Anasayfa / OLDEST POSTS / Emre Dijital Makine Parkurunu Xerox’la Güçlendiriyor

Emre Dijital Makine Parkurunu Xerox’la Güçlendiriyor

2010 yılında dijital baskı alanında Xerox’la başladığı yolculuğunu bugün Xerox Color1000 alarak sürdüren Emre Dijital, makine parkurunu sürekli yeni ve güncel tutmaya devam ediyor.

Elektrik mühendisi Fikret Baykan’ın 2010 yılında kurduğu Emre Dijital Baskı Kırtasiye Ozalit, kısa sürede gerek kurumsal firmaların gerekse üniversite öğrencilerinin aradığı bir kuruluş haline gelmiş. İstanbul Bahçelievler semtinde kurulu olan Emre Dijital, çevresinde bulunan iş merkezleri ve üniversitelerin ihtiyaçlarına bünyesindeki son teknoloji makine parkuru ile hızlı bir şekilde cevap veriyor. İstanbul Print Center ismiyle bir e-ticaret platformunu da hayata geçiren Fikret Baykan, bu sayede internet üzerinden kişiye özel baskı hizmetlerini pratik ve hızlı bir biçimde verebiliyor. Önümüzdeki dönemde ikinci bir şube açma hedeflerinin olduğu belirten Emre Dijital Şirket Müdürü Fikret Baykan’la yaptıkları çalışmaları konuştuk.

Bünyenizde yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz?

“Dijital renkli ve siyah-beyaz baskı, tez çıktısı, kartvizit basımı, katalog basımı, transfer baskı kağıdına çıktı, insört basımı, el ilanı basımı, plan kopya çıktısı, geniş format tarama, pvc, laminasyon selefon, tel, spiral, helezon ve amerikan cilt yapımı hizmetlerimizi haftanın 7 günü en uygun fiyata ister 1 adet ister 10.000 adet olarak sunmaktayız.”

Makine parkurunuzda neler yer alıyor?
“Biz firma olarak Xerox’u tercih ediyoruz. Yaptığımız işte çözüm ortağınızın çok iyi olması gerekiyor bunu da en iyi şekilde Xerox’la sağlıyoruz. Dijital renkli baskı uygulamalarında Xerox 700, siyah beyaz fotokopide Xerox 4595,  ozalit & plan kopyada Oce TDS700, plotter baskı uygulamalarında Canon IPF8000 44″ printer, geniş format dijital baskıda HP Latex ve son olarak bünyemize kattığımız Xerox Color1000 ile makine parkurumuzu sürekli yeni ve güncel tutuyoruz.” 

Son olarak Xerox Color1000’i bünyenize kattınız. Xerox’u tercih sebebiniz ve bu makinenin işletmenize kattığı artılardan bahseder misiniz?

“Renkli baskı konusunda piyasada ciddi bir hareketlilik başladı. Bu pazardan pay almak ve rekabet edebilmek için iyi bir makine parkurunuzun olması gerekiyor. Biz bunu Xerox’la sağlıyor ve bölgemizdeki kurumsal firmalara ve üniversitelere hizmet veriyoruz. En son bünyemize kattığımız Xerox Color1000’i Almanya’daki Drupa Fuarı ziyaretimde inceleyerek bünyemize kattık. Xerox Color1000 full bir konfigürasyona sahip eksiksiz bir makine. Benzerlerinin aksine oldukça küçük bir tasarıma sahip olan ve her ölçekteki baskı merkezinin yerleşim planında kolayca yer bulabilen Xerox Color 1000 tam renkli baskı sistemi, ayrı bir işleme gerek duyulmadan baskı esnasında kısmi ve değişken lak atabiliyor. Ara renk tonlarını ve ince ayrıntıları mükemmel şekilde basabilen Xerox Color 1000, yüksek görüntü kalitesi, esnek sonlandırıcı seçenekleri ve kolay kullanımı bir arada sunuyor. Xerox Color 1000 baskı sisteminin sunduğu ileri düzey baskı teknolojisi sayesinde, hizmet yelpazemizi genişleterek müşterilerimize daha iyi hizmet verebileceğiz. Şimdiden bu makine ile baskı hacmimizde yüzde elli bir artış sağladık. Bunun yanında Xerox teknik serviste de çok hızlı çalışıyor. Sabah verdiğimiz siparişi öğlen alabiliyoruz. Bunun yanında bize verdikleri eğitim de oldukça tatmin edici. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda Xerox’la yaptığımız çalışmadan oldukça memnunuz diyebilirim.”

Dijital baskı merkezlerinin matbaalarla olan dirsek temasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz Xerox Color 1000 ile bölgemizdeki matbaacılara da hizmet vermeye başladık. Matbaalarda maliyetlerin kurtarmadığı küçük trajlı işleri biz yapıyoruz. Xerox Color 1000 ile fiyat konusunda çok etkili olur hale geldik. Bölgemizde irili ufaklı 50’ye yakın matbaa var. Bunların kartvizit davetiye katalog broşür gibi düşük trajlı işlerini yapıyoruz. Matbaa sektörü dijitale kayıyor, dijital biraz matbaaya dönüyor ve bu iki sektör birbirine yaklaşıyor. Bununla birlikte matbaa ve dijital kendi alanlarında da büyüyerek bulundukları iş sahalarını genişletiyorlar. Bu ikili pazarla birlikte büyümeye ve teknolojilerini genişletmeye devam edecekler.”

İnternet üzerinden çalışmanız oluyor mu?

İnternet üzerinden pazarlamaya büyük önem veriyoruz. Bununla ilgili on-line satış sistemimiz olan İstanbul Print Center’ı kurduk. İstanbul Print Center’ın kuruluş felsefesi; müşterimizin, zamanlarının değerli olması düşüncesiyle internet üzerinden kişiye özel baskı hizmetlerini pratik ve hızlı bir biçimde, binlerce hazır tasarımdan birini seçerek yapabilecekleri bir e-ticaret platformu hazırlamak. Bu çalışmamızla yurtdışından bile işler alıyoruz. Bu kanal aracılığıyla çalıştığımız sürekli müşterilerimiz var. İnternetten aldığımız siparişleri istenilen şekilde hazırlıyor ve alıcının adresine teslim ediyoruz. İstanbul Print Center, hızlı baskı çözümleri, en uygun fiyat, kaliteli ürün -hizmet ve güvenli alışveriş ilkesiyle yoluna devam edecektir.”

Bundan sonraki süreçte Emre Dijital’in izleyeceği yol haritasından bahseder misiniz?

“Ben bu sahayı ve teknoloji ile iç içe olmayı seviyorum. İçinde bulunduğumuz sektörde yaptığınız işin neticesini görebiliyorsunuz. Bunları yaparken de teknolojiyi son noktasında kullanabilme imkanına kavuşuyoruz. Bu şekilde kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Bir de işi severek yapmak çok önemli. Yapılan işi severek heyecanını içinde yaşayarak ortaya çıkarırsanız hem siz hem de tüketici kazanıyor. Ben yaptığım işten zevk alıyorum ve işimi severek yapıyorum, çocuklarımın da bu işi yapmalarını isterim.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Emre Dijital Baskı ve Kırtasiye’nin Şirket Müdürü Fikret Baykan

İnceleyin

Printing-expo.online

PRINTING-EXPO.ONLINE’DA RESOLVE BM ORTAK YÖNETİM MÜDÜRÜ VE İÇERİK DİREKTÖRÜ CHRISTOPHER WATSON YAZDI İş ortağım Wayne ...

Bir Yorum

  1. helal size baykanlar ilerde daha iyilerini bekliyoruz