Anasayfa / Dijital sonlandırma / Future Digital dünya markası olma yolunda

Future Digital dünya markası olma yolunda

20 yıldır sektörünün ve pazarın ihtiyaçlarını birçok önemli firmanın da temsilciliğini yaparak karşılamaya devam eden Future Digital firması ITM 2018 Fuarında Future GT modelinin lansmanını gerçekleştirdi.

Dünyada kendi segmentinde bir ilk olan, 550m²/h üretim sürati ile oldukça büyük ilgi çeken Future Digital firması Teknik Servis Müdürü Erdem Canik 2014 yılında başlattıkları kendi markaları ile baskı makine üretim sürecini şöyle anlatıyor:

‘’Türk tekstil dijital baskı pazarı belki de dünyadaki dijital baskı pazarları arasında en dinamik, en hızlı ve dolayısıyla da en hızla gelişenidir. Bu nedenle daha kaliteli, daha hızlı, daha verimli ve daha ekonomik üretimi çok güçlü bir şekilde talep etmektedir. Artık öyle bir durum oluşmuştu ki mümessilliğini yapmış olduğumuz firmalarda ve diğerlerinde bu talebi karşılayacak ürünleri bulamadık. Böylece kendi makinamızı, bilgi ve tecrübemizin verdiği güvenle üretmeye karar verdik. Aradan 4 yıl geçti çok yol aldığımızı düşünüyoruz. Çok iyi sonuçlar aldığımız için çok mutluyuz ‘’

Future Digital, ilk önce Carta modeli ile müşterilerine hizmet veremeye başlamış ve piyasaya endüstriyel bakışın önemini anlatmayı başarmıştır. Kısa süre içerisinde çok yüksek sayılara ulaşan kurulumlar yapmıştır. İki yıl önce de şu anda faaliyette olduğu Bursa’daki fabrikasına taşınmasıyla birlikte burada yatırımlara devam etmiş, dijital baskı makinesi üretimini geliştirmek ve seri üretime hazır hale getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır.

Tamamen yerli yazılım…

Ar-Ge Merkezi hüviyetinde olan Bursa’ daki fabrikada tamamen Türk mühendislerin geliştirdikleri yazılımlar ve projeler hayata geçirilmektedir. 3500 m2 kapalı alana sahip bu fabrikada sadece endüstriyel dijital tekstil makineleri üretilmektedir.

Hızı ve kalitesiyle ITM 2018’ de en çok konuşulan model olan Future Digital’in kendi tesislerinde üretip standında sergilediği yeni ürünü, Kyocera baskı kafalı Future GT, Future Digital’ in ihracata yönelik dünya markası olma yolundaki en önemli kozu olacak.

Selçuk HAZİNECİ;

Türk’ün gücünü dünyaya ispat etmek istiyoruz!

“Saatte 550 m² baskı hızındaki yeni Future GT makinemize olağanüstü talep var. Ayrıca, artık Future Digital ihracatta büyümeyi düşünen, bir dünya markası olmayı hedefleyen bir yola giriyor. Aynı zamanda bu kadar tecrübeyle artık bir Türk firmasının da dijital baskı sektöründe başarılı ve verimli bir makine yapabileceğini ve dünya markası olabileceğini ispat etmek istiyoruz.

Bunun dışında Future Carta ve Future GT’ yi sadece Türkiye pazarına değil aynı zamanda yurt dışına da tanıtmak istiyoruz. Future Digital’ in arka planda çok güçlü bir AR-GE ve UR-GE’ si var. Dijital tekstil ve dijital kâğıt baskısı dışında birçok fuarları yakından takip ediyoruz. Tekstil dışı dijital baskıya girmekle ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Amacımız tekstil dijital baskıdaki başarılarımızı HPL, suni deri, mobilya gibi tekstil dışı alanlara taşımak.”

#Future, #Carta, #GT

İnceleyin

Ambalaj sektöründe, “dijital baskı” hızla büyüyor

Lidya Grup EFI markasıyla dijital baskıyı ambalaj sektörüne sunuyor… Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, ...