Anasayfa / REKLAM / Daha Fazla Uygulama Esnekliği

Daha Fazla Uygulama Esnekliği

Ricoh Pro™ TF6251 hibrid flatbed UV printer ile uygulama esnekliği artıyor

Baskı hizmeti sunucuları, Ricoh Pro TF6251 hybrid flatbed UV printer sayesinde hem bobin medya hem de sert medya üzerinde son derece esnek baskı üretimi sunabilecekler. Son derece başarılı olan Ricoh Pro TF6250’nin bayrağını devralan hepsi-bir-arada hibrid sistemi, tabela ve sergileme, endüstriyel, grafik sanatları ve dahili dekor için daha fazla uygulama üretilmesini mümkün kılıyor. Ayrıca 12 Ricoh inkjet baskı kafaları sayesinde yüksek verimlilik sunuyor. Kompakt 2.5 mx1.3 m masası üzerinde baskı kafaları, dört renkli taslak modunda saatte 116 m2’e kadar flatbed baskı hızlarını mümkün kılıyor. Muhteşem görüntü kalitesi ve üstün güvenilirlik de diğer özellikleri arasında.

Denenmiş ve kanıtlanmış teknoloji ile lider inkjet yeteneğinin kombinasyonu, çeşitli baskı operasyonlarına birçok avantaj sunuyor. Bunlar arasında şunlar var:

 

  • Tek bir cihazdan çeşitli uygulamaların üretimini destekleyen hibrit, sağlam ve esnek bir çözüm.
  • İki ayrı cihaz yerine daha az yer kaplayan tek bir sistem. Ayrıca enerji ve mürekkepten tasarruf da sağlıyor.
  • İki tür mürekkep arasından seçim imkanı- yüksek yapışma sağlayan Ricoh DG130 UV mürekkebi ve daha fazla esneklik için yüksek renk gamı sunan Ricoh GP120 grafik sanatları UV mürekkebi (sadece bobinden bobine için)
  • Sunulan hizmetlerin genişletilmesini mümkün kılacak şekilde 11 cm derinliğe kadar sert kartonlara baskı yapabilme imkanı
  • Ricoh LED lambalarının kullanılmasıyla daha hızlı kürleme, daha düşük enerji kullanımı ve dolayısıyla zamandan ve maliyetten tasarruf.
  • Basılı malzemenin dikkatli bir şekilde işlenmesini sağlayacak şekilde düşük baskı ısısı.
  • Daha çevre dostu ve maliyet etkin üretim için düşük enerji tüketimi.
  • Sürdürülebilir bir yaklaşımı destekleyen, Greenguard sertifikalı mürekkepler.

 

Ricoh Pro TF6251’in kolay kullanımlı, güncellenmiş kullanıcı ara yüzü sayesinde operatör verimliliği maksimuma çıkıyor. Son dakika ayarlamalarına izin veriyor ve oto malzeme kalınlık tespiti gibi özelliklerle işlemi basitleştiriyor.

 

ColorGATE Productionserver Select sayesinde daha fazla etkinlik sağlanıyor. Kullanıcılar tutarlı ve tahmin edilebilir renk output’ından ve spot renk desteğinden, ayrıca depolama ve yerleştirme fonksiyonlarından ve süreç otomasyonundan faydalanabiliyor. Adobe PDF Print Engine ise müthiş performansın anahtarı.

 

Ricoh Europe, Endüstriyel Baskı, Ticaret ve Endüstriyel Baskı Grubu Direktörü Graham Kennedy şöyle anlatıyor: “Ricoh bu esnek çözümü müşterilerin üretim ihtiyaçlarına göre geliştirdi. Pandeminin hizmetleri rekabetçi ve adapte edilebilir olmaya zorlamasıyla bu sistem tam zamanında yetişti. Pro TF6251, pazar lideri inkjet kafası teknolojisi uzmanlığımızı kanıtlanmış flatbed ve bobin besleme yeteneklerimizle kombine ediyor ve son derece çok yönlü ve tepkisel çözüm meydana getiriyor.”

 

Ricoh Pro TF6251, 1 Ocak 2021’den itibaren piyasada olacak.

 

#ricoh #inkjet #teknoloji #bobin #baskı #flatbed

İnceleyin

Pigment Reklam UV Baskıda Yeniliklere Hız Verecek

FESPA Eurasia 2021 fuarında UV baskı çözümlerini ve uygulama örneklerini sergileyen Pigment Reklam, ayrıca 2022 ...