Anasayfa / AKTÜEL / DtG İçin Küresel İşbirliği

DtG İçin Küresel İşbirliği

“Ricoh ve aeoon Technologies, Doğrudan Giysiye Baskı – Direct to Garment (DTG), küresel ortaklıklarını duyurdular. Anlaşma, baskı yenilikçilerinin çevresel sürdürülebilirliği geliştirmelerine ve maliyet verimliliği sağlamalarına yardımcı olacak.

Ricoh, sponsoru olduğu ve 25 – 29 Ekim tarihlerinde sanal olarak gerçekleşen Innovate 2021 Tekstil İnovasyon Haftasında Avusturyalı aeoon Technologies ile kurduğu küresel ortaklığını açıkladı.

aeoon Technologies, dünya çapında endüstriyel tekstil pazarı için hızlı ve güvenilir olan Doğrudan Giysiye Baskı (DtG) dijital baskı sistemlerinin önemli bir geliştiricisi. Endüstriyel baskının tüm segmentlerinde, inkjet teknolojisi ve inkjet sistem entegrasyonunda köklü bir geçmişe sahip olan Ricoh ise ticari DtG baskısında lider üreticilerden biri.

Ricoh ve aeoon Technologies ortaklığı, yüksek üretimli endüstriyel dijital tekstil baskı pazarının ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Bu stratejik teknoloji ortaklığı, Ricoh’un DtG hizmetini, daha yüksek üretkenlikteki pazar segmentlerinde sorunsuz bir şekilde genişletmesini ve tekstil pazarına olan bağlılığını, geliştirilmiş sürdürülebilirlik ve maliyet verimliliğine odaklanarak, daha iyi göstermesini sağlayacak. Ricoh’un inkjet baskı kafası geliştirme uzmanlığını ve bilgisini öne çıkaracak. Renk yönetimi yeteneği ve baskı verisi üretimi Ricoh’a ait ve Almanya merkezli olan ColorGATE tarafından sağlanacak.

DtG pazarı, Covid sonrası ekonomide hızlı bir toparlanma göstermeye devam ederken bu ortaklık, modüler büyüme stratejileriyle baskı hizmeti sağlayıcılarını aktif olarak destekleyen pazara çözümler getirecek. Gelecekteki portföy, sürdürülebilir talep üzerine tekstil üretimini yönlendiren ve merkezi olmayan sipariş karşılama operasyonları ve merkezi çevrimiçi işletmeler tarafından sunulan büyüme fırsatlarına cevap veren sistemleri içerecek.

Ricoh Company Ltd, Global Endüstriyel Baskı Çözümleri Genel Müdürü Dr. Christian Compera işbirliğine dair şunları söyledi:
“Müşterilerimizin dijital tekstil baskısında sürekli artan talebe esnek bir şekilde uyum sağlamalarına imkân tanıyan ölçeklenebilir bir ürün yelpazesi sunmak için işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. aeoon Technologies’in uzmanlığına, bilgisine ve yenilikçi DtG baskı çözümleri portföyüyle geliştirdiği dünya çapında endüstriyel DtG baskı pazarındaki yerine büyük saygı duyuyoruz. Tasarımdan üretime tüm dijital tekstil üretim sürecini sahiplenen yaklaşımı Ricoh’un geleceğe yönelik çözümler geliştirme konusundaki kararlılığını yansıtıyor. Bu yeni kurulan ortaklık, müşterilerimize kalite, güvenilirlik ve Toplam Mülkiyet Maliyetinde gelecekte fayda sağlayacak yeni ölçütler belirleyecektir.”

aeoon Technologies’in kurucusu ve CEO’su Angelo Schiestl ise “Inkjet teknolojisi lideri Ricoh ile ortak olmaktan ve dünya çapındaki müşterilerimize yönelik hizmetlerimizi birlikte daha da genişletmekten mutluluk duyuyoruz” diyor:
“Her iki şirket, sürdürülebilirliğe olan sınırsız bağlılık ve müşterilerinin yararına eğitim, öğretim ve destek vermek için bilgi paylaşımı yapmak gibi pek çok aynı değerleri paylaşıyor. ‘aeoon dijital enstitüsü’ ve ‘Ricoh’un Tekstil Yetkinlik Merkezi’ bu yaklaşımın mükemmel örnekleri.”

#Dtg #Ricoh #Tekstil #aeoon #DirectTextilePrinting #Tshirtprinting #inkjet #printhead #colormanagement

İnceleyin

Lidya Grup, FESPA Eurasia 2021’de son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiliyor

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2 – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar ...