Anasayfa / AKTÜEL / Geri Sayım Yeniden Başladı

Geri Sayım Yeniden Başladı

Pandemi dolayısıyla ertelenen drupa 2021 için bir kez daha geri sayım başladı. 2021 20 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmek üzere ertelenen fuar için yeni geri sayım 20 Nisan’da başladı.

Fuara tam bir yıl kala drupa basın odası bazı fuar katılımcılarının görüşlerine yer verdi ve endüstrinin pandeminin bitişine dair ümitlerini göz önüne sererek geri sayımı biraz daha heyecanlı bir hale getirdi. drupa’nın mesajı: 365 gün kala, işte yine buradayız!

İtalyan katılımcı Pentabox satış temsilcisi Giacomo Farnè “Messe Düsseldorf’un drupa’yı 2021’e ertelemeye karar vermesinden memnunuz” diyor: “drupa, herkesin beklediği sektörün en önemli etkinliği. Bu yüzden fuarın kısıtlama olmadan çalışması, birçok ziyaretçinin gelmesi ve 11 gün boyunca yoğun bir şekilde fikir alışverişi yapabilmemiz çok önemliydi”. Fujifilm Corporation Grafik Sistemler Genel Müdürü Hiroaki Shimosaka, şunları söylüyor: “drupa 2020 için hazırlığın son aşamalarındaydık. Ancak, mevcut istisnai durum göz önüne alındığında, erteleme kararının hem doğru hem de kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz. Mart ayında yapılan duyuru, katılımcılara verilen ekonomik zararı asgariye indirdi ve negatif etkinin muhtemel daha da sertleşebilmesinin önüne geçtiği için minnettarız. drupa 2021’in başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için hazırlanıyoruz. ”

Bazı katılımcılar ek süreden en iyi şekilde yararlanmayı ve daha fazla yeniliği tamamlamayı ve yeniden geliştirmeyi planlıyor – ve böylece 2021’de daha fazla etkin olmayı hedefliyorlar. Bu arada drupa, tüm etkinlik katılımcı topluluğunu web sitesinin çeşitli özelliklerinden yararlanmaya, şirket ve ürün bilgilerini ücretsiz olarak yayınlamaya ve haber odası ve sosyal medya kanalları aracılığıyla güncel tutmaya davet ediyor.

Çin ve İtalya gibi koronavirüs’ten büyük ölçüde etkilenen drupa’da güçlü temsili olan ülkelerden de olumlu yorumlar var. Technomac Italia’da satış direktörü olan Stefano Monfredini şunları söylüyor: “Pandemi dolayısıyla insanlara ve şirketlere kaybettikleri güçlerini kazanmalarını için zaman tanımalıyız. Onlara iş ve özel hayatlarını en iyi biçimde idare etmeye geri dönmelerini beklediğimize dair güven vermeliyiz. drupa’nın ertelenmesinin herkese geleceği inşa edecek dengeyi yeniden kazanma fırsatı verdiğine inanıyoruz.” SCS Atomaberg Pazarlama ve İhracat Müdürü Loretta Sellecchia da aynı şekilde umut verici konuşuyor: “Normale dönmesi biraz zaman alsa da, drupa’nın baskı sektörüne yeni bir destek vermek için çözüm olacağından eminiz”.

drupa, endüstri katılımcıları için vazgeçilmez bir platform olup, yönlendirme, itici güç ve her şeyden önce yüz yüze toplantı taleplerini büyük ölçüde karşılamakta. Bobst CEO’su Jean-Pascal Bost, “1951’deki ilk drupa’da, Bobst 43 makine sattı. 70 yıl sonra, 2021’de, drupa’daki ambalaj dünyasının geleceğini aktif olarak sektördeki değişimi yönlendirerek şekillendireceğiz. Vizyonumuzu değişen bir dünyada paylaşmak çok önemlidir ve drupa 2021 bunu yapmak için doğru yer olacaktır.” Koenig & Bauer CEO’su Claus Bolza-Schünemann ekliyor: “drupa, tüm endüstrinin önde gelen ticaret fuarı ve en önemli noktası. Koenig & Bauer olarak biz zaten drupa’ya çok fazla enerji ve tutku kattık. Bunu paylaşmak istiyoruz. Bizi izlemeye devam edin, buna değer! ”

drupa’nın başlamasından 365 gün önce drupa ekibi katılımcıları piyasada başarılı olma çabalarında desteklemek için çok çalışıyor. Şangay Yoco Baskı Makineleri Başkanı Guanghui Wu; “Fırtınadan sonra gökkuşağı geliyor” diyor. UP Group Başkanı Wei Huang da şunları ekliyor: “Sektör için en önemli küresel buluşma yeri olan drupa’da bir araya gelmek için Nisan 2021’i bekliyoruz!”

drupa 2021 için online bilet mağazası açık. Daha fazla bilgi ve düzenli güncellemeler için lütfen www.drupa.com adresini ziyaret edin.

 

 

 

#drupa #fuar #ticaret #baskımakineleri #pandemi

İnceleyin

Lidya Grup’tan Dev Değişim Kampanyası

Dijital baskı sektörünün yenilikçi tedarikçisi Lidya Grup, pazarı desteklemeye devam ediyor. Sektöründe finansman desteği uygulayan ...