Anasayfa / AKTÜEL / “Bilgi + Kalite = PROCOLOR”

“Bilgi + Kalite = PROCOLOR”

Sektörün öncü firmalarından Procolor da SIGN İSTANBUL 2018, 20. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu

“Olumlu başlayan 2018 yılı durağanlıkla devam ediyor”

Firma yetkilisi İdris Doğrul “İlk çeyrekte güzel başlayan bir yıl olan 2018 ikinci çeyrekte de yükseliş gösterirken kur baskısı yüzünden cirolardaki hedef yakalanamadı ve üçüncü çeyrekle birlikte olumsuz bir atmosfere bürünerek durağan bir sisteme dönüştü.” Siyasal ve ekonomik ortamdan etkilenen yatırımcıların çekingen davranarak yatırımlarını durduğunu ifade eden İdris Doğrul, fuar beklentilerinin yatırımcı fikirlerinin değişmesi yönünde olduğunu söyledi. Son çeyrekte moral bozmadan üretime devam etmenin öneminin vurgulayan Doğrul “Üretime devam ederken fuarlar, lansmanlar ve müşteri ziyaretleriyle de ortamın havasını olumlu yönde değiştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

 

“Fuarlarda kurulan ilişkiler uzun vadede satış getiriyor”

Fuarları tanıtım amacıyla değerlendirdiklerini belirten Doğrul “Sabır gösterildiği takdirde fuarların uzun vadede katkısı oldukça yüksek.” dedi. “Diğer yıllara oranla bu yılki fuarın iç açıcı olmadığını söylemek gerekiyor. Piyasadaki durağanlığın yansımalarını fuarda da görmek mümkün. Ziyaretçi sayısı düşük seyrediyor fakat firma olarak moral bozmadan bu fuarı tamamladık.” sözleriyle fuarı değerlendiren firma yetkilisi sektörde satıştan ziyade tahsilat konusunda sıkıntı yaşadıklarını da dile getirdi.

“Her şey anlık değişiyor, ileriyi görmek zorlaşıyor”

2019 yılı çalışmalarını ön göremediklerini bunun nedeninin ulusal ve uluslararası arenada hızla değişen koşullardan ileri geldiğini belirten Doğrul “Günlük değişen olaylara göre gardımızı alıyoruz bu yüzden 2019 yılı yol haritamızı ancak o yılın Şubat ayında çıkarabiliriz.” dedi.

Diğer sektörlerle birlikte dijital baskı sektörünün de zor günler geçirdiğini söyleyen yetkili devletten destek beklediklerini ifade etti. Kur üzerinden işleyen sektör için gerekli önlemlerin alınmasını vurgulayan Doğrul bu sürecin en az zararla atlatılmasını temenni etti.

İnceleyin

Dijital Tekstil Baskı Makinelerindeki Yenilikler

Tarsus Turkey tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası SIGN İstanbul, tekstil baskıdaki dijital teknolojilere ev ...