Anasayfa / AKTÜEL / AGFA, INTERPRINT VE KOENIG & BAUER Dijital Dekor Baskı Ortaklığı

AGFA, INTERPRINT VE KOENIG & BAUER Dijital Dekor Baskı Ortaklığı

Dekor kâğıdı baskı şirketi Interprint, Agfa’nın su bazlı pigmentli inkjet mürekkebini tek geçişli yüksek hızlı Koenig & Bauer RotaJET baskı makinelerinden ikisinde kullanarak ürün yelpazesini genişletiyor.

Interprint, kısa süre önce, en yeni nesillerinden ikincisi olan üçüncü bir RotaJET sistemine yatırım yaptı. Bunların ikisi de şimdi aynı Agfa mürekkep seti ile çalışıyor. Üç taraf arasındaki işbirliği, dekor kâğıdına inkjet baskıyı büyütme için kilit bir strateji olarak benimsediğinde zaten bir endüstri öncüsü haline gelen Interprint’in dijital baskı yelpazesini birinci sınıf laminatlarla genişletmesini mümkün kılıyor. Her iki hattaki tutarlı ve değiştirilebilir baskılar sayesinde Interprint, prova üretimi aşamasından tam üretime kadar çok çeşitli tasarımları sunabilir duruma geldi.

Interprint GmbH Genel Müdürü Robert Bierfreund, “Dijital dekor baskısı sayesinde tasarımlarda tam esneklik gösterebildiğimiz için heyecanlıyız” diyor ve ekliyor: “RotaJET hatlarının başlangıç ​​aşamasında Agfa ve Koenig & Bauer ile yaptığımız işbirliği çok profesyoneldi ve müşterilerimize büyük bir tasarım seçeneği özgürlüğü ve üstün baskı kalitesi ile hizmet vermemizi sağlayan tutarlı bir baskı süreci ile sonuçlandı.”

 

Yakın işbirliği

Geçtiğimiz yıllarda Agfa, laminat (döşemeler ve mobilya panelleri) üretimi için dekor kâğıdına baskı yapmak için su bazlı mürekkeplerin tasarımına ve üretimine büyük yatırımlar yaptı. Pigmentli mürekkepler, geniş bir renk gamı ​​ve düşük metamerizm (ahşap tasarımlar için) ile tutarlı baskılar sağlıyor. Mevcut laminasyon işlemlerine göre ayarlandıkları için, gravür baskıların dijital baskılarla dorudan aynı sonuçları almasını ve yerini alabilmesini sağlıyor.

Koenig & Bauer, RotaJET serisi ile laminat endüstrisinin taleplerini karşılayan birinci sınıf tek geçişli bir baskı sistemi geliştirdi. Çeşitli baskı genişlikleri ve 135 metre /dakikaya varan baskı hızıyla, daha önce gravürde basılmış olan üretim işlerini karşılayabildiği gibi ayrıca çok kısa ardışık tirajları hızlı ve ekonomik olarak basabiliyor.

 

Koenig & Bauer ve Agfa, RotaJET baskı çözümü ile kullanım için Agfa mürekkep setinin performansını doğrulamak için yakın işbirliği yaptı. Koenig & Bauer yönetim kurulu üyesi Christoph Müller, “Koenig & Bauer, Würzburg’daki Müşteri Teknoloji Merkezinde RotaJET baskı çözümü üzerindeki Agfa mürekkep setini kapsamlı bir şekilde test etti” diyor. “Mürekkebin baskı sistemine ince ayarı her iki tarafça da dikkatli bir şekilde yönetildi. Bu, RotaJET’in çok kontrollü bir şekilde çalışmasına ve mükemmel görüntü kalitesi ve genel performans sağlamasına neden oldu.”

 

Agfa’nın Endüstriyel Inkjet Direktörü Tom Cloots ise “Agfa, bu sektör için mürekkeplere uzun yıllar yatırım yapan Ar-Ge’si ile laminat endüstrisine kendini adamıştır ve yakın zamanda yeni bir özel mürekkep üretim tesisi inşa etti” diyor. “Pigmentleri işleme konusunda uzun bir geleneğimiz var ve bunların su bazlı bir mürekkep taşıyıcıda nasıl dağıtılacağı konusunda güçlü bir uzmanlık geliştirdik. Agfa teknolojisi, genel mürekkep performansının önemli bir unsuru olan çok geniş bir renk gamıyla inkjet mürekkeplerin tutarlı bir şekilde üretilmesini sağlarken, aynı zamanda düşük bir mürekkep tüketimi sağlıyor.”

#agfa #interprint #koeing #bauer #baskı #inkjet #dekorbaskı

İnceleyin

Lidya Grup, FESPA Eurasia 2021’de son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiliyor

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2 – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar ...