Anasayfa / AKTÜEL / Hızlı Ambalaj Prototipleme ve Stratasys

Hızlı Ambalaj Prototipleme ve Stratasys

Ambalaj prototipleri o kadar gerçekçi ki gerçek olmadığına inanamayacaksınız.

Stratasys Ltd., Stratasys PolyJet™ baskı teknolojisi ile ürün ambalajlarının hızlı prototipini yepyeni bir seviyeye taşıyor. Tasarımcılar artık kozmetik, içecek, tüketici elektroniği, kişisel bakım, gıda ve daha fazlası için karmaşık, tam renkli ambalajları modelleyebilir. Bu yüksek kaliteli prototipler, gerçekçi renk kombinasyonları, dokular, şeffaflık ve esneklik dahil olmak üzere nihai ambalajı doğru bir şekilde simüle eder.

 

Tüketici ürünleri ambalajları için geleneksel prototipleme maliyetli, zaman alıcı ve tasarımcıları üçüncü taraf üretim tesislerinin insafına bırakıyor. J8™ Prime, J7 Serisi ve J55™ Prime™ serisi 3D yazıcılarda PolyJet baskı ile tasarımcılar, entegre 2B grafikler ve etiketler ile tek bir baskıda kolayca karmaşık, yüksek şeffaflık, tam renkli 3B ambalajlar üretebilir. Basit GrabCAD Print™ tıkla ve yazdır iş akışlarını kullanan prototipler, ekranda simüle edilmiş ürünlerden yalnızca bir gün içinde tam 3D baskılı örneklere geçer.

 

Barselona, ​​İspanya merkezli küresel bir ambalaj sağlayıcısı olan Quadpack Pazar Geliştirme, Tasarım ve Ar-Ge direktörü Jeremy Garrard “Ultra gerçekçi modeller, müşterilerimiz için fikri gerçeğe dönüştürerek, karar verme sürecini hızlandırıyor. 3D baskıdan önce ürettiğimiz tamamen beyaz modellerden çok uzağız – bugün ihtimaller sonsuz,” diyor: “QLine serimiz ve müşterilerimiz için yaptığımız çalışmaların yanı sıra ürettiğimiz modeller de sektörü etkilemeye ve ilham vermeye yardımcı oluyor. Örnek olarak, ekibin kozmetik ambalajlarının geleceğine ilişkin vizyonunu örneklerle birlikte sunduğu yıllık trend raporumuz #QPPackfuture için 500’den fazla parça bastık.”

 

J-Serisi yazıcıların VeroUltra™ malzemeleriyle birleştirilmiş çok malzemeli baskı yetenekleri, tasarımcılara 640 binden fazla benzersiz renkte baskı yapma ve kumaş ve ahşap gibi gerçekçi dokuları simüle etme ve ayrıca pürüzsüz renklerle cam veya plastik benzeri şeffaflık oluşturma yeteneği verir. Örneğin, VeroUltra malzemesi, tasarımcıların simüle edilmiş cam şişeler basmasına ve 2D grafik etiketleme standartlarını karşılayan keskin metin ve görüntülere sahip “etiketler” eklemesine imkân tanır. Ayrıca tasarımcılar, gerçekçi hızlı prototiplemede en üst nokta için kozmetik, makyaj veya sıvılar gibi simüle edilmiş ürünleri veya dolguları dahil edebilirler.

 

Resimlatı: Tasarımcılar, nihai ambalajlamayı doğru bir şekilde simüle eden bir dizi sektör için karmaşık, tam renkli ambalajlar oluşturabilir.

#ambalaj #baskı #Stratasys # VeroUltra #Quadpack #JeremyGarrard

İnceleyin

PRINT4ALL 2022: GÜÇLENDİRİLMİŞ BİR TEKLİF

Pazar, 3 – 6 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında Fiera Milano‘da gerçekleştirilecek olan ve sektördeki her ...