Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / AccurioJet KM-1 Inkjet Teknolojisine Yatırım Yaptılar

AccurioJet KM-1 Inkjet Teknolojisine Yatırım Yaptılar

Imprimerie Baron & Fils, Konica Minolta’nın ödüllü KM-1 Accurio-Jet teknolojisine yaptığı yatırımla koronavirüs pandemisinin etkisine meydan okudu ve dijital baskı gücünü, esnekliğini artırdı.

Imprimerie Baron & Fils için yalnızca eğitim sırasında bile 4-5 farklı iş baskısı gerçekleştirmişti. Eğitimin tamamlanmasının ardından Mayıs ayında ise gerçek üretimine başlandı. Müşterileri arasında lüks markalar, finansal kurum ve şirketler, yeni trendleri yakından takip eden firmalar ve Fransız Ulusal Kütüphanesi de bulunan Baron & Fils artık ofset makinesinin yerini alan Konica Minolta AccurioJet KM-1 B2 + UV mürekkep püskürtmeli baskı makinesi kullanıyor.

Buradaki en önemli olay Baron & Fils’in Konica Minolta’dan aldığı ekip desteğiydi. Paris’in banliyölerinden birinde bulunan ve büyük bir modernizasyon programının merkezi olan Clichy tesisinde küresel koronavirüs pandemisi nedeniyle Mart ayının ortasında durdurulmak zorunda kalan kurulum iki ay sonra kısıtlamaların kaldırılması ve ülkeler arası sınır erişimi de dahil olmak üzere düzenleyici onayların alınmasıyla tamamlandı.

Baron & Fils yöneticisi ve ortağı Florent Sylvestre “Konica Minolta ekibi, bu zor zamanlarda ve sokağa çıkma yasakları uygulanırken Hollanda ve Almanya’dan gelip uzun saatler çalıştılar. Kurulumu bir hafta içinde tamamladılar ve kısa süre sonra baskı çalışmalarına başladık. İnanılmaz bir başarıydı. Zor çalışma koşulları altında gösterdikleri profesyonellik, verimlilik ve bağlılıkları için gönülden teşekkür ediyoruz. Bir iş ortağı ve işbirlikçi yaklaşımla baskı seçiminden başarılı bir şekilde uygulanmasına kadar her adımda bize eşlik ettiler” dedi: “Dijital üretim kapasitemizi arttırdığımız ve müşterilerimiz için yeni fırsatlar sunabildiğimiz için çok mutluyuz. Bunlar iş stratejimizin temel taşlarıdır. Önümüzdeki süreçte kısa vadeli uygulamaların müşterilerimiz için daha da çekici hale geleceğini biliyoruz. Ayrıca nihai ürünü aynı makinede düzenleyip yazdırabilecek olmaları turtarlılık sağlayacak ve bu da kreatifler ve ajanslar gibi daha fazla müşteriye kapı açılmasına yardımcı olacak. Bu herkes için bir kazan-kazan durumu. Kısa süreli dijital üretim özellikle pandemi sonrası giderek daha önemli hale gelecek.”

Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa KM-1 Yetkinlik Merkezi Başkanı Hidetoshi Omo, şunları söyledi:

“Koronavirüsün etkisine rağmen, müşterimizle çok sayıda olumlu gelişme yaşadık ve Baron & Fils buna mükemmel bir örnek. Tüm müşterilerimiz gibi onları da her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Yep yeni bir dijital yolculuğa çıktıkları, yenilenen tesislerinin kalbi olan ödüllü Konica Minolta AccurioJet KM-1 ile onlara gelecekte başarılar diliyoruz. Bu sıkıntılı zamanlarda bile 24 saat boyunca dünyanın dört bir yanındaki fikirlerin şekillendirilmesine yardımcı olmaya devam ederken müşterilerimize işbirliğine dayalı ortaklık yaklaşımımızla pratik ve özel destek sunmayı sürdürüyoruz.”

 

 

 

#Konica #Minolta #baskı #dijital 

İnceleyin

Kyocera’nın Inkjet Üretim Yazıcısına Ödül

Kyocera Document Solutions, devrim niteliğindeki mürekkep püskürtmeli ilk üretim yazıcısı TASKalfa Pro 15000c ile Avrupa ...