Anasayfa / Aktüel / Geniş Ürün Yelpazesi İle Lidya Grup, SIGN Fuar’ının Buluşma Noktası Olacak
Lidya Grup

Geniş Ürün Yelpazesi İle Lidya Grup, SIGN Fuar’ının Buluşma Noktası Olacak

 

Lidya Grup, SIGN İstanbul 2017’de Milyon dolarlık dijital baskı makinelerini sergileyerek fuarın odak noktası olacak.

19.Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri SIGN İstanbul 2017 Fuarı, 4-8 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Fuarda, dijital baskı teknolojisi, tekstil baskı ve serigrafi teknolojisi, sign teknolojisi, outdoor medya pazarlama, 3 boyutlu baskı gibi geniş bir ürün yelpazesini görme imkanı sunuluyor.

Baskı sektörün lideri Lidya Grup, geçmiş yıllarda olduğu gibi dijital baskı sektöründe dünyanın en son teknolojisine sahip olan makinelerini, fuardaki standında sergiliyor. Teknolojisiyle baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve EFİ markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, fuarın buluşma noktası olarak, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı haline geliyor.

Bekir Öz
Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz

Lidya Grup’un katıldığı fuarlardaki stantlarının daima teknoloji şölenine dönüştüğünü kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi: “Geçmiş yıllarda, ileri teknolojideki makineleri, sadece uluslararası fuarlarda görerek, inceleme fırsatı yakalanabiliyordu. Lidya Grup ile birlikte bu süreç değişti. Sektörümüzde, dünyanın en ileri teknolojisine sahip olan makinelerini standımızda bulunduruyoruz. Katıldığınız tüm fuarlarda, milyon dolarlık makineleri sergileyerek, sektördeki diğer oyuncuların yakından görmesine fırsat sağlıyoruz. SIGN İstanbul 2017’de, herkesin test etmek istediği EFİ Vutek 3250 makinesi de olacak; Xerox’un aynı anda lansmanını yaptığı 29 teknolojik ürünleri de bulunacak; Epson’un en uygun fiyatla en kaliteli baskıların yapıldığı makineleri de yer alacak. Özetle, dijital baskı sektörünün en star makinelerini, herkesin görmesi ve deneyimlemesi için standımızda sergiliyoruz” dedi. SIGN İstanbul 2017 fuarının olduğu tarihlerde, aynı anda diğer bölümde Printtek 2017 fuarının yapılmasının da sektöre sinerji katacağını anlatan Bekir Öz, Lidya Grup standındaki geniş makine parkurunu görmek için Printtek fuarına gelenlerin de stantlarına uğrayacağını belirtti.

Yılın son dört ayında hareketli günler yaşanıyor

Lidya Grup’un 2017’de başarılı bir yıl geçirmekte olduğunu ifade eden Bekir Öz, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yılın ilk dört ayını yüksek tempoda kapatırken, toplam satış gelirlerinde %75 büyüme gösterdik. Sonraki dört ayda bayramlar ve yaz tatili ile birlikte sektörde bir durağanlık yaşamakla birlikte, yılın son dört ayında yeniden hareketli günlerin içerisine girdik. Bu yılın başında bir önceki yıla oranla satışlarımızda %25 büyüme hedeflemiştik, muhtemelen yılı %35 büyüme ile kapatıyor olacağız. Nitekim döviz kurlarındaki artışa bağlı olarak ötelenen yatırımlar ve coğrafyamızdaki olumsuz havaya rağmen; Lidya Grup olarak hedeflerimizi geçecek olmamız, vizyoner yönetimimiz ve iş modelimiz ile başarılı bir yılı geçireceğimizi gösteriyor” diye konuştu.

Xerox, EFİ ve Epson’a genel bakış

Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, distribütörlüğünü yapmakta olduğu Xerox, EFİ ve Epson’a genel bir bakış açısıyla, bu yılı değerlendirdi.

Xerox, bu yılın içinde aynı anda 29 ana ürünün lansmanını yaparak, bütün ürün ailesini yeni jenerasyona geçirdi. Geçmiş ürünlerde daha çok “print – copy – scan” vardı. Yeni ürünler ise, kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. Bu ürünlerin hepsinde, bir tablet bulunuyor ve özel aplikasyonlar yer alıyor. Örneğin, Xerox’dan alınan yeni nesil bir fotokopi makinesi, elinizdeki bir dokümanı aynı anda 38 dile çevirerek baskı yapabiliyor. Mesela, 15 sayfalık İngilizce bir doküman, birkaç dakika içinde Rusça’ya çevrilmiş doküman olarak alınabiliyor. Aynı zamanda, maliyetlerin doğru yönetilmesi sağlanıyor; dokümanların doğru ve verimli yönetilmesi işletmelere değer katarken, kişisel yetki alanlarının belirlenebiliyor olması da bilgi ve baskı güvenliğini sağlıyor.

EFİ ürünleri, ileri teknolojiye sahip. EFİ ürün grubu endüstriyel pazara baktığımızda, en iddialı UV teknolojisini barındırdığını görmekle birlikte, kullanıcı tercihleri değerlendirildiğinde de maliyet fayda ve kesintisiz hizmet olguları ile öne çıktığını görüyoruz. Reklamcılık sektöründe çalışan her 10 kişiden, 9’unun hayallerini süsleyen EFİ’nin, 60’ın üzerinde farklı modelde makinesi bulunuyor. EFİ teknolojik üstünlüğün yanı sıra, toplam performansta da en yüksek değeri veriyor. Dijital baskı sektöründe üstün özelliklere sahip olan EFİ makine parkuruna, Lidya Grup’un ülke geneline yayılan servis yapısı, malzeme desteği ve yatırım kolaylıkları da eklenince, dijital baskıda rakipsiz bir konuma geliniyor.

Epson, wide formatta kalitesiyle tanınan, en kaliteli baskıyı alabileceğiniz ve aynı zamanda daha ekonomik sahip olma maliyetine sahiptir. Dijital baskı sektörüne sunduğu 30’un üzerindeki modeliyle, yoğun talep almaktadır. Nitekim Türkiye ve Rusya pazarı için geliştiren B6000 ve B7000 serisi, en düşük maliyetle, en kaliteli baskıyı alma imkânı sunduğu için, en yakın rakibine göre 3 veya 4 kat daha fazla tercih edilen bir konuma oturmuştur. Sektördeki firmaların, fiyatından dolayı daha hızlı satın alabildiği ve tüketicilerin de baskı beklentilerini üst düzeyde karşılayan Epson, ülkemiz pazarından yoğun talep almaya devam etmektedir.

#LidyaGrup #Xerox #Epson #Efi #Signİstanbul #Fuar #Baskı #BekirÖz

İnceleyin

94 ülkeden 58 bin 942 ziyaretçi ile Global tekstil şovu: ITM 2018

Tekstil sektörünün iki yıldır büyük bir merakla beklediği ITM 2018 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 14-17 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir