Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / HP PAGEWIDE WEBPRESS T490 HD 250 Milyonu Aşan Baskı İçin

HP PAGEWIDE WEBPRESS T490 HD 250 Milyonu Aşan Baskı İçin

Yurtdışındaki matbaaların yatırım haberleri her ay posta kutumuza ulaşır ama büyük bir çoğunluğunu size aktarmayız. Ancak bu kez olduğu gibi pazara yön veren bir mesaj içermeli yani gerçek bir vak’a analizi olmalıdır. Bu vak’a analizindeki altı çizili olması gereken iki ifade ise yıllık 250 milyon basılı ürün (250 milyon sayfa ya da forma değil bitmiş ürün) ve inkjet olmalıdır. İyi okumalar…

GGP Media GmbH, dijital baskı sektöründeki artan talebi karşılamak için ikinci bir HP PageWide WebPress T490 HD kurdu. Alman şirketi, Avrupa’nın önde gelen baskı servis sağlayıcısı Bertelsmann Printing Group’un bir parçası ve yılda en çok satan romanlar, çizgi romanlar ve moda dergileri de dahil olmak üzere 250 milyondan fazla basılı ürün üretiyor. Baskı parkında hem ofset hem de dijital baskı makineleri bulunuyor. Baskı tirajları azalırken, dijital olarak basılan ürünlerin payı sürekli artıyor. GGP Media GmBH, ek bir dijital baskı makinesine yatırım yapma ihtiyacının geleneksel kısa tirajların yorduğu makine parkını rahatlatmak için hissetmiş.

Deneyim ve kurulum maliyeti avantajları, GGP Media GmbH’da ek bir HP Inkjet web baskı sisteminin kurulması için çok önemliydi. GGP Media GmbH Genel Müdürü Christof Ludwig, “2011 yılında 2012 yılında faaliyete geçen bir HP PageWide WebPress T490 HD satın aldık. 2017 yılında Yüksek Çözünürlüklü Nozzle Mimarisi (HDNA) dönüşümü izledi. Bu makine firmamıza kendini kanıtladı ve çalışanlarımız bu teknolojiye alıştılar, bu nedenle dijital baskı kapasitesine yönelik artan talebi karşılamak için başka bir ünite kuracağımız kaçınılmaz bir hal aldı, ”diyor. HP PageWide’da dijital olarak 7 bin kopyaya kadar baskı yapılan kitaplar dijital olarak üretilir.

Şirket, mevcut baskı işlerini optimize etmenin yanı sıra, yeni kurulumun, hem iş hem de müşterileri için yeni fırsatların kilidini açarak yayınevinin halihazırda sattığı kitapların listesi için yeni kitaplar ekleyerek üretebilmelerini umuyor. Ludwig, “Hem işimiz hem de müşterilerimiz yeni yatırımımızdan faydalanacak. Daha kısa tirajlar artık yeni baskı teknolojisi ile optimize edilebilir ve esneklik sağlayacaktır. Daha hızlı teslimat kapasitesi ile pazara sunma süresi de önemli ölçüde azalacak ve müşterilerimiz ürünlerini daha hızlı satabilecekler ”diye ekliyor.

HP PageWide WebPress T490 HD, dakikada 305 metreye kadar baskı performansı ve 1067 milimetreye kadar bobin genişliği sunarak daha kısa çalışmalarda ofset işlemine kıyasla daha fazla kârlılık sağlar. Aynı zamanda, HP Yüksek Tanımlı Nozzle Mimarisi (HDNA) ve inç başına 2 bin 400 nozzle, olağanüstü görüntü ayrıntıları ve yüksek optik siyah yoğunluğu sağlayarak makineyi özellikle ofset gibi bir dijital baskı için uygun hale getiriyor.

 

 

#HP #PageWide #dijitalbaskı #ofset #baskımakinesi  #kitap

İnceleyin

Kyocera Document Solutions, 70. Endüstriyel Teknoloji Ödülü’nü aldı

Kyocera Document Solutions Inc. (Başkan: Norihiko Ina), Osaka Endüstriyel Araştırma Derneği tarafından desteklenen 70. Endüstriyel ...