Anasayfa / AKTÜEL / Eğitime bir destek de Matset’ten!

Eğitime bir destek de Matset’ten!

Matset HP İndigo ile Marmara Üniversitesi’ndeki öğrencileri teknolojiye buluşturuyor.

Marmara Üniversitesi Basım ve Yayın Teknoloji Bölümü’ndeki öğrencilerin daha iyi şartlarda ve son teknolojiye sahip makinalarda eğitim görebilmeleri için MATSET, uygulamalı atölyeye HP İndigo makinesinin kurulumunu yaptı. Eğitimin yanında olduğunu gösteren MATSET, öğrencilerin geleceğine yaptığı bu yardım ile ışık tuttu.

Marmara Üniversitesi Basım ve Yayın Teknoloji alanında dört yıllık eğitim veren tek üniversite. Buradaki öğrencileri sektöre kazandırmak, daha donanımlı eğitim almalarını sağlamak ve öğrencilerin geleceğine ışık olmak adına MATSET anlamlı bir destekte bulundu. Marmara Üniversitesi Basım ve Yayın Teknoloji Bölümü’nün atölyesine HP İndigo makinesini hediye eden MATSET, 20 Mart 2019 tarihinde Dijital Baskı Laboratuvarı açılışını yaptı.

Açılış öncesinde konuşma yapan MATSET Genel Müdürü Doğu Papuçcuoğlu: “Yaklaşık olarak 3 yıldır uğraş verdiğimiz bir mücadeleyi kazandık ve HP Indigo makinesini bugün kurduk. Bu nedenle bu günün önemi ve anlamı çok bizler için çok değerlidir. Marmara Üniversitesi mezunu olduğum için bu benim için ayrı bir övünç kaynağı. Dünya dijitale doğru gidiyor. Dijital baskı teknolojilerinin yer aldığı bir dünyada, biz MATSET olarak sizlerin böyle bir teknoloji ile eğitim almanızın şart olduğunu düşünüyoruz. Aksi halde yarışta bir adım geride kalırsınız. MATSET’in ve Muzaffer Bey’in inanılmaz desteği sayesinde bugün bu kurulumu yapabildik. Bu laboratuvara HP Indigo’yu taşıyabilmek bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Bu işin peşini bırakmadan koşturduğu için Türkün Hoca’ya da ayrıca teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı olsun, biz MATSET ailesi olarak desteğimizi vermeye devam edeceğiz” diyerek ümidimizin ve geleceğimizin öğrencilerde olduğunu vurguladı.

Muzaffer Babataş: “Desteğimiz her zaman devam edecek”

Konuşmasına herkese teşekkür ederek başlayan MAT Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Babataş, sözlerine şöyle devam etti: “Marmara Üniversitesi bizim için çok önemli bir kurum. Bu nedenle bugün HP Indigo makinemizin burada olması bizi çok mutlu etti ve aynı zamanda oldukça gururlandırdı. İnanıyorum ki; Marmara Üniversitesi geçmişte olduğu gibi sektörümüze çok değerli insanlar yetiştirecek. Bildiğiniz üzere dünya dijitale gidiyor.

Buradaki öğrencilerin de gelecek için dijital ile tanışması, bilmesi lazım. Bu nedenle hayırlı olsun diyor, tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Desteğimiz de her zaman devam edecektir.”

Bu anlamlı günden BASEV de açılışta yer aldı. Bugün böyle bir günde bir arada olmaktan mutlu olduklarını belirten BASEV Başkanı Sadettin Kaşıkırık, teknolojinin en güncel olan makinelerinden birinin öğrencilerin eğitimi adına hediye edilmesini çok anlamlı bulduğunu söyleyerek, bu desteğin arkasında yer alan MATSET’e ve Muzaffer Babataş’a teşekkürlerini iletti.

MATSET ile tanışıklığının eskiye dayandığını belirten Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Mehmet Oktav, MATSET’in büyürken kazandığını yatırım yapmasını da bildiğini ve bugünkü bu açılışın bunun en güzel örneği olduğunu söyledi.

İnceleyin

Dijital Tekstil Baskı Makinelerindeki Yenilikler

Tarsus Turkey tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası SIGN İstanbul, tekstil baskıdaki dijital teknolojilere ev ...