Anasayfa / OLDEST POSTS / “Bir sayfa basın, bir tane ağaç dikelim” Xerox, işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmeleri için PrintReleaf ile ortak oldu.

“Bir sayfa basın, bir tane ağaç dikelim” Xerox, işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmeleri için PrintReleaf ile ortak oldu.

Teknoloji devi Xerox’un yönetilen baskı hizmetleri (MPS) müşterileri, markanın PrintReleaf ile yeni ortaklığı aracılığıyla küresel ormanların yeniden ağaçlandırılmasına katkıda bulunabilecek. PrintReleaf, “Bir sayfa basın, bir tane ağaç dikelim” teması çerçevesinde kâğıt kullanımının raporlanmasından yararlanıyor ve söz konusu kullanım ile eşdeğer bir şekilde yeniden ağaçlandırma için belirlenen coğrafi alanlarda ağaç sayısını eşit tutuyor.

Dünyanın dört bir yanındaki Xerox müşterileri, yönetilen baskı hizmetleri sözleşmesine ek olarak PrintReleaf’e kayıt olabilecekler. Xerox çevrimiçi bir portal üzerinden müşterilerin doğrudan ağaçlandırma etkilerini izleme ve raporlamanın yanı sıra ağaçlarını nereye dikecekleri ile ilgili yönetilen ormancılık projelerini seçmelerine de yardımcı olacak.

“Daha sürdürülebilir bir dünya için…”

Xerox Environment, Health, Safety & Sustainability Başkan yardımcısı Wendi Latko konu ile ilgili “Green World Alliance programımız ve Xerox Print Awareness Tool aracımız ile uzun süredir sürdürülebilirliğe yönelik sorumlu duruşumuz ile tanınıyoruz.” Aynı zamanda “PrintReleaf ile şimdi bu sorumluluğumuzu MPS müşterilerimiz ile çevreyi koruma çabalarını hızlandıracak ve teşvik edecek endüstri sertifikalı bir hizmet ile güçlendirerek bir adım daha ileri taşıyabileceğiz.”

PrintReleaf’ın kurucusu ve CEO’su Jordan Darragh, “Xerox’un sürdürülebilirlik alanındaki geçmişi markayı, daha sürdürülebilir bir dünyaya yönelik tüm çalışmalarımızda bizim için ideal bir ortak haline getirdi. PrintReleaf kullanıcı ağımızı genişletirken ve yeni ağaçlandırma hedeflerimize ulaşırken bu ortaklık bize büyük bir potansiyel sunacaktır.” ifadesinde bulundu.

#Xerox, #PrintReleaf, #Dunya

İnceleyin

94 ülkeden 58 bin 942 ziyaretçi ile Global tekstil şovu: ITM 2018

Tekstil sektörünün iki yıldır büyük bir merakla beklediği ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 14-17 ...