Anasayfa / AKTÜEL / ALON BAR-SHANY: “HP, Dijital Baskıda Yeni Bir Çağ Başlatıyor”

ALON BAR-SHANY: “HP, Dijital Baskıda Yeni Bir Çağ Başlatıyor”

Hızlı büyüme fırsatları sunmak için tasarlanan yeni beşinci ve altıncı nesil HP Indigo dijital baskı çözümleri basına tanıtıldı. Bundan sonrası için söz HP Indigo Ülke Müdürü Fatih Özatay ve Türkiye Distribütörü Matset A.Ş’de olacak Bu ay size HP’nin tanıttığı yenilikleri aktaracağız. Türkiye pazarı için özel yorumlanmış muhtemel edisyon içinse Mayıs sayımızı bekleyeceğiz.

HP Inc., etiket, ambalaj ve ticari matbaaların dijital olarak önemli ölçüde daha yüksek hacimleri kârlı bir şekilde basmaları için tasarlanmış iki yeni çarpıcı ve devrimci HP Indigo neslini duyurdu. Daha yüksek hız ve üretkenlik sağlayan yenilikler sayesinde, her iki dijital baskı platformu da analogdan dijitale dönüşüm için yeni fırsatların kilidini açacak.

Yeni 5 Serileri ‘Series 5’ Platformu

Yeni Seri 5 platformunun ilk makinesi 50 x 70 ebatlı ticari baskı çözümü HP Indigo 100K Dijital Baskı Makinesi. Ayda bir milyondan fazla B2 dupleks tabaka basabilmek üzere daha yüksek üretkenlik için tasarlanan HP Indigo 100K. Saatte altı bin tabaka basabilir. HP Indigo 100K ofset oyuncuların daha az israfla yüksek verimli, talep üzerine baskı yapmaları için tasarlanmış. Haziran’da pazarda olacak.

Yeni 6 Serileri ‘Series 6’ Platformu

Etiket üretimi için, yeni nesil HP Indigo LEPX mimarisiyle tasarlanan HP Indigo V12 Dijital Baskı Makinesi, Indigo’nun Sıvı Elektrofotografi (LEP) teknolojisinin temel gücünü kullanan dar en bobin beslemeli baskı makinesidir. İlk olarak Series 6 platformunda sunulan ilk makine olarak HP Indigo V12 baskıda 12 renge kadar, dakikada 120 metreye (400 f / pm) kadar bir hız sunuyor ve analog hıza uyacak şekilde verimlilik performansını arttırıyor. (10 Mart 2020 itibariyle dar web çözümleri sunan baskı rakipleriyle karşılaştırılmıştır.)  Yeni, otomatik bir renk eşleştirme teknoloji Spot Master, endüstrinin en hızlı renklendirme süresini sağlar. (HP’ye göre Baskı çözümlerinin dahili analizi ve müşteri doğrulamaları.)

Bu yeni HP Indigo portföyü ayrıca sekiz yeni baskı makinesinde de sürekli yenilik sunuyor:

Ticari baskı için B2 (50×70) HP Indigo 15K,

SRA3 +

HP Indigo 7K

HP Indigo 7eco

Etiketler ve ambalajlar için HP Indigo 6K,

HP Indigo 8K,

HP Indigo 25K

Karton ve özel uygulamalar için

HP Indigo 35K

B1 (70×100) HP Indigo 90K.

Yükseltme seçeneklerine sahip değer paketleri, mevcut müşterilerin bu yeni özelliklerden ve özelliklerden yararlanmasına imkân tanıyor.

HP Inc. Genel Müdürü ve grafik çözümler küresel başkanı Santi Morera’nı yorumu şöyle: “Aynı gün teslimat, sürdürülebilirlik ve özelleştirilmiş baskı deneyimleri için artan talep göz önüne alındığında, bugün yüksek kaliteli, çok yönlülük ve üretken dijital baskı ihtiyacı çok önemlidir. Yeni portföy ile müşterilerimizin büyümesi ve geleceğin baskı fabrikalarını inşa etmeleri için zemin hazırladık. İşlerin aniden kapınıza gelebildiği günümüzün hızlı tempolu ortamında, müşterilerin bu fırsatlardan kârlı bir şekilde para kazanabilmeleri için hızlı bir şekilde tepki gösterebilmeleri gerekiyor .”

HP Indigo genel müdürü Alon Bar-Shany ise “Son dört yılda HP müşterileri neredeyse iki katına çıktı ve 100 milyondan fazla baskı siparişinden yalnızca geçen yıl 15 milyar dolar gelir elde etti.( HP dahili verilerine göre) Portföyümüzdeki dramatik yeniliklerin müşteriler için büyümelerinin önümüzdeki on yıl içinde ve ötesinde süreceği yeni bir çağ başlatacağını düşünüyoruz, ”diyor.

Yeni HP Indigo 100K ticari baskı makinesi daha fazla kâr fırsatı sağlıyor

Dünyanın en üretken dijital 50 x 70 çözümü olan (10 Mart 2020 itibariyle B2 çözümleri sunan baskı rakipleriyle karşılaştırılmıştır.) HP Indigo 100K Dijital Baskı Makinesi, ofset oyuncularının daha fazla işi dijitale aktarmaları ve talep üzerine baskı ile sürdürülebilirliği artırmaları için gereken yüksek verimlilik için tasarlanmış.

Kesintisiz baskı için tasarlanan yeni HP Indigo 100K, Indigo’nun ilk ‘Series 5’ baskı makinesi ve Indigo’nun dijital ofset görünümü ve hissi ile önemli ölçüde daha yüksek verimlilik vadediyor. Saatte 6 bin tabaka hız sunan (Saatte 6000 sayfa, EPM’de basılmıştır – 3 renkli Gelişmiş Verimlilik Modu) HP Indigo 100K dört renkli baskı makinesi, kısa vadeli dijital üretimde marjları artırmayı ve daha düşük toplam sahip olma maliyetini onaylayan yeni hesaplamalar sunmayı amaçlıyor. HP Indigo 100K, hassas baskı ayarı için gelişmiş kağıt yükleme ve ofset benzeri makastan makasa kâğıt aktarma tasarımı kullanıyor ve ayrıca beş kâğıt beslemesi besleyici, renk otomasyonu, kalibrasyon ve işler ile medya arasında hızlı geçiş de dahil olmak üzere gelişmiş dijital özellikler sunuyor.

2019 zirve sezonundan önce başlatılan müşteri beta testi, şu anda ofset oyuncular da dahil olmak üzere küresel ticari matbaalarda sonuçlandırılıyor. HP Indigo 100K, drupa 2012 çıkışından bu yana, HP Indigo 50 x 70 formatlı dijital tabaka besleme, binden fazla satışı yaparak lider olduğunun altını çiziyor. (HP dahili verilerine dayanmaktadır)

Yeni LEPX mimarisi, HP Indigo’nun gücünü ortaya çıkarıyor

LEPX, Indigo’nun ünlü, yüksek kaliteli dijital baskısını üreten LEP teknolojisinin temel fiziğini piyasaya sürüyor. LEPX mimarisinde, altı görüntüleme motoru, LEP’nin tek motoru yerine aynı anda satır içinde çalışır ve analogun dijital baskının ek avantajlarıyla eşleşmesi için hızı çoğaltır. Sonuç olarak LEPX, matbaaların daha önce mümkün olandan daha yüksek baskı hacimleri elde etmeleri için hız ve verimlilik sunar.

LEPX ‘in öne çıkan özellikleri:

  • Operatörler, basılan imajların türüne, mürekkep kapsamına veya özel renklere bakılmaksızın işleri tek bir öngörülebilir hızda çalıştırabilir.
  • 12 renge kadar ulaşan baskı makinesi. Mürekkepleri anında değiştirin ve herhangi bir renk kombinasyonu oluşturun.
  • Net 1600 dpi yerel baskı çözünürlüğü.
  • HP Indigo V12 dar en bobin baskı makinesi, analog renkle karşılaştırılabilir 6 renge kadar her iş için 120 metre / dak (400 fpm) hızında baskı yapar. Makine ayrıca, entegre inline praymır kullanarak dijital etiket endüstrisinin 12 mikron filmden 450 mikron kartona kadar en geniş baskı altı malzeme yelpazesini de destekliyor.

 

HP 3D baskı üretimi, dijital üretimde yeni bir çağ açıyor

HP Indigo 100K Dijital Baskı Makinesi, HP Indigo V12 Dijital Baskı Makinesi ve HP Indigo 15K Dijital Baskı Makinesi de dahil olmak üzere, HP’nin Multi Jet Fusion teknolojisi kullanılarak yeni HP Indigo baskı makineleri portföyünde 100’den fazla parça üretildi.

HP 3D baskı teknolojisi, HP’nin öğrenme ve tasarım döngülerini hızlandırmasını, haftalara göre günler içinde parçalar sunmasını, bazı parçaları% 90’a kadar (Ağırlık azaltımı şunlara göre hesaplanır: Alüminyum işlenmiş parça: 10kg, MJF parçası: 0.8 kg.) daha hafif olmasıyla enerji ve malzeme tüketimini azaltarak karbon ayak izini azaltmasını sağlar.(CNC ile işlenmiş parçalar ile 3D baskılı plastik parçalar arasındaki HP karşılaştırmalı analizine dayanan karbon ayak izi azaltımı. Analiz, 3D baskılı bir tasarım için orijinal metal fikstürün değiştirilmesinde kazanılacak bir fayda olduğunu göstermektedir. Tasarım yinelemesine ve malzemeye bağlı olarak, karbon ayak izi azaltımı% 44 ila% 83 arasında olabilir.)

Otomasyon ve mükemmellik için tek bir platform

HP PrintOSX, baskı makinesinin ötesinde bulut platformu uygulamalarını, müşterilerin basın yatırımlarından en iyi şekilde yararlanabilmeleri için yapay zeka destekli bir hizmet ve destek altyapısıyla birleştiriyor. PrintOSX ileri teknolojisi, araçları ve teknik bilgisine dayanan müşteriler, “geleceğin baskı fabrikasını” kurmaya başlayabilir ve operasyonel mükemmelliğe ulaşabilir, üretimi otomatikleştirebilir ve yüksek değerli uygulamalarla yenilik yapabilir.

Drupa 2016’da piyasaya sürülen 12 binden fazla HP müşterisi, artık tüm üretim zorlukları için bulutta büyük verilerden gerçek zamanlı olarak yararlanan bir dizi uygulama kullanarak HP PrintOS’a bağlanıyor.

Matbaalar için başarıyı artırmaya yardımcı olan uygulamalar şunları içerir:

  • Artık yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Marketplace’te, en yeni pazar eğilimleri ve iş fırsatları hakkında bilgilerin yanı sıra müşterilerin ihtiyaçları için özelleştirebilecekleri yüzlerce ücretsiz açık resim dosyası da dahil olmak üzere yeni uygulamalar ve iş ortağı çözümleri yer alıyor.
  • Mozaik artık daha kolay. Microsoft Xiaoice ile işbirliği içinde, AI teknolojisinin sunduğu sınırsız benzersiz “mozaik hazır” desenleri Market’te mevcut. Tasarımcıların benzersiz hiper özelleştirme projeleri daha hızlı ve daha maliyet etkin bir şekilde oluşturmalarını sağlayan ilk 4000 mozaik deseni 2020’nin sonuna kadar ücretsiz olarak kullanılabilir.
  • HP Site Flow, siparişten sevkiyata kadar uçtan uca üretim otomasyon çözümü. Site Flow şu anda günde üç kullanıcı ile 10 binden fazla iş üreten matbaaları destekleyen üç kullanıcı düzeyi sunuyor: Lite, Pro ve Enterprise. 2019 yılında 20 milyondan fazla baskı emri, yıllık% 34 artışla Site Flow tarafından işlendi.
  • Color Beat artık HP Indigo baskı bağlantısı ile otomatik G7 renk sertifikasyonu sağlıyor.
  • Öngörülü Baskı Makinesi Bakımı algoritmaları, potansiyel basın sorunlarını üretimi etkilemeden önce proaktif bir şekilde ele alır.

Hangi makine ne zaman?

Ticari için B2 HP Indigo 100K ve HP Indigo 15K, SRA3 + HP Indigo 7K ve HP Indigo 7eco ile etiket ve ambalajlar için HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K, HP Indigo 35K ve HP Indigo 90K bunların tümü Haziran ayında veya daha sonra 2020’de kullanıma sunulacak.

HP Indigo V12 Dijital Baskı Makinesi, 2022’de ticari olarak kullanılabilir olacak.

 

 

#HPIndigo100K #PrintOSX #matbaa #otomasyon #hp #indigo #drupa #etiket #ambalaj #LEPX  

İnceleyin

Lidya Grup’tan Dev Değişim Kampanyası

Dijital baskı sektörünün yenilikçi tedarikçisi Lidya Grup, pazarı desteklemeye devam ediyor. Sektöründe finansman desteği uygulayan ...