Anasayfa / Aktüel / Dev Bilişim, Etkili İletişim ile Kaliteli Hizmet Sunuyor

Dev Bilişim, Etkili İletişim ile Kaliteli Hizmet Sunuyor

Merkezi Almanya’da bulunan DEVELOP GmbH‘in Türkiye’deki tek distribütörü olan Dev Bilişim, DEVELOP marka fotokopi ve faks makineleri ile bunların sarf malzeme ve yedek parçalarını ithal etmektedir. Dev Bilişim, Türkiye çapında 7 bölgede 50 bayi ile satış ve satış sonrası hizmetlerini sınırsız müşteri memnuniyetini ön planda tutarak yürütmektedir.

Dev Bilişim’in yeni gelişmeleri hakkında detaylı bilgi almak adına Printtek 2017 fuarında Dev Bilişim Genel Müdürü Eren Doğru ile bir araya geldik ve Dev Bilişim’in mevcut durumunu, 2017 yılı değerlendirmesini ve sektörün geleceği için önemli olan eğitim konusunu içeren keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

2017 yılının değerlendirmesini Eren Doğru şu şekilde yaptı: “Hedeflediğimiz rakamlara ulaşabildiğimiz için 2017 yılını başarılı şekilde geçirdik ve çalışmalarımıza devam ederek son çeyreği de başarı ile sonlandıracağımıza inanıyoruz. Her firma gibi biz de ülkemizin ekonomik ve politik krizlerinden etkilendik. Ancak realistik hedefler doğrultusunda ilerleyen firma olduğumuz için moral ve motivasyon kaybı yaşamadan belirlediğimiz hedeflere 2017 yılında ulaşabildik.”

Eren Doğru, Printtek 2017 fuarının ziyaretçi oranı için: “Siyasal ve ekonomik durumların getirmiş olduğu olumsuzluklar, insanların bakış açılarında değişikliğe sebep oldu ve ziyaret oranında düşüşler yaşandı. Tabi ki tüm ziyaretçi potansiyeli için geçerli bir durum olmadı bu ve nitelikli ziyaretçi kitlesi ile bir araya gelme fırsatı da yakaladık. Bu da bizleri oldukça memnun etti” dedi.

Dev Bilişim’in ürün gamındaki değişiklikler

Dev Bilişim’in bünyesinde bulunan ve Printtek 2017’de sergiledikleri ürünler hakkında Eren Doğru, şu bilgileri verdi: “Dev Bilişim, uzun zamandır Develop firmasının Türkiye’deki tek distribütörü. Ürün gamımızdaki değişiklikler ile birlikte 100 ve 85 kopyadaki renkli makinemizin yeni versiyonunu piyasaya sunduk. Ürünümüzün en büyük özelliği; renk kalibrasyonunu lazer ile kontrol ederek hatayı otomatik olarak düzeltebiliyor olmasıdır. Geliştirilen yeni çözümümüz, kâğıt giriş çıkışlarındaki görüntü oturması ile ilgili ayarları otomatik olarak gerçekleştirdiği için hata oranını minimize edebiliyor. Rakiplerle arada oluşan takip durumu, bizleri mükemmele daha yakın ürünleri kullanıcılara sunmaya ve daha iyi bir hizmet vermeye ulaştırıyor. Develop’un ürünü olan bu makinenin modeli ineo+ 6100 ve ineo +6085 olarak adlandırılıyor ve bu model, daha önce ineo+1100 ve ineo+ 1085 olarak satışını yaptığımız ürünün geliştirilmiş bir üst versiyonudur. Satışlarımıza aktif olarak başladık. Umarım bu yeni ürünün vermiş olduğu enerji ile satışlarımız ve müşteriye sunmuş olduğumuz hizmet artar ve daha akıllı, pratik ve çözüm odaklı hizmetler sunabiliriz.”

Başarı sırrı

Eren Doğru, Dev Bilişim’in başarısının nedenini şöyle anlattı: “Bizleri başarıya ulaştıran öncelikli hedefimiz, müşterimiz ile aramızda olan diyaloğumuzun maksimum seviyede devam etmesi ve ihtiyaç ve problemlere karşı en etkin çözümler ile iletişimimizin kalite şekilde sürdürülebilmesidir. Bu hedefin devam etmesi için 2018 ve 2019 yılları içerisinde müşterilerimize daha fazla dokunacak işler yaparak çözüm üretmeye çalışacağız. Müşterilerin sorunlarını kendi sorunumuz gibi görerek çözüm yolunda ilerleyeceğiz. Kısacası, maddi manevi bir dost olarak müşterilerimizin yanında olarak zorlukların üstesinden beraber gelmeye çalışacağız.”

Eğitimdeki aksaklıklar

Eren Doğru, sektördeki eğitim sorununa dikkat çekmek adına görüşlerini şu şekilde paylaştı: “Son zamanlarda çıkan bir habere göre Türkiye’nin ve İstanbul’un en büyük Meslek Lisesinin arazisi, bir inşaat firmasına verilerek bölgede yeni rezidans ve alışveriş merkezi projesini hazırlanmış. Okulun tahliyesine başlamış. Okulda bulunan atölyelerde eğitim alan öğrenciler, sektörümüzdeki ara eleman problemini bir nebzede giderebiliyordu ancak bu yeni projenin hazırlanması, hem sektörümüzün hem de eğitim görevlileri ve öğrencilerin mağduriyeti açısından göz ardı edilemeyecek bir konu. Bu açığı kapatmak üzere sunulabilecek bir proje ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bilinmezliğe sürüklenmek olarak adlandırabiliriz bu durumu. Sektör olarak mesleki eğitim veren okullarımıza verdiğimiz önemi bir kez daha gözden geçirmeliyiz. Sahada bizim yüzlerimiz olan teknik personellerimize eğitimine daha çok önem verilmesi konusunda tüm çabaları göstermeliyiz.”

Eren Doğru son olarak: “Yurt içinde ve yurt dışında yaşanan olumsuzlukların sektörler üzerindeki oluşturduğu tedirginliğin kısa sürmesini umut ediyoruz” dedi.

#dev, #bilişim, #etkili, #iletişim, #kalite, #hizmet

İnceleyin

“Yerinde sayarsan küçülürsün”

Teknolojinin en son makineleri, gelişmiş teknik altyapısı, deneyimli ve profesyonel kadrosu ile Kâğıthane merkezinde müşterilerine ...