Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Can Dijital Baskı ve Reklam: Fotokopiden Dijital Baskı Merkezine

Can Dijital Baskı ve Reklam: Fotokopiden Dijital Baskı Merkezine

Uzun bir geçmişe sahip olan Can Dijital Baskı ve Reklam A.Ş, baskı sektörü için önemli bir kuruluş. Firma sahibi Erdal Penbe’nin engin tecrübe ve bilgi birikimi doğrultusunda hızla büyümeye devam eden Can Dijital 28 yıllık bir geçmişe sahip. Müşteri odaklı bir anlayışla ilerlediklerini ifade eden Firma sahibi Erdal Penbe şunları söyledi:

“Yıllardır, Lidya Grup ile birlikte çalışmaktan çok mutluyuz. Sadece bir iş ortağı değiliz, aynı zamanda yıllara uzanan bir dostluğumuz bulunuyor. Birbirimizin fikirlerine büyük önem veriyoruz” dedi. Lidya Grup’un hizmet kalitesine ek olarak 2008 yılında İzmir Bölgesi’ne geldiğini anlatan Erdal Penbe, “Biz güçlü distribütörlerden yanayız. Hizmet aldığımız distribütör ne kadar güçlü olursa, bizler de o kadar varız. Lidya Grup ile olan işbirliğimiz ve gelecek dönemde yeni yatırımlarımız devam edecektir” diye konuştu.

Zamana ayak uydurmak ve tutkuyla çalışmak gerekiyor

İşe tutku ile bağlanmanın önemine değinen Erdal Penbe, konuşmasına şöyle devam etti:

“28 yıldır faaliyet gösteriyoruz ve geçen zaman içerisinde de 28 tane yer açıp, kapattık diyebilirim. Geçen süre zarfında zaman zaman hatalarımız da oldu, ancak olabildiğince minimum seviyelerde tutmaya çalıştık. Başarı elde etmek için, işimize tutku ile bağlanıp gece-gündüz çalışmanın yanı sıra, zamana göre odaklanıp, teknolojiyi de yakından takip ederek, pozisyon almamız lazımdır. Tabi ki birde, bütün yatırımı işe yapmak gereklidir” dedi.

Fotokopi işi zaman içinde çok değişti, dijitale geçiş oldu

Firmanın kuruluş öyküsünü anlatan Erdal Penbe, konuşmasında şunları kaydetti:

“Ben, fotokopi teknisyeniydim ve iş hayatıma Transteknik’te başladım. Yıllar sonra iki arkadaş olarak Transteknik’teki görevimizden ayrılarak bir şirket kurduk ve sonrasında ortaklığımız bitti.

O yıllarda para kazanmanın yolu, elimizdeki makine ile fotokopi çekmekti ve o tarihten itibaren de fotokopi konusuna yıllarımızı verdik. Bilindiği üzere fotokopi işimizde, zaman içerisinde ciddi bir değişim yaşadı. Siyah beyaz fotokopi, zamanla yerini renkli fotokopiye bıraktı. Günümüze gelindiğinde ise, dijital hayatımıza girdi. Şimdilerde dijital reklamcı olarak faaliyet göstermekteyiz. İzmir’de dört şubemiz ve konusunda uzman yüze yakın insan kaynağımızla hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Müşteri memnuniyeti odaklı bir anlayış ile çalışıyoruz.  Bugüne kadar çok krizler gördük ve hepsini atlattık. Günümüzdeki sürecin de ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Gelecek vaat eden bir iş yapıyoruz, gelecekten umutluyuz

Sektörde her geçen gün yeni bir trendin çıktığını ve yeniliklere ayak uydurabilmenin öneminin altını çizen Erdal Penbe, şunları belirtti:

“Gelecek vaat eden bir iş yapıyoruz ve bu nedenle de gelecekten çok umutluyum. Firma olarak, işimizde daima en iyisini yapmak adına ilerlediğimiz için, hedefimiz sadece Türkiye’de veya Ege Bölgesi’nde en iyisi olmak değildir. Bizim hedefimiz, işimizi en iyi yaparak, müşteriye en iyi hizmeti sunmaktır. İşimizi, en doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz. Nitekim birçok iş insanı kazandığı para ile makine yerine araba satın almayı tercih edebilirken; ben arabamı satarak makine satın alan bir işadamıyım. Çünkü işimizi ne kadar iyi yaparsak, markamız da o kadar yere sağlam adımlar ile basıyor olacaktır” diye konuştu.

İş geliştirme konusunda, internet üzerine yoğunlaştı

İş geliştirme konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Can Dijital Baskı Reklam AŞ Genel Müdür Yardımcısı Cenk Penbe, şunları anlattı:

“İş geliştirme olarak, internetin üzerine de yoğunlaşmaktayız. Firmamızın, hemen.com.tr diye bir sitesi mevcuttur ve burada özel kalem/defterlerden kırtasiye ürünlerine, hobi ürünlerinden hediyelik aksesuarlara kadar zengin bir ürün çeşidimiz bulunuyor. Nitekim şuan, müşteri analizi yapıyoruz ve analizinden sonra, hangi yönde ilerleyeceğimize karar vereceğiz. Bilindiği üzere internetteki en önemli unsur, fiyat ve hizmettir. Bu nedenle internette fiyat politikasını iyi belirlemek lazımdır ve şuan analiz yapıyoruz, ardından yol haritasını belirleyeceğiz.  Bir diğer konu genel olarak, mevcut işlerimizin yanı sıra, reklam tarafını iyice geliştirdik ve baskının yanında açık hava reklamcılığında önemli bir yol kat etmekteyiz” şeklinde konuştu.

 

İzmir-Alsancak’ta, 1990 yılında farklı ürün gruplarında kopyalama hizmetleriyle faaliyetine başlayan şirket, bugün dijital baskı ve ofset, kurumsal reklam ve görsel sunum uygulamaları, promosyon ve ofis ihtiyaçları hizmetleriyle “kurumsal ihtiyaçlara kurumsal çözümler” üreten “büyük bir aile” oldu. Dünya ile eş zamanlı olarak, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ürün ve hizmetlerine yansıtan Can Dijital, sekiz bin metrekarenin üzerindeki dört farklı üretim ve dijital baskı merkezinde, alanında uzman tasarım, teknik ve uygulama ekipleriyle, müşterilerin ihtiyaçlarına anında çözümler üretmeye devam ediyor.

 

 

İnceleyin

Xerox Iridesse, Avrupa Dijital Baskı Birliği Ödülünü Aldı

Xerox IridesseTM, 2019 Avrupa Dijital Baskı Birliği Ödülleri’nde, Dijital üretimde yenilikçilik alanında EDP Tabaka Baskı ...