Anasayfa / AKTÜEL / GMG, FOGRA MULTICOLOR FORUMUNDA Akıllı Araçlar ve Yeni Fırsatlar

GMG, FOGRA MULTICOLOR FORUMUNDA Akıllı Araçlar ve Yeni Fırsatlar

İkinci Fogra Multicolor Forumu 2019 sonuçları açıklandı. Yedi çözüm sağlayıcıya renk yönetimi zorlukları verildi ve sonuçlarını ve çözümlerini sunarak en son teknolojilerini göstermeleri için davet edildi.

Renk yönetiminin artık geleneksel 4 renkli baskı işlemleri için büyük ölçüde otomatikleştirildiği ve standartlaştırıldığı yerlerde, ‘Genişletilmiş Renk Gamı‘ (ECG) olarak da adlandırılan genişletilmiş renk alanı ile baskı talebi giderek artmaktadır. ECG daha canlı bir baskı sonucu elde eder ve spot renklere olan ihtiyacın yerini alabilir. Bu özellikle ambalaj ve dijital baskı için ilginçtir. Bu nispeten yeni çok renkli süreçler genellikle daha iyi sonuçlar ve daha fazla verimlilik sunar.

Tek dezavantajı: Renk yönetimi ve renk ayrımında karmaşıklık büyük ölçüde artıyor. 2018’deki ilk Multicolor Forumun sonuçları bunu açıkça gösterdi. Fogra’nın en son Genişletilmiş Renk Gamı araçlarını bağımsız olarak inceleme çabaları katılımcılara tekrar meydan okudu.

2018’de odak noktası, karakterizasyon, prova ve ayırma idi. the Multicolor Forum 2019’da ise daha pratik görevlere odaklanıldı. Bir örnek: CMYK ve ek spot renkler kullanılarak çok renkli bir işlemde üst baskının simülasyonu. Her katılımcıya yedi üretim senaryosundan geçme görevi verildi. Sonuçları değerlendirmek için iki test formu ve baskı kâğıdı kullanılmıştır.

GMG, GMG OpenColor, GMG ColorServer, GMG ColorProof ve GMG ColorPlugin’in mevcut sürümlerini kullanarak görevleri çözdü. GMG’nin patentli spektral renk dönüşümü teknolojisi güçlü yönlerini etkileyici bir şekilde gösterdi. Belirli baskı koşulları için üst baskıyı simüle ederken, GMG mükemmel performans gösterdi ve yüksek ve düşük baskı sonuçlarını kesin olarak tahmin ederek son derece hassas sonuçlar verdi. Testlerden elde edilen sonuçlar hesaplanan profillerin olağanüstü doğruluğunu gösterdi. GMG, yenilikçi teknolojisinin niteliksel avantajlarının ECG baskı süreci için de geçerli olduğunu kanıtladı.

Fogra, Multicolor Forum ile piyasadaki mevcut ECG çözümlerine çok iyi bir genel bakış sunuyor ve bu araçların ayrıntılı bir çalışmasını sağlar. Çok renkli baskı, özellikle ambalaj endüstrisi için açıkça birçok fırsat sunmaktadır. Sabit renk setlerinin artan popülaritesi ve dijital baskı makinelerinin artan kullanımı nedeniyle, güvenilir ECG renk yönetimi teknolojisi, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve bu tür baskı işlerinin uygulanmasında doğru sonuçları garanti etmek için çok önemlidir.

Uygulamada, bir ECG sürecinde baskı verilerinin hazırlanmasındaki zorluklar karmaşık oldukları kadar çeşitlidir. Bu nedenle, esnek ve akıllı araçlardan oluşan bir portföy gereklidir. GMG’nin bütünsel yaklaşımı sadece belirli görevler için ikna edici olmakla kalmaz – renk yönetimi uzmanlarının çözümleri ile kullanıcılar bu zorlukları yönetmek için her zaman mükemmel bir donanıma sahiptir. GMG, bir dizi bağımsız ürün yerine, birbirleriyle sorunsuz bir şekilde çalışan ve mevcut iş akışlarına entegre olan eksiksiz bir araç sistemi sağlar.

Genel olarak, Multicolor Forum 2019’un sonuçları bir önceki yıla göre güçlü gelişmeler gösteriyor. Şu anda üreticiler tarafından çok renkli baskı için yeni teknolojiler geliştirmek için yapılan ciddi yatırımlarla, kullanıcılar artan kalite, gelişmiş renk tutarlılığı ve daha fazla güvenilirlikten yararlanabilir. ECG “trendi”, hem kullanıcılar hem de üreticiler için fırsatlar sunarak önümüzdeki yıllarda da devam edecek gibi görünüyor.

Tüm sonuçlar ve Multicolor Forum 2019’un sonuçları Fogra web sitesinde bulunabilir.

 

 

#multicolor #forum #fogra #ecg #renk #dijitalbaskı #ambalaj #baskı

İnceleyin

9.1 Milyar Dolarlık Bir Dev Olduk

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) liderliğinde, Türkiye’deki endüstriyel reklamcılık sektörü hızla büyümeye devam ediyor. ...