Anasayfa / AKTÜEL / Ambalajda Sürdürülebilirlik Trendlerine Yanıt Olarak TITON Teknolojisi Hazır

Ambalajda Sürdürülebilirlik Trendlerine Yanıt Olarak TITON Teknolojisi Hazır

Canlı uygulamalar 26-28 Nisan tarihlerinde yapılacak Xeikon Café Europe etkinliğinde izlenebilebilecek!

Xeikon, sürdürülebilir baskı yöntemleri ve çevre dostu ambalaj üretimi için endüstri ihtiyaçlarını karşılamak için UV mürekkeplerinin tüm avantajlarını dezavantajsız olarak sunan yeni bir #toner formülasyonu olan TITON teknolojisini duyurdu.

MarketIntel ve Kıdemli Ürün Müdürü Frank Jacobs, “Esnek ambalaj pazarı, plastik içermeyen alternatiflere yönelik güçlü tüketici talebine yanıt olarak daha sürdürülebilir kâğıt tabanlı çözümlere doğru ilerliyor” diyor.

“Xeikon, yeni TITON teknolojisi ile gıda ürünleri için kâğıt bazlı ambalaj kullanımını artırmak isteyen marka sahiplerini, tasarımcıları ve matbaacıları tam olarak desteklemek için keşfedilmemiş ve daha geniş bir uygulama yelpazesi için sürdürülebilir bir çözüm sunuyor.”

Gıda güvenli ve kokusuz

TITON, herhangi bir sıvı (mobil) bileşenin olmaması nedeniyle, ana işlevsel bariyer olarak yalnızca kâğıt olsa bile, dijital ortamda gıda açısından en güvenli teknoloji olan Xeikon kuru toner teknolojisinin temel değeri üzerine inşa edilmiş. Ayrıca tamamen kokusuz ve tatsız olduğu için ürün tüketildiğinde müşteri deneyimini etkilemeyecek. Bu temel özellikler, #TITON toneri dolaylı ve doğrudan #gıdateması olan çok çeşitli uygulamalar için uygun hale getiriyor.

TITON #toner ayrıca, lâk veya laminasyon gibi herhangi bir koruyucu katman olmaksızın, çizilmeye, suya, güneş ışığına, yüksek sıcaklıklara ve çok sayıda sıvı kimyasala karşı mükemmel direnciyle de etkileyici. Önemli bir diğer özelliği ise, ambalajın bütünlüğünü korumak ve ürünü korumak için çok önemli olan 220-260°C’ye (428-500°F) kadar ısıyla yapıştırma sıcaklıklarına dayanma yeteneği.

Marka sahipleri film bazlı ambalajları kâğıda dönüştürmeye devam ederken, TITON gıda ürünleri için birçok esnek ambalaj türünü basmak için kullanılabilir. Bir tarafı kaplanmış kâğıtlar kullanan çantalar, dik duran poşetler ve tek dozluk paketler için veya her iki tarafı kaplanmış unlu mamüller, şekerlemeler, şeker, un, otlar ve baharatlar, kahve ve çay gibi ambalajlar için kullanılabilir.

Marka sahiplerinin geri dönüştürülebilir kâğıt bazlı ambalajlara geçmelerine izin vermek, #TITON teknolojisini dijital baskı ortamında çığır açan bir konuma getiriyor ve matbaacılara yeteneklerini daha önce dijital ile ele alınamayan uygulamalara genişletme fırsatı vererek geleneksel flekso baskı makinelerini tamamlıyor. .

Jacobs, “Kâğıt bazlı #ambalaj baskısına geçişle birlikte, baskı teknolojisine yönelik talep, baskının kendisini korumak için plastik bir işlevsel bariyer veya plastik laminasyon olmaksızın gıda güvenliği açısından daha zorlayıcı bir hale geldi” diyor.

Verimliliği artırın

İster inline ister offline olsun, lâk veya laminasyon olmadan doğrudan kâğıt üzerine #baskı yapabilmek, #dijital baskı işleminin Genel Ekipman Verimliliği (#OEE) üzerinde önemli bir etkiye sahip.

Lâk ve laminasyon, ek kurulum süresi gerektirir ve süreçte daha fazla atığa sebep olur. Ayrıca, gıda güvenliğini sağlamak için kullanılan su bazlı vernikler, üretken çalışma süresini tüketen önemli miktarda bakım gerektiriyor. Laminasyon, ambalajın geri dönüştürülebilirliğini de olumsuz etkileyebilir. TITON toner, diğer yüzey işlemlerinin zaman ve maliyet etkileri olmadan bu pazara hitap edebilen ve böylece pazara çıkış hızını, kârlılığı ve üretkenliği iyileştirebilen tek dijital çözüm gibi görünüyor.

TITON teknolojisini çalıştıran ilk dijital baskı modeli, #CHEETAH serisinin yeni bir üyesi olan #Xeikon #CX500T olacak. Yeni toner teknolojisiyle başarılı 508 mm genişliğindeki makineye ekstra yetenekler eklemek, matbaacıların erişimlerini genişletmelerine ve yeni pazar segmentlerine girmelerine imkân tanıyacak.

“Xeikon, bir kez daha, yüksek kaliteli, sürdürülebilir ve uygun maliyetli çözümler için eğrinin önünde kalmalarına ve pazar ihtiyaçlarına yanıt vermelerine yardımcı olan çözümler geliştirerek, ambalaj matbaacılarının işlerini geleceğe hazır hale getirmelerinin yolunu açıyor. Etiketlere ve ambalaj pazarına olan bağlılığımızı bir kez daha teyit ediyor ve uygulamaya göre ayarlanmış ürünlerin büyümeyi sağlamanın anahtarı olduğunun mükemmel bir örneği. Çığır açan TITON toner, dijital baskı için başka hiçbir dijital teknolojinin sunamayacağı yeni pazar fırsatları getiriyor ve esnek ambalaj üretiminde yeni bir standart belirleyecek.”

 

26-28 Nisan tarihlerinde Belçika’nın Lier kentindeki Xeikon Café’nin ziyaretçileri, canlı basın gösterileri sırasında TITON teknolojisini çalışırken deneyimleyebilir. Kayıt olmak için lütfen Xeikon Café 2022’yi ziyaret edin – Etiket ve ambalaj yeniliği | Xeikon.

İnceleyin

PRINT4ALL 2022: GÜÇLENDİRİLMİŞ BİR TEKLİF

Pazar, 3 – 6 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında Fiera Milano‘da gerçekleştirilecek olan ve sektördeki her ...