Anasayfa / OLDEST POSTS / Fiyatta değil; kalitede rekabet

Fiyatta değil; kalitede rekabet

ahat_kilicÇağın Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahat Kılıç sektöre sundukları hizmeti anlattı

Çağın Group’u kısaca yapısal olarak tanıyabilir miyiz?

“2007 yılından beri faaliyette olan firmamız, 2001 yılından beri dünyanın bir çok ülkesinde kullanılan ve ISO 9001 dâhil uluslararası çapta geçerli 6 sertifikaya sahip Güney Kore yapımı Dreamjet Flatbed Makinelerinin Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır. Müşteri memnuniyetini esas olarak aldığımızdan dolayı uzun bir süreyi sattığımız makinelerin muadil makinelerle arasındaki farkları incelemeye, gerekli teknik servis alt yapısını oluşturmaya ayırdık. Takdir edersiniz ki piyasanın en büyük sıkıntılarından olan teknik alt yapı ve servis sıkıntısını giderdikten sonra Dreamjet makinelerin Türkiye’deki satışını arttırdık. Türkiye genelinde şu an itibari ile 70 noktada 100’e yakın makineye kaliteli bir şekilde teknik servis ve hizmet sağlamaktayız. Firmamız bünyesinde Ar-ge, Teknik servis, Baskı Merkezi ve Pazarlama birimleri yer almaktadır. Konusunda uzman olan kadrolarımızla “sorunun değil, çözümün bir parçası olmak” prensibiyle hareket edip, Türkiye’deki makine sayımızı her geçen gün arttıran dinamik bir firmayız.”

Çağın Group’un Türkiye’de tanıtımını ve satışını üstlendiği Dreamjet markasının diğer bu işi yapan makinelerden ayıran özelliği veya özellikleri konusunda neler söyleyeceksiniz?

“Her şeyden öte firmamız ticareti hakkını vererek yapma taraftarıdır, çünkü makinelerimiz ithalat standartlarına harfiyen uyularak getirilir. Bizi ve makinemizi ayrıcalıklı kılan en temel özellikler arasında firmamıza duyulan güven, minimum derecede sorun çıkaran donanıma sahip makinelerimiz, en hızlı şekilde müdahalede bulunabilecek teknik alt yapımız bizi ayrıcalıklı kılarken. Bir mikron sapma olmadan aynı noktaya sonsuz baskı yapabilme imkânı için Tabla hareketini sağlayan 8 yollu çelik mil. Özellikle cam ve türevi baskılarda mükemmel sonuçlar için tabla ısıtma sistemi. Folyo, kağıt türevi baskılar için tabla vakumlama sistemi. Zemin rengi fark etmeksizin tekstil ürünlerinin her türüne hava geçirgenliğini engellemeden, nefes alabilen ve sağlığa hiçbir zararı olmayan, ekonomik, hızlı, kalıcı ve kaliteli baskı yapabilme imkânı sağlayan, baskı öncesi veya sonrası herhangi bir uygulamaya gerek duymaksızın, son derece kaliteli 8 renk üzerinden 5760 dpi ye kadar baskı yapabilme imkânına sahip ki, bu birçok markada bulamayacağınız özelliklerden bir tanesidir.”

Dreamjet’in satış kanalı hakkında özel çalışmalarınız var mı? Hangi tip müşterilere hitap ediyorsunuz?

“Edirne’den Hakkari’ye Muğla’dan Ardahan’a kadar Türkiye’de çok geniş bir yelpazede faaliyette olan ve sayıları her geçen gün artan makinelerimizin pazarlaması ve lansmanı için, fotoğraf, promosyon ve reklama yönelik düzenlenen fuarlara mümkün mertebe iştirak ediyoruz. Fuarlar haricinde teknolojinin bir getirisi olan sosyal paylaşım sitelerinin lansman açısından çok büyük faydalarını gördük. Bunların haricinde klasik pazarlama yöntemi olan müşteri ziyaretleriyle de makinemizin tanıtım ve pazarlamasını gerçekleştiriyoruz. Görselliğe dayalı tüm sektörler bizim potansiyel müşterilerimiz arasında yer alıyor. Özel üretim yapan bazı fabrikalar, Fotoğraf sektörü, Promosyon, Hediyelik eşya, Reklam firmaları, Tekstil firmaları ve Dijital baskı alanlarında faaliyet gösteren tüm firmalara hitap eden makinelerimiz, asansör kabin panolarından tutun gözlük çerçevesi imalatındaki birçok ilginç iş dalındaki firmalara kadar çok geniş bir yelpazede çözümler sunabiliyor. Çünkü bizim makinelerimizle hava ve su hariç gözünüzün gördüğü her şeye direkt ve kalıcı baskılar yapabiliyor.”

2015 yılında farklı ürünlerimiz olacak mı? Ürün gamınızda değişiklikler yaşanacak mı?

“2015 yılının en büyük sürprizi CNR’da düzenlenecek fotoğraf fuarında müşterilerimize gösterilecek olan ARTİST isimli yeni makinemiz olacaktır. Artist isimli yeni makinemiz, çok küçük ama bir o kadar da büyük işlere imza atacağına inandığımız bir baskı makinesidir. Telefon kapaklarına baskı yapan makinemizi, merak edenleri fuara beklemekteyiz. Sürekli olarak kendini yenileyen bir dinamizm içindeki firmamız, 2015 yılıyla birlikte hedefini ve çıtasını yükselterek gelişen teknolojiyi yakından takip edip Dreamjet markasıyla birlikte yeni makineler ve sarf malzemeleri konusunda ürün gamını daha da zenginleştirecektir.”

Rekabet nedir? Nasıl olmalı dersek, bu kelimenin sektörümüzde ki ifadesi nasıl olmalıdır?

“Fiyatta rekabet yerine, kalitede rekabeti anladığımız noktada bu işin sırrını çözmüş olacağız. Sektörü ne olursa olsun mesleğine yatırım yapan ciddi firmaların kalitesi, yatırımsız, kalitesiz, fiyat politikalarıyla para kazanma derdinde olan firmalara fazla şans tanımayacaktır. Çünkü iyi ile kötünün ayırt edilebildiği bir dönemdeyiz artık.”

Önümüzde İstanbul CNR Fotoğraf fuarı (2-5 Nisan) ve daha sonrasında gerçekleşecek Sign fuarı hakkında firmalara bir katkı sağladığını düşünüyor musunuz?

“Bugüne kadar katıldığımız tüm fuarlardan mutlak satışlarla ayrıldık. Çünkü fuarlar insanlara mukayese ve tercih hakkı sunabiliyor, böylelikle kalitenin farkı müşteri tarafından gözlemlenerek daha rahat anlaşılabiliniyor. İşin diğer tarafından baktığımızda fuar giderleri gerçekten çok fazla, bu da katılımcı firmalara büyük maddi külfetler getiriyor. Ziyaretçi sayısını arttırarak bir sonraki sene bunu reklam amaçlı kullanmak isteyen fuar firmalarının, ticaretle alakalı alakasız herkesi salonlara doldurması, hiç beklemediğimiz sorular ve kişilerle karşılaşmamıza neden olduğu için bazen hedef kitleyi kaçırmış olabiliyoruz. Kalitesini ve ayrıcalığını tüm dünyada kanıtlamış olan Dreamjet baskı sistemlerine gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, ticaretin ve rekabetin etik kuralları içerisinde herkese başarılar dileriz.”

 

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...