Anasayfa / OLDEST POSTS / ARED Endüstriyel Reklam Ödülü  

ARED Endüstriyel Reklam Ödülü  

afad1Bu yıl ilk defa düzenlenen ARED Endüstriyel Reklam Ödülü, en yenilikçi endüstriyel reklamı üreten ve uygulayan firmayı tespit etmek ve ödüllendirmek, endüstriyel reklam sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. 

Daha önce üretilmemiş, farkındalık oluşturmuş, estetik, katma değer ve maliyet avantajı sağlayan, yenilikçi bir malzemeyle üretilen vb. şartlarından bir ya da birkaçını taşıyan endüstriyel reklamlar, ARED Endüstriyel Reklam Ödülü yarışmasına katılabilecektir.

ARED Endüstriyel Reklam Ödülü, başvurular sonrasında jüri tarafından yapılacak ön eleme sonucu belirlenecek 3 adet yenilikçi endüstriyel reklamın, FESPA Eurasia 2015 Fuarı süresince, fuar katılımcıları ve ziyaretçilerince oylanması sağlanacak ve en çok oy alan ürününe verilecektir.

Kimler Katılabilir? 

ARED Endüstriyel Reklam Ödülü’ne ülkemiz sınırları içinde faaliyet gösteren tüm endüstriyel reklam üreticisi firmalar yenilikçi endüstriyel reklamlarıyla başvurabilirler.

Değerlendirme 

Değerlendirme üç aşamada yapılacaktır.

Birinci aşamada tüm başvurular jüri tarafından 10 üzerinden puanlandırılarak en yüksek puanı alan 3 başvuru listelenecektir. En çok puan alanların eşit çıkması halinde, son listeye kalacaklar jüri başkanı tarafından yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir.

İkinci aşamada, jüri tarafından seçilen 3 başvuru, 10-13 Aralık 2015 tarihlerinde CNR Expo’da gerçekleşecek FESPA Eurasia Fuarı’na katılan herkesin oylamasına açılacaktır. Bunun yanında ARED’in sosyal medya adreslerinden de oylama yapılabilecektir. Oylama, FESPA Eurasia Fuarı’nın 3.günü olan 12 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 18:00’de sona erecektir.

Son aşamada ise en çok oy alan yenilikçi endüstriyel reklam, ödülün sahibi olacaktır. En çok oy alanların eşit çıkması halinde ödül sahibi, ARED Başkanı tarafından yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir.

Ödül 

Yapılan oylamalar sonucunda, en çok oyu alan yenilikçi endüstriyel reklamı üreten firmanın yetkilisi ya da yetkilisinin önereceği kişi, 8-11 Mart 2016 tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleşecek FESPA Digital 2016 Fuarı’na 2 gün+1 gece konaklamalı (sadece yol ve konaklama ücreti karşılanacaktır) çift kişilik ziyaret ödülü kazanacaktır. (Bu ödül paraya çevrilemez.)

Katılım Koşulları 

–          Bu yarışmaya 30 Nisan 2015 tarihine kadar üretimi, uygulaması yapılmış, kamuya sergilenmiş, yenilikçi endüstriyel reklamlar katılabilir. Katılım sayısında sınırlama yoktur, aynı firma birden fazla yenilikçi endüstriyel reklamı ile başvurabilir, her biri için ayrı katılım formu doldurulması zorunludur.

–          Yarışmaya başvuran firmanın, endüstriyel reklam uygulamasını üreten veya uygulayan veya hem üretip hem de uygulayan firma olması şarttır.

–          Yasa ve yönetmeliklere aykırı bulunduğu için devlet kurumlarınca uygulamasına son verilen endüstriyel reklamların başvuruları kabul edilmez, bu şartları içerdiği sonradan anlaşılan başvuruların tüm yarışma hakları iptal edilir.

–          Katılım koşullarına uygun olup olunmadığı konusunda kararı jüri verir.

–          Yarışmaya gönderilen malzemeler iade edilmez. ARED bunları yarışmayla ilgili her türlü tanıtım ve yayınlarda kullanabilir. Kitap oluşturmak için afad2kullanabilir. Yarışma katılımcısı ARED’den telif talep edemez, yarışmaya katılırken bu kuralları kabul eder.

–          Bu yarışmaya katılan işlerin ait oldukları marka/reklamveren veya ajanslarının yazılı iznini alındığı kabul edilir. ARED bu konuda sorumluluk kabul etmez.

–          Yarışmanın birinci bölümünde jüri seçimiyle belirlenen 3 başvuru, ARED’in www.ared.org.tr sitesinde, facebook, twitter ve LinkedIn sosyal medya adreslerinde yayınlanacaktır.

Katılım Formları 

– ARED Endüstriyel Reklam Ödülü Katılım Formu doldurularak imzalanmalıdır. Her başvuru için ayrı katılım formu doldurulmalıdır.

– Katılım formu ile birlikte endüstriyel reklam uygulamasının karşısından, sağından ve solundan olmak üzere en az 3 farklı açıdan görselleri JPEG dosyası formatında ve her biri en az 300KB ebadında https://www.wetransfer.com adresine yüklenilerek ilgili linki ared@ared.org.tr mail adresine gönderilmeli ve ulaştığına dair 0212 212 41 16 numaları telefondan teyid alınmalıdır.

–           

Çalışma Takvimi 

–          30 Ekim 2015 Cuma                Başvuru için son gün

–          09 Kasım 2015 Pazartesi          Jüri toplantısı

–          13 Kasım 2015 Cuma              Jüri listesinin yayınlanması

–          10-12 Aralık 2015                     FESPA Eurasia 2015 Fuarı’nda oylama

–          13 Aralık 2015 Pazar               FESPA Eurasia 2015 Fuarı ARED standında oylama

sonuçlarının açıklanması ve ARED Başkanı tarafından

ödülün verilmesi

 

Başvuru Ve İletişim 

Başvuru tarihi : 30 Nisan 2015 – 30 Ekim 2015

Adres               : ARED Endüstriyel Reklam Ödülü

Açıkhava Reklamcıları Derneği

Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sokak No:35 Esentepe 34394 Şişli İSTANBUL

Yetkili               : Şenay İpek – senayipek@ared.org.tr – 0536 359 22 55

Pınar Yılmaz – pinaryilmaz@ared.org.tr – 0533 205 81 13

Telefon            : 0212 212 41 16

Faks                 : 0212 212 41 07

 

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...