan ITM Fuarları arasında bir rekora imza attı. Bir önceki ITM Fuarı’na oranla hem ülke çeşitliliği hem de ziyaretçi sayısında önemli bir artış kaydeden ITM 2018 Fuarı, katılımcı firmalar ve ziyaretçilerden aldığı olumlu geri dönüşlerle başarı çıtasını daha da yükseğe çıkardı.

ITM 2018’de güçlü işbirliklerine imza atıldı

Firma sahipleri, firma temsilcileri ve ziyaretçilerin aklından silinmeyecek güzel izler bırakan ITM 2018 Fuarı, sektörün nabzını tutmak ve yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için de kaçırılmaz ticari fırsatlar sundu. ITM, daha ilk günden firmaların milyon Euro’luk anlaşmalar yaptığı verimli bir buluşma noktası oldu. Bu başarının arkasındaki en büyük etken ise; 2 yıl boyunca dünya genelinde sürdürülen tanıtım çalışmaları oldu. Ekibimiz, Çin’den Hindistan’a, Bangladeş’ten Pakistan’a, Rusya’dan Özbekistan’a dünyanın tekstil üreticisi tüm bölgelerinde fuar ve etkinliklere katılarak; firma ve sektörel dernekleri ziyaret ederek ITM 2018’de yer alacak gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgi verdiler. Bu sayede ITM 2018 Fuarı, tekstil yatırımcılarının tercih ettiği bir adres oldu.

94 ülkeden binlerce ziyaretçi

ITM 2018 Fuarı’na ziyaretçilerin geldiği ülkeler ise sırasıyla şunlar: Afganistan, Arnavutluk, Cezayir, Angola, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belarus, Belçika, Benin, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Çin, Kolombiya, Hırvatistan, K.K.T.C, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Estonya, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Irak, İran, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore, Panama, Guatemala, Kosova, Kuveyt, Kırgızistan, Letonya, Lübnan, Libya, Lihtenştayn, Litvanya, Makedonya, Mali, Morityus, Meksika, Moldova, Monako, Karadağ, Fas, Hollanda, Nijerya, Pakistan, Filistin, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Suriye, Tayvan, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Amerika, Özbekistan, Vietnam, Yemen’den ziyaretçiler geldi.

ORTAK BULUŞMA NOKTASI

Coğrafi açıdan ülkelerin birbirlerine yakın olduğu İstanbul’da gerçekleşen bu büyük buluşma, sektör temsilcilerinin en yeni teknolojilerini, ilk defa ITM 2018’de tanıtmalarına imkan sağladı. Doğu ile Batı tekstil dünyaları arasında bir köprü vazifesi gören ITM fuarı, bu sene de geçen yıllarda olduğu gibi sektörün nabzını tutmayı sürdürüyor.

Alanında öncü teknolojiler geliştiren yüzlerce üreticinin, küresel çapta yatırımcının katılımı ve ziyaretiyle adeta bir tekstil teknolojileri şovuna dönüşen ITM 2018 Fuarı; pamuktan ipliğe, dokumadan örmeye, dijital baskıdan boya ve terbiyeye kadar sektörün tüm alt kollarında hizmet veren firmalar geliştirdikleri son ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturuyor. Tekstil makineleri dünyasının önemli isi   mlerinin en yeni makine ve teknolojilerinin tanıtıldığı fuar, sektörün nabzını tutmak ve yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için kaçırılmaz ticari fırsatlar sunuyor. ITM 2018 ile birlikte eş zamanlı olarak düzenlenen 15. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, HIGHTEX 2018 Uluslararası Teknik Tekstiller & Nonwoven Fuarı ve 8. Uluslararası İstanbul Tekstil Konferansı aynı çatı altında buluşuyor olması ile heyecan daha da artıyor.

#Global, #ITM, #Tekstil

İnceleyin

Xerox, bayileri aracılığıyla verdiği Yönetilen Baskı Hizmetleri’nde üst üste dördüncü kez dünya lideri

Xerox kanal iş ortaklarıyla verdiği yönetilen baskı hizmetlerinde (MPS), analiz araştırma grubu Quocirca’nın Avrupa’da yürüttüğü ...