Anasayfa / OLDEST POSTS / Canka Medya Signstar Eko Solvent Makinesiyle Baskıda Yüksek Kalite Vadediyor

Canka Medya Signstar Eko Solvent Makinesiyle Baskıda Yüksek Kalite Vadediyor

IMG_7426Canka Medya Üretim ve Planlama Sorumlusu Harun Can sorularımızı yanıtladı ve yeni yatırımları hakkında bilgi verdi; “2016 yılının sonunda makine parkurumuzu genişleterek, baskı hizmetlerimizi çeşitlendirmeyi planlıyoruz.”

Yaklaşık iki yıldır faaliyette olan Canka Medya, birçok kurumsal firmaların ve fuar merkezlerinin reklam ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Son olarak bünyesine SignStar marka eko solvent baskı makinesini ekleyerek yüksek kaliteli baskıları uygun fiyata sunarak müşteri memnuniyetine verdiği özeni pekiştirdi. Elmas Reklam aracılığıyla yaptığı yatırımdan son derece memnun kalan Canka Reklam ile söyleşi gerçekleştirdik.

Bize firmanızdan ve firmanızın çözüm önerilerinden bahseder misiniz?

Canka Medya yaklaşık iki yıl önce kuruldu, ancak babamız Mustafa Can 30 yıldır bu sektördedir, bizler de üç kardeş olarak (Ahmet CAN, Adem CAN ve Harun CAN) babamızdan bu mesleği öğrendik ve şu anda Canka Medya olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Şu anda 800m2’lik üç katlı binamızda, 15 kişilik personelimizle hem baskı hem de tabela imalatı yapmaktayız. Günde ortalama 1000m2 baskı kapasitesine sahibiz. Kendi bünyemizdeki pazarlama departmanımızla kurumsal firmalara direkt olarak hitap etmekteyiz.

Müşteri portföyünüzde yer alan firmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Ağırlıklı olarak CNR, İFM ve Tüyap fuar merkezlerinin de tüm iç ve dış mekân tanıtım çalışmalarının da dâhil olduğu birçok yurtiçi ve yurtdışı fuarların yanı sıra, Kanz, Kahve Dünyası, Unilever, Gratis, Mango ve Mall of İstanbul gibi birçok kurumsal firma ile çalışmaktayız. Fuarların dış yönlendirme ve iç panolarının baskılarını yaptığımız gibi, kurumların mağaza içi reklam uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, tabela imalatı, dijital baskı, stant imalatı, CNC kesim, lazer kezim, strafor kesim gibi uygulamaları yapmaktayız. Firmamız fason olarak hiçbir üretim yaptırmamakta ve tüm süreçleri kendi bünyesinde gerçekleştirerek müşteriye sorunsuz hizmet vermektedir. Şu anda bünyemizde lateks, solvent, eko solvent baskı makinelerimizin yanı sıra, laminasyon ve plotter benzeri yardımcı makinelerimiz bulunmaktadır. Atölyemizde de 2 adet CNC Router, Lazer ve strafor kesim makinelerimiz bulunmaktadır.

Sizi yeni bir makine yatırımına yönelten sebepler neler?

Kendi bünyemizde hem lateks hem de solvent makinemiz mevcuttu. Ancak Solventin baskı çözünürlüğünün düşük olması, lateksin ise baskı maliyetlerinin yüksek olması, Elmas Reklam’ın satmış olduğu SignStar Epson DX7 kafa baskı makinesini bizim için daha cazip hale getirdi. Makinenin hem baskı kalitesi yüksek, hem de maliyetleri geriye çekmemize çok büyük yardımcı oldu. Makinenin kurulumu yapıldığından bu yana, makine sorunsuz çalışmaya devam etmektedir. Bu süreçte gerek fuarlarda gerek kurumsal firmalarda düşük fiyatlara kaliteli baskılar verebiliyoruz. Bu yıl sonrasında da Elmas Reklam aracılığıyla bir adet UV

flatbed baskı makinesini de bünyemize katmayı planlıyoruz.

SignStar Markasını tercih etme sebebiniz nedir?

Öncelikle SignStar marka baskı makinesi, Epson DX7 7 pikolitrelik kafalarla çalışmakta olup, 190cm baskı alanına sahiptir. Kokusuz boya kullandığı için iç mekan baskılarda rahatlıkla tercih edilebilir.

Satış öncesinden tutun makine kurulum aşamasına ve daha sonra teknik destek hizmetlerine kadar, Elmas Reklam’ın size sunduğu avantajlar neler oldu?

Öncelikle Elmas Reklam’ın müşteriye karşı yaklaşımı, problem olduğunda sorunu çözmeye yönelik anlayışı, anında hizmet vermesi, stoklu çalışması, operatör kaynaklı bir hata dahi olsa anında müdahale edip çözüm getirmeleri, teknik destek anlamında her zaman arkamızda olmaları bizim Elmas Reklam aracılığıyla yatırım yapmamızda en büyük etkenlerdir. Şu an piyasadaki yüksek çözünürlüklü baskı makineleri, hazırlık aşamasında genelde ısınma gibi zaman kayıplarına neden oluyor. Bu makinenin en güzel özelliği, yüksek çözünürlüklü baskıda çok kısa sürede baskıya hazır oluyorsunuz. Bu sayede elektrik maliyetleri azaltarak hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmiş oluyoruz. Makinenin ayrıca yatırım maliyetlerinin de düşük olması bizim için avantajlı bir diğer husus oldu.

Müşteriden ne tür geri dönüşler aldınız?

Müşterilerimiz baskı kalitemizin artıp, fiyatlarımızın aynı kalmasından dolayı gayet olumlu geri bildirimlerde bulundular. Bu da bizim müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiyi güçlendirdi. Az önce de bahsettiğim gibi, bu makine müşterilerimize ekonomik fiyatlarda yüksek kaliteli baskı sunmamızı sağladı.

Uzun vadede planlarınız nelerdir?

Müşterilerimizin UV baskı ihtiyaçları nedeniyle kaliteli ve sorunsuz çalışabilen bir makine arayışına girmiştik. Elmas Reklam ile birlikte yakın zamanda Çin’de gerçekleşen fuarda SignStar firmasını ziyaret ettik. Orada UV flatbed baskı makinesinin performansını bire bir inceleme fırsatı yakaladık ve kalitesinden oldukça memnun kaldık. Bu makinenin taleplerimizi karşılayacağını düşündük. Önümüzdeki günlerde bu makineyi Elmas Reklam aracılığıyla bünyemize katmayı planlıyoruz. 2016 yılının sonunda makine parkurumuzu genişleterek, baskı hizmetlerimizi çeşitlendirmeyi planlıyoruz. 2017 yılında da yaklaşık ekibimizi genişleterek 25 kişilik personelle hizmet vermek ve tesisimizi genişleterek müşterimize daha ferah bir alanda daha kaliteli bir hizmet sunmak istiyoruz.

#CankaMedya #Canka #SignstarEkoSolvent  #Makine

İnceleyin

“Bir sayfa basın, bir tane ağaç dikelim” Xerox, işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmeleri için PrintReleaf ile ortak oldu.

Teknoloji devi Xerox’un yönetilen baskı hizmetleri (MPS) müşterileri, markanın PrintReleaf ile yeni ortaklığı aracılığıyla küresel ...