Anasayfa / OLDEST POSTS / Canon ‘Oce Colorado 1640’ Printtek’in yıldızı oldu!

Canon ‘Oce Colorado 1640’ Printtek’in yıldızı oldu!

Canon’un, hızlı baskı ihtiyacı olan firmalara yönelik olarak geliştirdiği ileri teknoloji baskı makinesi ‘Oce Colorado 1640, LED’li kurutma sistemi ve hızı ile Printtek Baskı Teknolojileri ve Kağıt Fuarı’nın ilgi odağı oldu. Printtek’te lansmanı yapılan, rulodan ruloya baskı makinesi Colarado 1640’ta, Canon patentli UVgel teknolojisi de ilk kez kullanılıyor.

rsm8Canon, teknolojinin hızlı ilerleyişi ve günümüzde hızın daha fazla önem kazanmasıyla, çağa uygun özelliklerde geliştirdiği UV Jel teknolojisiyle çalışan ilk baskı makinesi Oce Colorado 1640’ı Printtek Baskı Teknolojileri ve Kağıt Fuarı’nda tanıttı. ‘Oce Colorado 1640’ kurutma sistemi ve hızı ile fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu. Canon ‘Oce Colorado 1640’ın gördüğü ilgiden mutluluk duyduklarını aktaran Canon Eurasia B2B Pazarlama Müdürü İsmet Özdemir, “Canon patentli UV Jel teknolojisi, baskının anında kurumasını sağlıyor ve kullanıma hızla hazır hale getiriyor. Canon UVgel, baskı yapılan yüzeye hızlı tutunması ve hızlı kuruması sayesinde teslimat sürelerini kısaltarak zamandan tasarruf sağlıyor,” dedi.

Canon, baskı makinesinde çıtayı yükseltti

Canon’un tüm baskı makinelerinde iddialı olduğu pürüzsüz ve yüksek görüntü kalitesine ek olarak, endüstriyel hız ilkesi ile geliştirilen Oce Colorado 1640’ın, LED’li kurutma sistemi ile buharlaştırmalı kurutmaya ihtiyaç bırakmayarak kullanım kolaylığı sağladığını aktaran Özdemir, şu bilgileri verdi:
“Baştan sona verimlilik için Baskı Hizmeti Sağlayıcıları (PSPler) tek bir cihazla; birçok farklı uygulama üretmek, işletim maliyetlerini düşürmek, anında kurutma özelliği ile verimlilikte artış ve yüksek baskı hızına ihtiyaç duymaktalar. Bilişim çağında baskı sektörünün en akıllı, en hızlı ve en dayanıklı ürünü Oce Colorado 1640 ile bu ihtiyaçlara tam anlamıyla cevap verebiliyoruz.”

Canon UVgel teknolojisi hakkında

-Canon UVgel teknolojisinde düşük ısıtmalı bir sistem kullanılır. Canon UVgel mürekkep damlacıkları, 28°C’deki medya plateni tarafından kontrol edilen malzeme üzerine bırakılır.
-Teknolojideki bu temel fark, Canon UVgel teknolojisini duvar kağıdı gibi yüksek geometrik doğruluk gerektiren uygulamalar için ideal bir seçenek haline getirir.
-Canon UVgel mürekkep, su bazlı değildir. Diğer teknolojilerle kıyaslandığında bu, medya kabarmasıyla bağlantılı sorunları ortadan kaldırır.
-Mevcut teknolojilerde kullanılan mürekkeplere kıyasla dış mekan baskı kalitesi, laminasyonsuz kullanımda dahi aşınma direnci ve yıkanabilme/silinebilme kapasitesi daha yüksek düzeydedir.
-Koku yaymayacak şekilde geliştirilmesi nedeniyle sağlık açısından hassas ortamlar dahil tüm iç mekanlarda kullanılabilmektedir.

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...