Anasayfa / ETİKET / Dijital etiket baskısından sonra otomatik tabaka etiket kesimi

Dijital etiket baskısından sonra otomatik tabaka etiket kesimi

Graphtec F-Mark ile etiket baskısı sonrası beklemeden, anında kesim, kopartma ve perfore işlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok iş artık, az adetli, daha özelleştirilmiş ve butik olmaktadır. Bu talep, dijital (kalıpsız) üretim ve sonlandırma yapan makinelere ihtiyaç arttırmış olup, özellikle copycenter ve matbaalarda olan dijital printerlerden çıkan 33x48cm ebadında çıkartma tabakalara basılmış etiketlerin kesiminde, yeni bir çözüm ortağı ihtiyacı Graphtec F-Mark ile sağlanıyor.

Sistem ile bir kullanıcıya gerek kalmadan etiketler otomatik olarak el değmeden kesim cihazına yüklüyor ve kesiyor. Malzemenin kalınlığına göre 200 adete kadar 35 cm x 50 cm ölçülerinde tabaka etiketler çok kolay bir şekilde kesilebilmektedir. Graphtec F-Mark ile ambalaj kutu örnekleri, kartvizitler üretmek mümkündür.  Kesebildiği malzemeler arasında ayrıca her türlü folyo, pvc ve polyester filmler, 400 gr/m2 ağırlığa kadar kâğıt ve karton tabaka veya rulo malzemeler, mıknatıs folyolar (magnet), etiketler, reflektör folyo veya tekstil malzemeleri, flock veya fleks tekstil malzemeleri yer alıyor. Uygulama alanları arasında etiket, sticker kesimleri, kutular, kartondan kartvizit, tanıtım kartları, tekstil transfer folyoları yer alıyor.

Hassas kamera teknolojisi ile donatılan F-Mark pozaları çok hızlı okur ve hatasız kesim yapıyor. Kesilecek malzeme ve işin detayına göre her tabaka (35x50cm) kesim için ortalama kesim süresi 30-40 saniyedir.  Yazılım tarafından ayarlanan kesim parametreler, poza işaretlerinin dört milimetre kadar küçük olmasını sağlar ve malzeme kullanım alanını en üst seviyede kullanmanızı sağlıyor. Delik açarak perfore kesim yapma özelliği bulunuyor. Kalın malzemelerde tanjantal bıçak modu mevcuttur. Kamera ile otomatik poza tanıyarak şekil kesme özelliği bulunuyor. Cihazın üzerindeki dokunmatik ekranı ile kullanımı kolaydır. Farklı malzemeler için verdiğiniz kesim ayarları kaydedilebilmektedir. Böylece değişen işler arasında geçiş yapmak kolaylaşıyor.

F-Mark, Illustrator ve Corel Draw dosyalarını kabul eden F-Mark yazılımı ile çalışıyor. Graphtec Kesiciler A3+ (330x480mm) bir malzemede Pozalı Etiket Kesimlerinde en yakın rakibinden %13 (205cm2) daha fazla alanı kesebiliyor. Buda aynı tabakada daha fazla etiket demektir.  Graphtec kullanıcılarının böylelikle her 100 tabakadan 15’i cebinde kalmakta, aynı malzemeden çok daha fazla sayıda malzeme kesimi yapabiliyor. Graphtec Kesiciler pazardaki diğer kesicilerden farklı olarak malzemeyi tam kesim imkânı sunuyor. Cihazların 15 yıl gibi uzun bir kullanım süresi bulunuyor.

İnceleyin

Rotocontrol DT 340 – Hibrid Screen Çözümü Tanıtıldı

Yeni rotocontrol DT 340 Screen L350 hibrid çözümü Amsterdam’da yapılan LabelFest’te tanıtıldı. Kapsamlı bir modülerlik ...