Anasayfa / AMBALAJ / Heidelberg, Web-to-pack Platformu ve Üretim Çözümü Tanıttı
Heidelberg'den Print China'da dünya prömiyeri: Bulut tabanlı web-to-pack platformu boxuni ile basit, hızlı ve düşük maliyetli çözüm.

Heidelberg, Web-to-pack Platformu ve Üretim Çözümü Tanıttı

Print China’da dünya prömiyeri – bulut tabanlı web-to-pack platformu “Boxuni” hızlı, basit ve uygun maliyetli özelleştirilmiş ambalajlar sunuyor.

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg), Çin’in önde gelen ambalaj üreticilerinden birisi olan Shenzhen merkezli Xianjunlong Color Printing Co. Ltd, ile birlikte müşteriye özel tasarım ve sipariş için dünyanın ilk web-to-pack platformu -boxuni- ve dijital üretim çözümünü tanıttı. Karton kutu üretimine özel platform, ambalaj tasarımcılarını, baskı satın almacıları ve üreticileri eşsiz bir verimlilikle birleştirmekte ve Heidelberg’in Çin ambalaj endüstrisindeki güçlü ayak izi ile rakipsiz yazılım ve teknik yeteneklerinden yararlanmaktadır. İlk Boxuni yazılımı test müşterisi olan Xianjunlong, bulut tabanlı çevrimiçi platformdan Heidelberg Primefire 106 ile baskı ve baskı sonrası işlemlere kadar tamamen entegre bir web-to-pack üretim hattı kurdu. Heidelberg, bu çevrimiçi platformu 9 – 13 Nisan tarihleri arasında Guangdong’da düzenlenen Print China fuarındaki standında sergiledi.

boxuni: Matbaacılar, tasarımcılar ve müşterilere eşit ölçüde fayda sağlayan yeni web-to-pack platformu

Heidelberg, Prinect sistemi ile yazılım konusundaki bilgi birikimi ve yüksek kaliteli karton kutuların basılmasındaki geniş deneyimi ile katkıda bulunuyor. Bu şekilde şirket, ambalaj tasarımcılarının, son kullanıcıların ve ambalaj matbaacılarının fayda noktalarını tek bir platformda bir araya getiriyor. Tasarımcılar şu anda yaklaşık 12 bin katlanabilir karton kutu tasarımına çevrimiçi erişime sahipken, bu sayı gitgide artmaktadır. Bu, ihtiyaçlara uygun karton ambalaj tasarımını hızlı, basit ve uygun maliyetli bir işlem haline getirir. Karton ambalaj alıcıları ise, ambalaj tasarımlarını gerektiğinde özelleştirilmiş ve ayrıca en kısa sürede teslim olacak şekilde çevrimiçi olarak sipariş edebilirler. Tüm siparişler, Xianjunlong tesislerinde tamamen otomatik olarak üretir ve gönderilir. Çin’in B1 formatındaki ilk endüstriyel dijital baskı sistemi olan Heidelberg Primefire 106, çevrimiçi olarak tasarlanan ve sipariş edilen ambalajın baskısını gerçekleştirir. Karton kutular basıldıktan sonra, baskı sonrası işlemleri olan gofre / sıcak folyo baskı işlemleri ise Heidelberg’in iş ortağı Masterwork Group Co., Ltd.’den şekilli kutu kesim makinesi ile gerçekleştirilir.

boxuni: Matbaacılar, tasarımcılar ve son müşteriler, yeni web-to-pack platformundan eşit ölçüde faydalanır.

 

Heidelberg – dijital ekosistemin öncüsü

Heidelberg ayrıca Çin’in basılı medya endüstrisindeki ambalaj pazarı için dijital bir ekosistem oluşturma yolunda da öncüdür. Bir sonraki adım, matbaalara ürünlerini ve hizmetlerini bu platforma bağlama fırsatı vermek. İlk defa, Çin’de geniş kapsama alanı olan standart, yüksek otomasyonlu bir süreçte katlanır karton üretmek için bulut tabanlı bir platform kullanmak mümkün olacak.

Heidelberg Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr.Ulrich Hermann; “Ambalaj pazarında daha fazla büyümeyi sağlayacak yeni bir iş modeline yatırım yapmak için bir müşteriyle birlikte ilk defa çalışıyoruz. Dijital ekosistem oluşturarak çeşitli endüstri paydaşları için katma değer üretmeyi amaçlıyoruz. Ve bir Heidelberg Primefire 106’ya yatırım yaparak, Xianjunlong, endüstriyel dijital baskı sistemimizin yeni ve veri odaklı iş modellerini uygulamadaki öneminin altını çiziyor.” şeklinde görüşlerini özetledi.

Xianjunlong Renkli Baskı yönetim ekibi üyesi Bay Zhuang ise;“Boxuni web-to-pack platformunu Çin’in ambalaj pazarında devrim yaratacak şekilde bekliyoruz. Gelecekte, tasarımcılar, baskı satın almacılar ve matbaacılar, düzeltme ve koordinasyon süreçlerine olan ihtiyacı ortadan kaldıracak olan son derece otomatikleştirilmiş, standartlaştırılmış bir süreçten faydalanacaktır. Primefire’ın uygun maliyetli bir şekilde tam kapasitede kullanılmasını sağlamak için bu dijital iş modelini kullanacağız.” diye ekliyor.

Xianjunlong’daki etkinlik, dijital ambalaj baskısı için tam bir değer zinciri sergiliyor

Heidelberg ve Xianjunlong, Print China ile eş zamanlı bi etkinlik düzenledi. Shenzhen’de iki saatlik mesafede bulunan ambalaj üreticisinin fabrikasına gezi gerçekleştiren ziyaretçiler, dijital ambalaj baskısı için tam ve entegre bir değer zinciri izledi. web-to-pack platformunda Heidelberg’in bir Primefire 106 dijital baskı makinesi ile baskı ve teslimata hazır siparişlerin tamamlanması için baskı sonrası işlemleri gerçekleştirildi.

Xianjunlong Color Printing’deki organizasyon: Şirket, Çin’in ilk endüstriyel dijital baskı sistemini 70×100 sınıfında devreye aldı – Heidelberg’den Primefire 106.

 

Dijital Teknolojiden Sorumlu Heidelberg Yönetim Kurulu Üyesi Stephan Plenz; “Çin, karton üretimi için dünyanın en büyük pazarı. 30 milyar avronun üzerinde bir değere sahip ve yıllık yüzde 5 civarında bir oranda büyüyor. Özellikle Çin, Heidelberg Primefire 106 için mükemmel uyum ve kısa vadede artan bir talebe sahip ayrıca daha da yüksek kalitede özelleştirilmiş ambalajlar isteniyor. Bunu, yüksek oranlarda büyüme için daha fazla ivme kazandıracak bir trendin bir sonraki adımı olarak görüyoruz. Dijital ambalaj baskı segmenti için umut verici bir gelişme”. şeklinde görüşlerini ifade etti.

 

#Heidelberg #WebToPack #boxuni #StephanPlenz #Primefire #Prinect

İnceleyin

Videojet, Termal Transfer Yazıcı (TTO) ailesini büyütüyor

Esnek ambalajlama sistemi kullanan üreticiler, üretim hattında verimi iyileştirme ve genel işletim maliyetini azaltma gibi ...