Anasayfa / AMBALAJ / Esko, Kongsberg’in Satışını Duyurdu

Esko, Kongsberg’in Satışını Duyurdu

Ambalaj, etiket ve geniş format sektörleri için entegre yazılım ve donanım çözümleri geliştiren küresel bir geliştirici olan Esko, Kongsberg dijital sonlandırma işinin OpenGate Capital’e satışını planladığını duyurdu.

 

Planlanan satış, Norveç’in Kongsberg kentindeki orijinal araştırma ve geliştirme tesisini ve Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentindeki üretim tesisini içeriyor. Kongsberg 1965’te Norveç’te kuruldu ve Esko (Barco) 1998’de Kongsberg’i satın aldı.

OpenGate Captial ise merkezi Los Angeles, California’da bulunan, Paris’te bir Avrupa ofisi ve beş kıtada yatırımları bulunan bir özel sermaye şirketi.

 

Konuyla ilgili açıklamasında Ambalaj ve Renk Yönetimi Şirketleri Başkanı (Pantone, Esko, X-Rite ve AVT) Mattias Byström, “Esko, çabalarımızı markalardan baskı öncesine, ambalaj ambalaj ve converterlarına kadar ambalaj tedarik zincirindeki müşterilerimiz için uçtan uca iş akışı çözümleri sunmaya yoğunlaştırıyor. Net bir odaklanma ile, müşterilerimizin dijital dönüşümün sunduğu büyüme ve verimliliği gerçekleştirebilmeleri için operasyonlarını dijitalleştirmelerine, otomatikleştirmelerine ve birbirine bağlamalarına yardımcı olmak için entegre yazılım ve donanım teknolojileri sunmamızı hızlandırabiliriz” dedi.

 

Kongsberg sistemlerine sahip müşteriler, şu anda onlara hizmet veren çalışanların çoğu yeni bağımsız işin bir parçası olarak bunu yapmaya devam edeceğinden, her zamanki gibi çalışmaya devam edebilecekler. Bayi ilişkileri de Kongsberg PCS’ye (Precision Cutting Systems) aktarılacak, yani bayiler aracılığıyla Kongsberg kesim tezgahları satın alan müşteriler de kesintisiz ilişkilerden yararlanacak.

 

Yeni Kongsberg PCS şirketi, Kongsberg PCS’nin gelecekteki Başkanı Stuart Fox tarafından yönetilecek. Stuart, Esko’dan Kongsberg PCS liderlik ekibine geçiş yapan birçok tecrübeli dijital sonlandırma uzmanından biri. Stuart, “Bu değişimden ve onun yeni müşterilerle büyümeyi hızlandırmak için Kongsberg’e getirdiği yeni fırsatlardan heyecan duyuyoruz” dedi.

OpenGate Capital, Kongsberg işini ambalaj uygulamalarının ötesinde büyütme, ürün sunumunu genişletme ve takım ve sarf malzemeleri sunumunu büyütme fırsatları görüyor.

 

 

#konsberg #opengate #esko #ambalaj #etiket

İnceleyin

UĞUR ETİKET Dijitalde “LinoSistem” İşbirliğiyle DURST Tau RSC-E’ye Karar Verdi

Uğur Etiket, kalite, hız, renk, üretim, ve ekonomi yönlerinden uzun soluklu ve detaylı değerlendirmeler sonucu ...