Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Canon Hızlı ve Pratik Bir Çözüm Öneriyor: imagePress C165

Canon Hızlı ve Pratik Bir Çözüm Öneriyor: imagePress C165

Canon eylül ayında lansmanını gerçekleştirdiği imagePress C165 baskı makinesi ile küçük ve orta boy matbaaların ve kopyalama merkezlerinin müşterileri için anlık ve hızlı çözüm üretmelerine yardımcı oluyor.

imagePress C165 kolay kullanım imkânları ve baskı sonrası uyumluluğu ile 100 sayfaya kadar sonlandırma seçenekleri ile booklet yapımlarını problemsiz hale getiriyor. Yeni ürüne ilişkin sorularımızı Canon Eurasia B2B Ürün Geliştirme Müdürü Melike Güher cevaplandırdı:

Canon, imagePress C165 ile hedeflediğiniz pazarların 65 sayfa/dakika hızına göre ajanslar, kopyalama merkezleri gibi orta ölçekli işletmeler olduğunu anlıyorum. Bu baskı hızı ve çözünürlüğü cihazı orta ve küçük baskı evleri için de cazip kılar mı?

Melike Güher: Tabii ki cazip kılar. imagePRESS C165; basit yazılımı, kullanıcı dostu ara yüzü ile her türlü gündelik iş ihtiyacının profesyonel boyutlardaki baskısının alınmasına yardımcı oluyor. Müşterinin ihtiyacı dakikada 70 ila 100 sayfa kapasitesindeki ürünler olsa bile imagePress C165’nin uygulama çeşitliliğiyle tercih edilmesini sağlıyor. imagePress C165 en az diğer ürünler kadar çeşitli uygulamalar sunabiliyor. Böylece, orta ve küçük baskı evleri için de bu ürünü konumlayabiliyoruz. Aynı zamanda yedek makine kullanımı olarak da tercih ediliyor.

Canon, imagePress C165 in baskı yapabildiği baskı altı malzemeleri açısından da değerlendirir misiniz? Kaplamalı ofset kâğıtlarda da baskı kalitesini, öngördüğünüz 2400 dpi olarak alabiliyor muyuz?

Melike Güher: Ürün kaplamalı ofset (kuşe) kâğıtlarda da 2400 dpi çözünürlüğe sahip ve aynı zamanda tüm uygulamalarda bu kâğıt türünü de destekliyor.

Canon, imagePress C165 uzun tabaka baskısı hakkında bilgi verir misiniz?

Melike Güher: Yeni ürünümüz, 330 X 1300 mm boyutlarda banner baskı uygulamasına imkân veriyor ve 350 gsm kâğıt ağırlığına kadar baskı alınmasını sağlıyor.

Canon, imagePress C165 ile üretilen baskıların baskı sonrası işlemler açısından laminasyon ve selefon dayanımı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Melike Güher: Baskı sonrası uygulamanın üzerine sıcak veya soğuk selefon kaplamaları yapılabiliyor. Ayrıca Canon ürünlerinde kullandığımız toner teknolojileri hem PVC hem de selefon kalınlıktaki laminasyon uygulamalarını destekliyor.

Canon, imagePress C165 inline sonlandırma seçenekleri de sunuyor. Bununla ilgili biraz daha detaylı bilgi alabilir miyiz? Mesela hangi gramajdaki kâğıtları maksimum kaç sayfalık kitapçıklara dönüştürebilir ve birleştirme işlemi nasıl yapar? (Tel dikiş, tutkal gibi)

Melike Güher: Bu ürün özelinde hem kitapçık hem zımba sonlandırıcı opsiyonlarımız bulunuyor. Bu opsiyonların her biri AC1 ve daha profesyonel olan W1 seçenekleri ile geliyor. Eğer en gelişmiş kitapçık sonlandırıcı olan Booklet Finisher W1 ile ürünü sonlandırırsanız, 80 gsm ağırlığında, 25 yaprağı ikiye katlayarak toplamda 100 sayfalık (arkalı önlü) kitapçıklar elde edebilirsiniz. Bu kitapçıklara da maksimum 250 gsm ağırlığındaki kâğıttan kapak koyabilirsiniz.

Canon, imagePress C165 hakkında eklemek istediğiniz başka çekici özellikle var ise lütfen ekleyiniz.

Melike Güher: Kabartmalı kâğıt kullanılan uygulamalarda sıkça karşılaşılan bir problem olan özellikle kabartmanın yoğun olduğu yerlerde istenilen renk yoğunluğunun elde edilememesi durumu söz konusudur. imagePress C165 ürünümüzde ise voltaj ayarı artırılarak istenilen yoğunluk elde edilebiliyor. Günümüzde çoğu makinada bu işlem deneme yanılma yöntemi ile yapılıyor; önce voltaj ayarlanıyor daha sonra çıktı alınıyor, renge bakılıyor ve tekrar ayar yapılıyor. Yeni ürünümüzde bu deneme yanılma sürecine gerek kalmadan tek bir test tablosu ile voltaj değeri ve elde edilecek renk yoğunluğu kullanıcıya veriliyor ve tek seferde doğru voltaj seçilebiliyor. Bu sürecin makine ekranı üzerinden seçilip işleme alınması da kullanıcı dostu bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca operatör olmayan sıradan ofis kullanıcıları da bu fonksiyonu rahatlıkla kullanabiliyor.

#Canon #imagePress #C165 #Melike #Güher

İnceleyin

Yeni bir reklam mecrası: Etiket

Fotoğraflı hasta bilekliği bile basabiliyor…   Dünyada hemen hemen her ürünün üzerinde bulunan etiketler yeni ...