Anasayfa / REKLAM / İleti Büro Makineleri; kaliteli ürün ve güçlü servis

İleti Büro Makineleri; kaliteli ürün ve güçlü servis

20. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı’nda yerini alan İleti Büro Makineleri ziyaretçileriyle buluştu.

“İleti Büro Makineleri olarak 4 ana faaliyet konusunda hizmet sunmaktayız”

Hizmetlerini dört kategoride toplayan firma yetkilisi Mesut Teper “Firmamız; UV Baskı Makinası konusunda kendi ar-gesi ile kendi teknolojisini oluşturan ve bu konuda sektöründe öncü olan Nocai firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Nocai, UV baskı sektöründe önemli bir yere sahip makineleri rakipleri tarafından kopyalanan, Ar-Ge ve özgün tasarımı ile öne çıkan bir fabrikadır. 40×60 ebadından 122×244 tabla ebadına kadar fladpad UV ile garment printer üretimi yapmaktadır. Baskı sonrası son işlem makineleri konusunda 4 yıldır faaliyet göstermekte olan markamız DESTRA ile ithalat yapmaktadır. İthalatını yapmakta olduğumuz makinelerden bazıları; PUR, EVA Kapak takma makineleri, elektrikli giyotin, hidrolik giyotin, selefon makineleri, köşe yuvarlama makinesi, kırım perfore makinesi, UV kaplama makinesi, sert kapak yapma (taslama) makinesi. Firmamız, Plotter mürekkepleri konusunda 2010 yılından beri faaliyet göstermektedir. Özellikle Canon IPF800S – IPF9000S – IPF8400S – IPF9400S muadilleri mürekkepleri ile HP T770 – T790 serisi HP kartuşlarının da ithalatlarını yapmaktadır. Canon serisi mürekkepler Avrupa, Hp serisi mürekkepler Uzakdoğu üretimidir.” açıklamasını yaptı.

“Piyasadaki durağanlığa oranla fuar hareketli geçiyor”

Ekonomik dalgalanmaların sektörde ki yansımalarını gözlemleyen Teper “Fuara beklentimizi en aza indirgeyerek geldik fakat karşılaştığımız tablo bizi sevindirdi. Gerek katılımcı sayısı gerekse ziyaretçi sayısıyla diğer fuarlara oranla ciddi bir fark görmedik. Ürünlere ilgi oldukça yoğun. Ekonomik durum stabil olmasa da sektör sürekli gelişiyor bu bağlamda fuarlara katılım önem arz ediyor.” dedi.

Fuarda ilginin UV Printer üzerine yoğunlaştığını dile getiren Teper bu durumu “UV Printer yeni ürün olmamakla birlikte pek çok sektöre hitap eden bir makine. Sadece iş odaklı bir ürün değil aynı zamanda hobileriniz için de size olanak sağlayan eğlenceli bir araç. Hangi sektörde olursa olsun dönemsel olarak yaşanan krizlerle alakalı çıkış yolu olarak görülen bir makine UV Printer.” cümleleriyle açıkladı.

“2018 yılı altı aylık periyotta olumlu çıkış sergiledi”

2018 yılının iyi başladığını fakat sonrasında yaşanan ulusal ve uluslararası problemlerle kurdaki dalgalanmaların bu durumu sekteye uğrattığını ifade eden Teper “ Sektörümüz ithalata dayalı bir sistem dövizdeki hareketlilik bizi oldukça etkiledi.” dedi. Durağan dönemin hızla düzeleceğini uman Teper bu durumu yeniliğe açık ve gelişen bir sektörün içinde bulunmalarına bağladı.

Son çeyrekten umutlu olduklarını dile getiren firma yetkilisi “Türkiye dinamik ve üreten bir ülke bu durumu iyi yönetip bulunduğumuz koşullardan en az zarar en yüksek kârla çıkmak bizim elimizde. Moralimizi yüksek tutarak üretimi ve satışı devam ettirmemiz gerekiyor.” dedi.

İnceleyin

Epson SC-T Serisi’ne “En İyinin En İyisi” Ödülü

Epson, Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı 2019 (Red Dot Award: Product Design 2019) kategorisinde, geniş ...