Anasayfa / OLDEST POSTS / ESKO, KESİM MAKİNESİ RANDIMANINI %80’E KADAR ARTIRIYOR

ESKO, KESİM MAKİNESİ RANDIMANINI %80’E KADAR ARTIRIYOR

ESK_pr1103pe_Hardware automation_C24

Esko, modernize edilmiş bir iş akışıyla dijital sonlandırma makinelerini güvenilir tahmin, üretim planlaması, hızlı iş değişimleri ve çok daha fazlasını sunan akıllı bir yazılıma bağlıyor. Çığır açan otomasyon ekipmanları, atıl kalma süresini ortadan kaldırıp insan etkileşimini azaltarak üretkenliği tamamen yeni bir düzeye çıkarıyor.

Günümüzde baskı şirketlerinin dijital sonlandırma departmanları, teslim sürelerini azaltma, küçük hacimli üretimleri akıllıca yönetme ve hem malzeme israfını hem de operatör performansını optimize etme mecburiyeti dolayısı ile büyük stres altındadır.

Tipik sonlandırma işlemlerinde en sık rastlanan sorun ekipmanların optimum düzeyde kullanılmaması: Çok fazla manüel adım olmasının ve kesim tezgahlarını ayarlamanın çok uzun sürmesinin yanı sıra işleri öncelik sırasına dizmek ve optimize edilmiş bir malzemeyi işlemek de her zaman mümkün olmuyor.

Esko, drupa’daki bir dizi yeni lansmanıyla, şirketlere ekipmanlarından, iş akışlarından ve çalışanlarından mümkün olan en yüksek verimi almalarını sağlayacak araçlar sunuyor.

Dijital sonlandırma işlemini eksiksiz bir şekilde tek bir modernleştirilmiş ve optimize edilmiş iş akışında birleştiren Esko, şirketlere güvenilir verilerle fiyat teklifleri hazırlama, hem sezgisel hem de güçlü panolarla üretim planlama, kesim makinesinde iş değişimlerini hızlıca yapma, operatörün atıl kalma süresini azaltma, otomasyonla verimi artırma ve Kongsberg makinelerin sürekli üretimde kalmasını sağlama konularında yardımcı oluyor.

Kısacası, Esko’nun yardımıyla şirketler hem verimlerini artırıp kar marjlarını koruyabilecek, hem de tüm bunları yaparken kendi müşterilerine daha fazlası için geri dönme isteği oluşturacak kaliteli sonuçlar sunabilecek.

drupa’daki Esko otomasyon yenilikleri arasında şunlar bulunuyor:

–           Kesintisiz sonlandırma üretimi için robotik yükleme ve boşaltmalı kesim masaları

–           Mukavva malzemelerinin otomatik yüklemesi için mukavva besleme ünitesi çözümleri

–           Sonlandırma makinelerinin sürekli çalışmasını sağlayan çok bölgeli çalışma

–           Tüm sonlandırma iş akışı üzerinde kontrolü sağlamak için Device Manager yazılımı

Esko Dijital Sonlandırma Ürün Müdürü Tom Naess konuyla ilgili şunları söylüyor: “Bu etkileyici yenilikler sayesinde Esko, dijital sonlandırma işlemlerinin performansını dijital baskı makinelerinin hızlı evrimiyle birleştiriyor ve önemli bir sıkıntıyı etkili bir şekilde ortadan kaldırıyor. drupa ziyaretçileri, pek çok seviyede muazzam bir esneklikle nasıl otomasyon sunduğumuzu görecek. Çeşitli fiyat noktalarında farklı otomasyon konfigürasyonları sunan etkileyici ürünlerimiz, her müşterimizin ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede.”

Robot teknolojisi, Kongsberg sonlandırma makinesini bir üretim lokomotifine dönüştürüyor

Esko, drupa’da, endüstriyel bir otomatikleştirilmiş robotik üretim sistemi tanıtacak. Bu sistem, akıllı malzeme işlemesinin Kongsberg kesim makinesiyle nasıl mükemmel bir uyum içinde çalışabileceğini gösterecek. Çözüm, gücünü, yüksek hız, yüksek güç ve çok yönlülük sunan piyasadaki en becerikli endüstriyel robotlardan birinden alıyor.

drupa’da tanıtılan üretim sistemi, çok bölge kapasitesiyle donatılmış yeni Esko Kongsberg C24 ile çalışıyor. Sistem, kesim makinesinin üretim kapasitesini %80’e kadar artırıyor.

Robot, makine bölgelerini büyük bir hız ve doğrulukla doldurup boşaltacak. Akıllı kamera teknolojisi, mukavvaların makineye hassas bir şekilde yerleştirilmesini sağlayarak %100 doğruluğu ve tekrarlanabilirliği garanti ediyor.

2,8 metrelik bir erişime sahip robot birden fazla paletten malzeme alabildiği gibi aynı anda iki Kongsberg kesim masasına hizmet verecek şekilde de ayarlanabiliyor. Kızılötesi lazer tarayıcı teknolojisi, operatörü koruyor ve fiziksel güvenlik engellerine duyulan ihtiyacı azaltıyor.

 

Makinenin kesintisiz çalışması için çok bölgeli çalışma

Makine ve operatör için atıl kalma süresini daha da azaltmak ve Kongsberg makinelerinin gerçek üretim kapasitesini ortaya çıkarmak için makineler birden fazla bölge ile çalışmak üzere programlanabilir. Bu bölgelere birbirinden bağımsız olarak malzeme yüklemesi yapılabilir. Makinenin bir bölgesindeki malzeme işlenirken, operatör (veya robot) diğer bölgede yükleme ve sonlandırma hazırlığı yapar. Operatörün atıl kalma süresi ciddi anlamda kısalır ve kesim makinesi neredeyse hiç durmaksızın çalışır.

Çoklu bölge becerileri gibi son derece değerli özellikler de, tüm Kongsberg X, C, XP ve XN makinelerinde geriye dönük uyumlu olarak sunulacak. Tom Naess bu konuda şunları söylüyor: “Dijital sonlandırma ekipmanlarıyla 50 yıl üretim yaptıktan sonra Esko, en güvenilir dijital sonlandırma makinelerini sunduğunu bir kez daha kanıtladı. Müşteri yatırımlarının korunmasını ve müşterilerin, yatırımlarının karşılığını uzun yıllar boyu almalarını sağlamaya devam ediyoruz.”

 

Yeni otomatikleştirilmiş mukavva besleme üniteleri, Kongsberg makinelerinin üretkenliğini artırıyor

Esko, drupa’da, yüksek kapasiteli bir tabaka besleme ünitesi ailesini tanıtıyor. Üç farklı model, tüm Esko Kongsberg C ve X serilerine uyuyor. Yeni iBF besleme üniteleri, hem şu an için hem de gelecekte çok çeşitli sert mukavva malzemelerini işlemek üzere tasarlandı.

iBF besleme ünitesi, malzeme paletlerini yüksek hızlarda birden fazla istifle işler. Bir forklift aracılığıyla erişilebilen ünite, rijit malzemelerin kullanıldığı tüm orta ila yüksek metrajlı uygulamalar için vazgeçilmez bir araçtır. Esnek malzemeler için mukavva besleme ünitesini değiştirmek gerekmeden rulo besleme ünitesiyle birlikte kullanılabilen besleme ünitesi büyük bir esneklik sağlar.

 

Tam bir üretim kontrolü için Esko Device Manager

Sonlandırma üretimi üzerinde mutlak bir kontrol sağlayan Esko’nun yeni Device Manager yazılımı sayesinde, hassas üretim planlaması ve dijital sonlandırma işleminde öncelikleri belirlenmek artık çok daha kolay. Yazılım, sürmekte olan işin yanı sıra tüm bağlı cihazların durumlarının ve bekleyen işlerin ekranda net olarak görülebilmesini sağlıyor. Üretim kapasitesini artırmak için tabaka üzerine optimum yerleşimi da yazılım belirliyor. Sezgisel sürükle-bırak arayüz sayesinde operatörler tezgahta sıra bekleyen işlerin önceliklerini belirleyebiliyor, acil işleri araya sokabiliyor ve hatta iş yüklerini tezgahlar arasında dengeleyebiliyor. Device Manager ayrıca Esko’nun en kapsamlı iş akışı çözümü olan Automation Engine’e de bağlanabiliyor.

 

Özetle: Verimi ve üretkenliği artırın

Tom Naess sözlerini şöyle noktalıyor: “Esko’nun önceden duyurulmuş dijital sonlandırma ürünlerine yaptığı eklemelere ve yeni ürünlerine bir bakalım:

  • İki yeni makine ailesi – Kongsberg X ve Kongsberg C – her iki seri de çeşitli makine boyutlarına ve konfigürasyonlara sahip;
  • Hızlı iş değişimi için otomatik aparat ayarı;
  • İşletim yazılımına uzmanlık ekleyen Entegre Sonlandırma Malzemeleri Veritabanı.

Esko şimdi tüm sonlandırma işlemlerini bir araya getirerek üretilen iş miktarını ve verimliliği gerçek anlamda artırıyor. Müşterilerimize bir yandan dijital sonlandırma operasyonları üzerinde daha fazla kontrol sağlayıp kesim tezgahlarının gerçek kapasitesini açığa çıkarırken, diğer yandan da kritik işleri operatörlerin elinden alarak onları daha verimli hale getirip hata olasılığını azaltma şansı sunuyoruz. Esko’nun Kongsberg makinelerle ve çeşitli otomasyon özellikleriyle entegre dijital kesim yazılımı, dijital sonlandırma işlemlerini gerçek anlamda endüstriyel seviyelere çıkarıyor.”

 #Esko #Kongsberg #C24 #Dijitalsonlandırma #yeniişakışımodeli #EntegreSonlandırmaMalzemeleri #YeniiBFbeslemeünitesi #drupa #drupa2016 #DeviceManager

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...