Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Hedefimiz bilişim dünyasında ilk sıralarda yer almak!

Hedefimiz bilişim dünyasında ilk sıralarda yer almak!

Mek Bilgi Teknolojileri Kurucu Ortağı Murat Aydın;    

 

     

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un Türk iş ortağı olan Mek Bilgi Teknolojileri şirketi çevreye duyarlı baskı çözümleri sunmasıyla biliniyor. Geçtiğimiz yıllarda röntgen filmlerinin ofis yazıcılarıyla kâğıda basılması konusunda geliştirdiği teknolojiyle adından sıkça söz ettiren Mek Bilgi Teknolojileri hız kesmiyor. Medikal ve BT sistemleri alanında da yeni projeleri olan firma projelerini görücüye çıkaracağı günü bekliyor.

Mek Bilgi Teknolojileri Kurucu Ortağı olan Murat Aydın ile şirketin kurulduğu günden bugüne hedefleri ve projeleri hakkında konuştuk.

 

Firmanızın kuruluş öyküsünden kısaca bahseder misiniz?

Mek Bilgi Teknolojileri, Limited Şirket olarak 2008 Yılında Apple Yetkili Satış ve Servis firması olarak kuruldu. 2009 Yılından itibaren de Xerox Büro Araçları İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında Yetkili Servis Sağlayıcı ve Yetkili Satış Bayisi olarak 10 yıldır faaliyetini sürdürmektedir. 2013 Yılı itibarı ile Adobe Ürünlerinin Yetkili Satış Bayisi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.2016 Yılı itibarı ile de HP Office Jet Ürünlerinin Yetkili Satış Bayisi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 2019 yılında da Xerox GMO İş Ortağı tüm Xerox portföyünü (A4 ve A3 ekipman, sarf malzeme ve yedek parça) satma yetkisi olan iş ortakların biri olmuştur. Mek Bilgi Teknolojileri gelişmekte olan genç bir şirkettir.

Şuanda mevcut ürün portföyünüz hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? MEK Bilgi teknolojileri olarak, şirketiniz bünyesinde birçok iş kolu alanında faaliyet gösteriyorsunuz? Bunlar arasından hangisinde ağırlıklı olarak faaliyet göstermektesiniz?
Özellikle Dijital baskı  ve Medikal Radyolojik Baskı alanında geliştirilen yazılım çözümleri ile Ar-Ge çalışmalarını bitirdiğimiz kendi ürettiğimiz cihazlarımızla geliştirdiğimiz otomasyon sistemleri iş ağırlığının verildiği kısımlardır.

Tıbbi röntgen görüntülerinin kâğıda basılması projenize benzer yeni bir projeniz var mı?

Medikal sistemlerde geliştirdiğimiz Dicom çözümlerimiz devam etmekte. Milli Savunma Bakanlığı’na önümüzdeki günlerde teslimi yapılacak Türkiye de ilk mobil BT sistemlerinin alt yapı ve Teletıp / Teleradyoloji yazılımlarımızla kurulmuştur.

Şirketinizin amacı, hedefleriniz nelerdir?
Müşterilerimize yüksek kalitede katma değer oluşturan teknoloji ürünleri ile çözüm sunmak. Baskı çözümleri ve yönetiminde akla gelen ilk şirket olmak beraber geliştirmekte olduğumuz iş ortaklıklarımız ile sağlık ve kurumsal pazarda içinde bulunduğumuz sektörlerde anahtar teslimi projeler oluşturmak.

Tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ve kurumların verimliliğini arttırmak için bilişim ihtiyaçlarının tespiti, mevcut sistemlerin iyileştirilmesi, bakımlarının yapılması, yeni teknolojilerin adaptasyonu, konularındaki ihtiyaçlarına uygun donanım ve yazılım çözümleri üretmek; ayrıca bunları müşterilerine sunarak, sınırsız müşteri memnuniyeti oluşturup bilişim dünyasında en üst sıralara yerleşmeyi hedef almıştır.

                                                                                                            

İnceleyin

Xerox Iridesse, Avrupa Dijital Baskı Birliği Ödülünü Aldı

Xerox IridesseTM, 2019 Avrupa Dijital Baskı Birliği Ödülleri’nde, Dijital üretimde yenilikçilik alanında EDP Tabaka Baskı ...