Anasayfa / AKTÜEL / HP R Serisi Lateks Yazıcılar İçin Güncellemeler Geldi

HP R Serisi Lateks Yazıcılar İçin Güncellemeler Geldi

hpvirtualbooth.com sizi bekliyor

HP, 18 Haziran’da yapılan bir webinar ile Türkiye’deki kullanıcılarına R Serisinin yeni özelliklerini ve yeni uygulama alanlarını anlattı. Webinar R Serisi Ürünü Müdürü Mireia Garcia ve Baskı Uygulamaları İş Geliştirme Yöneticisi Terry Raghunath tarafından gerçekleştirildi.

HP R Serisi Lateks yazıcılarını 2018’de pazara sundu. UV inkjet baskıya tek alternatif olan R Serisi bugüne kadar bin adet kurulum aldı. Garcia, bu webinarda anlatılan yeniliklerin süregelen ve gelecek olan yeniliklerin dışında ikinci yaş hediyesi olarak kabul edilmesi istedi.

R Serisi üç temel fikir üzerine inşa edilmiş bir yazıcı: Kalite, Beyaz ve Üretkenlik.

Canlı renkler, dokunsal efektler, baskı altı malzeme çeşitliliği ve kokusuz çevre dostu oluşu R Serisinin kalite temelini oluşturuyor. Yüksek yoğunluğa sahip parlak bir beyaz, otomatik bakım ve düşük fersüde Beyaz temelini oluşturuyor. Üretkenlik ise Taşıyıcı kayış sistemi, kullanıcı desteği esnekliği, HP Print OS (bulut) ve HP’nin servis deneyimi ise üretkenliği getiriyor.

Daha fazla kullanıcı desteği ve daha az operatör müdahalesi geldi

Garcia, kullanıcıların daha rahat kullanım ve optimizasyon istediklerini ve bunu geliştirdiklerini, söylüyor. Bunun için daha hızlı bir arayüz geliştirdiklerini böylelikle ekrana çok fazla başvurmaya gerek kalmadığını ve kullanımın daha rahat yapılabildiğini ve operatör müdahalesinin mümkün olduğunca azaltıldığını anlatan Garcia, malzeme değişimi esnasında baskının durdurulma zorunluluğunun ortadan kaldırıldığının ve daha hızlı bir baskı modunun eklendiğini söylüyor.

Yeni uygulama imkânları

Raghunath, uygulamalarda yeni imkânları anlatırken aslında baskı servis sağlayıcılara yeni pazarlar açıyordu. Bunların arasında yeni geliştirilen alüminyum baskı altı malzemesi beyaz ile birlikte olağanüstü sonuçlar veriyor özellikle iç mekanda. Esnek mürekkepler ile transforming. Transforming işleminde baskının 130 dereceye kadar ısıtılması gerektiğini söyleyen Raghunath, mürekkebin bu esnada çatlamamasının ve esnediğinde bile yeterli doygunluğa (densite) sahip olması gerektiğini, anlatıyor. Üstelik HP R Serisi için kullandığınız mürekkepler bu iş için de uygun ve başka bir mürekkebe ihtiyacınız yok.

Raghunath, yeni uygulamaları sayarken mocap alanına da giriyor. R serisi yazıcıların çok kısa tirajlı karton kutular için ideal baskı imkanı tanıdığını anlatıyor. Bu da R Serisi kullanıcılarını başka bir alana taşıyor olabilir. Tüm bu konuşmalar Barcelona demo odasından yapılan canlı bir demo ile tamamlandı. Hemen tüm yenilikler arka arkaya gösterildi ve kanıtlandı.

Aslında tüm bu webinar ve diğer yenilikler HP Virtual Booth aracılığıyla gerçekleşiyor. Eğer HP geniş format ile ilgili baskı örneğine ihtiyacınız varsa her hangi bir makine için demoya ihtiyaç duyuyorsanız ya da başka bir bilgi veya gösteriye; hpvirtualbooth.com adresini ziyaret edin, yeter. Bol miktarda bilgi, doküman, karşılıklı görüşme imkânı ve demo bulacaksınız. Yukarıda çok kısa bir özetini aktardığım webinarın bir diğeri için de kayıt yapabilirsiniz.

 

 

#HP #webinar #inkjet #Lateks #yazıcı

İnceleyin

2020’nin En İyileri – Baskı ile Geçen Bir Yıl

Bu makale https://blog.drupa.com/ adresinde yayınlanmıştır.   2020 kuşkusuz hepimiz için zorlu bir yıl oldu. Geriye ...