Anasayfa / Baskı Malzemeleri / İki Yeni Ricoh Baskı Makinesi

İki Yeni Ricoh Baskı Makinesi

EMEA, Üretim Baskı Grubu, İi Geliştirme Bölümü’nden Ricoh Direktörü Graham Moore, “Ricoh Pro™ C901 Graphic Arts +, Pro™ C751 ve Pro™ C651 dijital renk üretim sistemlerine yapılan yeni eklemeler, her seferinde profesyonel sonuçlar üretmek isteyen ve esnek, güvenilir ve uygun fiyatlı çözümler arayanlar için yeni bir seçenek” diye konuştu.

Ricoh, üretim baskı çözümlerine iki yeni model ekliyor- Ricoh Pro™ C5110S ve Ricoh Pro™ C5100S dijital renkli tabaka baskı sistemi. Hafif üretim modelleri, yüksek kalite şirket içi baskı isteyen baskı odaları (CDR’lar) ya da dijital ve hızlı matbaalar için son derece uygun ve çok yönlü bir çözüm. 80 sayfa/dakika (Ricoh Pro C5110S) ve 65 sayfa/dakika (Ricoh Pro C5100S) hızlarına ulaşan bu sistemler, talep üstüne üretilecek prestijli pazarlama materyalleri için son derece uygun. Her iki model de yeni toner formülasyonu ve geniş medya yükleme özellikleri bulunuyor. Buna ek olarak az yer kapladığı için mekan sınırlaması olan şirketler için de son derece uygun bir seçenek.

EMEA, Üretim Baskı Grubu, İi Geliştirme Bölümü’nden Ricoh Direktörü Graham Moore, “Ricoh Pro™ C901 Graphic Arts +, Pro™ C751 ve Pro™ C651 dijital renk üretim sistemlerine yapılan yeni eklemeler, her seferinde profesyonel sonuçlar üretmek isteyen ve esnek, güvenilir ve uygun fiyatlı çözümler arayanlar için yeni bir seçenek” diye konuştu.

Ricoh’un yeni geliştirilmiş toner formülasyonu sayesinde renk gamı Pro C5110S ve ProC5100S için yüzde 10 oranında arttı. Toner, daha düşük ısılarda işleme başlayacak şekilde geliştirildi. Bu sayede Ricoh’un AR-GE departmanının çevresel etkileri minimuma indirmek için sürekli olarak gösterdiği çabalar meyvesini verdi. Ayrıca kısalan ısınma süreleri de verimliliği arttıran diğer bir etken.

Pro C5110S ve Pro C5100S, dokulu stoklarda yüksek kaliteli baskı sonuçları sağlayan zenginleştirilmiş toner transfer teknolojisine sahip olan ve direkt posta ve pazarlama uygulamalarına uygun olan ilk Ricoh dijital üretim makinesi. Medya esnekliliği, iki yeni modelin önemli bir göstergesi. Yeni fuser sistemi ise medya kitaplığından aldığı bilgiyle fuser ısısını ve basınç kombinasyonunu her malzeme için optimuma getiriyor. Bu teknoloji, özellikle basınç ve ısının düz ve düzgün şekilde basılmış ürünler için çok önemli olduğu zarflar gibi zorlu uygulamalara çok uygun. Moore, “Bu sistemlerin fiyat aralığında, hafif üretim dijital renkli baskı makineleri ile direkt olarak zarfların üzerine baskı yapabilmek müşterilere ciddi bir avantaj sağlıyor” diyor.

Medya esnekliği, gelişmiş ayarları sayesinde uzunluğu 1260 mm’e varan banner’lar basabilme yeteneğiyle kendisini gösteriyor. Bu sayede çok çeşitli uygulama seçeneklerine yenileri ekleniyor.

Pro 5110S ve Pro C5100S, Ricoh TotalFlow yazılım portföyüne sorunsuz eklenebiliyor. Ayrıca lider ürün Pro C901 Grafik Sanatlar için geliştiren çeşitli farklı teknolojiler de içeriyor. Bunlar arasında yeni E42B sunucusu için kullanılan EFI Fiery’in yeni FS100 platformu da var. Profesyonel renk yönetimi ve yüksek ripping hızı sayesinde verimlilik artarken, medya kitaplığının depolama kapasitesi de yükseliyor.

Müşterilerin esnekliği, katlama, kitapçık üretimi ve delme gibi uyumlu finisaj seçenekleriyle artmış oluyor. Buna, yeni kare katlama kapasitesine sahip Ricoh SR4100 kitapçık sonlandırması da dahil.

Ricoh, yeni sistemlerin verimliliğinin ve kullanım süresinin de artmasını sağladı. LED göstergeleri ve senkronize animasyonlu göstergeler, operatörlere herhangi bir müdahale gerekmesi halinde son derece yardımcı oluyor.  Ayrıca durum ışıkları sayesinde operatör sürekli olarak bilgilendiriliyor. Yeni sistemlerde operatör tarafından değiştirilebilir birimler de var, bu sayede müşteri gerekli değişiklikleri hızlıca tesis içinde kendisi yapabiliyor. Tonerin hızlı bir şekilde değiştirilebilmesi de verimliliği arttıran diğer bir faktör.

Moore, “Daha küçük, daha çeşitli iş tiplerini daha hızlı bir şekilde işleyebilme yeteneği, günümüzün dinamik baskı ortamında müşteri ihtiyaçlarını karşılamada büyük rol oynuyor” diyor ve ekliyor “Bu, Ricoh Pro C5110S ve Ricoh Pro C5100S dijital renkli üretim baskı sistemlerinde temel bir özellik. Bu sayede operasyonlar sonucunda daha çeşitli baskı hizmeti sunulabiliyor.”

İnceleyin

İleti Büro Makineleri; kaliteli ürün ve güçlü servis

20. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı’nda yerini alan İleti Büro Makineleri ziyaretçileriyle ...