Anasayfa / AKTÜEL / Fogra, Ricoh Pro™ VC70000’in en yüksek endüstri standartlarına göre olduğunu onayladı.

Fogra, Ricoh Pro™ VC70000’in en yüksek endüstri standartlarına göre olduğunu onayladı.

Ricoh Pro VC70000, prestijli Fogra Validation Printing System (VPS) (Baskı Sistemleri Validasyonu) sertifikasına sahip olan, piyasadaki tek sürekli beslemeli inkjet baskı makinesidir.

Bu sertifika, endüstrinin en yüksek standartlarına uygunluğunu teyit eder ve tutarlı bir şekilde mükemmel bir baskı üretme kabiliyeti konusunda müşteriye güven verir.

Fogra, baskı endüstrisinin önde gelen araştırma merkezidir. Zorlu Fogra VPS testi, doğrudan dijital verilerden, basılı kopya doğrulama baskısı üreten sistemlerin ISO 12647-8 standardına uygun olup olmadığını değerlendirir. Prova baskı, alt tabaka rengi ve parlaklığı, renk doğruluğu, ışık haslığı ve PDF/X standardına uygunluk gibi çok çeşitli kriterleri göz önünde bulundurur.

Fogra, Ricoh Pro VC70000’in iki farklı baskı ortamında ISO 12647-8 standardına uygunluğunu onayladı:

  • Fogra59 (Geniş renk gamlı yazıcılar için güncellenmiş exchange renk alanı)
  • Fogra51 (Premium kaplamalı kağıda ISO 12647-2:2013 yazdırma)

Ricoh Pro VC70000’in onaylanması, Ricoh Pro™ C9200, Ricoh Pro™ C7200 ve Ricoh Pro™ C5300 renkli tabaka beslemeli baskı makinelerinin aldığı Fogra sertifikalarını takip ediyor.

Ricoh’un Telford İngiltere’deki Müşteri Deneyimi Merkezi, Ricoh Pro VC70000 ile Fogra Cert Process Standard Digital (PSD) Print Check Digital sertifikalarını aldı. 12 aylık sertifika, Ricoh’un renk doğruluğu kapasitesini ve Fogra PSD spesifikasyonlarına (ISO/TS 15311-2) göre baskı çalıştırma tutarlılığını onaylamakta.

Ricoh Avrupa Grafik İletişim Grubu Sürekli Besleme ve Üst Düzey Yazılım Direktörü Clive Stringer şunları ekliyor: “Fogra sertifikası, Ricoh Pro VC70000 tarafından sağlanan yüksek kaliteli sonuçları doğrulamaktadır. Müşterilerimize sürekli mükemmel baskı üretme becerisiyle işlerini ileriye taşıyabilmelerini sağlayacak güveni verir. Sistemin aldığı Americas (PIA) InterTech Technology (Amerika Kıtası Baskı Endüstrileri (PIA) InterTech Teknoloji) Ödülü ve EDP Ödülü’nün ardından sınıfında lider performans yeteneklerinin sektör tarafından onaylandığı bu son ödülle gurur duyuyoruz.”

#Ricoh #inkjet #sureklibesleme #continousfeed #dijitalbaski #ProVC #Fogra #Certification #PrintOnDemand

İnceleyin

FESPA Eurasia Alan Büyütüyor

FESPA Eurasia, bu yıl 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında baskı dünyasını dokuzuncu kez bir araya ...