Anasayfa / OFİS VE KİŞİSEL ÇÖZÜMLER / EPSON TÜRKİYE TİCARİ VE ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER ÖN SATIŞ UZMANI HAYRİ ŞENOL ANLATIYOR:

EPSON TÜRKİYE TİCARİ VE ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER ÖN SATIŞ UZMANI HAYRİ ŞENOL ANLATIYOR:

EPSON Ürün Gamını Yeniliyor

“Epson olarak FESPA Eurasia 2019 fuarındayız. Kullanıcılarımıza Lidya grup ile üç segmentte makine sunuyoruz. Kurumsal, iç mekân ve dış mekân makinelerimiz. Yenilik olarak dış mekân makinelerimizde SureColor SC-S80610L, baskı makinemizi müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bu yeni makinemizde bir buçuk litrelik mürekkebi destekleyen Bulk Ink sistemimizle beraber daha önceki modellerimize oranla daha uygun baskı maliyetleri sunmaktayız. Bir diğer yeniliğimiz ise SureColor SC-T5400M. Kurumsal çözümlerimiz arasında yer alan bu modelimize EPSON tarayıcı ekledik. Çok fonksiyonlu bir ürün haline geldi.”

 

Pazarın alım iştahı

“Pazar açısından değerlendirdiğimizde kurun artık kabul edilmiş seviyeye geldiğini söyleyebilirim. Yatırımcı son bir senedir beklemedeydi ve pazarda bize göre bir alım iştahı var ve bu fuarla beraber bunu daha da netleştirmiş olduk.”

 

Ürün gamı yenileniyor

“Burada temel üç segmentte bulunmakla beraber bu fuarda olmayan ürünlerimiz de var. Ürün gamımızı baştan sona yeniledik. 2020 itibarıyla tüm ürün gamımız yenilenmiş olacak. Kısaca bahsetmek gerekirse süblime tekstil tarafında iki kafalı 64 inçlik (160cm) ürünlerimizle düşük gramaj kâğıt kullanma avantajıyla SC-F9400’ü, aynı şekilde neon renkleri içeren SC-F9400H modeli ile beraber pazara sunuyor olacağız. Promosyon tarafında da 44 inçlik (110cm) SC-F6300 dört renkli modelimizle ve yepyeni 24 inçlik (60cm) model olan SC – F500 ile promosyonculara hizmet sunacağız. Size SC-F500’ün bazı vurucu özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Çipsiz, kendinden dolum tanklı dört renk kullanan süblime bir ürün. CISS mürekkep sistemine sahip. Pazarda bulunan ev tipi EcoTank modellerimiz gibi dolum tankıyla çalışıyor. Süblime mürekkepler 140 cc’lik şişeler halinde geliyor. Bu süblime makinelerimizde ahşaptan cama tüm promosyon malzemelerine transfer yolu ile baskı yapılabilirsiniz.

 

Yeni yıl ile birlikte SC-F500’ün plotter versiyonunu da getiriyor olacağız. Yeni modelimizin ismi SC – T3100X.  SC-T3100X 24 inç (60cm) genişliğinde A1 proje yazıcısı. Yine çipsiz, dolum tanklı dört renk ve 140 cc’lik mürekkeplerle geliyor. Bu model siyahta kalıcı pigment tip mürekkep kullanırken diğer renklerde dye tip su bazlı mürekkep kullanıyor.  .

 

SureColor P serilerimizde de yenilikler var. Tekstil ve fotoğraf sektöründe distribütörümüz Tecpro ile pazardayız. Tecpro’da tekstil ve promosyona yönelik süblime ürünlerin dışında fine art baskı yapan fotoğrafçılara ve matbaa prova baskılarına yönelik SureColor P serisi modellerimiz var. Yeni yıl ile ilk 12 mürekkep setli modellerimiz pazarda olacak. SureColor P9500 44 inçlik (110cm) ve SureColor P7500 24 inçlik (60cm) modeller olacak. Daha önce violeti opsiyonel sunuyorduk, şimdi bu ayrı bir kanal ile standart hale geliyor. Ayrıca foto black ve mat black arasında tek kanaldan geçiş yapıyordu ve bu zaman kaybına sebep oluyordu. Her bir renge özel mürekkep kanalları ile beraber yaklaşık olarak 3 kat daha hızlı makineler haline geldiler. Hem renk gamutu hem de baskı hızı açısından pazarı domine eder hale geldik. SC-P9500 ve SC-P7500 makinemizde çok açık griyi üst kaplama olarak kullanarak siyahları doygun siyah haline getirebiliyoruz.”

 

EPSON SC-P9500 ve SC-P7500 de yüzde 99’a varan Pantone renkleri karşılama yetisine sahip. Temel fark TFP Micro Piezo kafa teknolojisi. Basitçe açıklarsak; rakiplerimiz daha kontrolsüz olan püskürtme tekniği ile baskıyı oluşturur. Epson değişken boyutlu damlatma tekniği ile yazımı ve grafiği oluşturuyor. Yazıcılarımızın provadaki başarısı da buradan geliyor.”

 

Epson çatısı altında Toplam Çözüm Garantisi

“Dış mekân ve tekstil baskısı modellerimizde EPSON’un kendi yazılımı olan Edge Print RIP’i kullanıyoruz. Bu yazılımla kullanıcılar bastıkları rengin kalitesinden emin olarak çalışıyorlar. Yüzlerce farklı medya için Epson onaylı profiller serverlarımızda hazır durumda. RIP programına ve aynı zamanda makineye medya ayarları kolayca indirilebilir. Böylelikle doğru profil ile tanımlanan medyaya,  Epson’un PrecisionCore olarak adlandırdığı en son teknoloji akıllı kafaları ve bağımsız  kurumlar tarafından sertifikalı Epson mürekkepleri ile toplam bir EPSON çözümü sunuyoruz.

 

 

#epson #endüstriyelürün #lidyagrup #HayriŞenol #FESPAEurasia #fuar #SureColor #promosyon #CISS #mürekkep #EcoTank #Tecpro #TFP #micro #Piezo

İnceleyin

Kyocera, ödüllü tasarımına dayalı dört TASKalfa modelini geliştirdi.

Kyocera Document Solutions Türkiye, Kyocera’nın güvenilirlik ve yüksek kaliteli standardından ödün vermeyen dört yeni A3 ...