Anasayfa / OLDEST POSTS / İnka Teknik’e Yoğun İlgi

İnka Teknik’e Yoğun İlgi

İnka Teknik’e Yoğun İlgi

İnka Teknik, 7-10 tarihleri arasında gerçekleşen FESPA Eurasia 2017 fuarına geniş ve gösterişli standıyla katılım sağladı ve OKI, Scorpion ve Jetrix markalarının ürünlerini fuarda sergileme imkânı buldu. İnka Teknik, CMYK Reklam’ın Marmara Bölgesi distribütörlüğünü üstlendiğini de fuarda duyurarak CMYK Reklam’ın son teknoloji çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

İnka Teknik Satış ve Pazarlama Müdürü Nilgün Kars

2017 yılının son fuarı olan FESPA Eurasia 2017’ye katılım sağlayan İnka Teknik, geniş ürün yelpazesini ilgi çekici ve gösterişli standında sergiledi. Yoğun fuar süreci geçiren İnka Teknik, ziyaretçi ilgisinden oldukça memnundu.

FESPA Eurasia 2017’de bir araya geldiğimiz İnka Teknik Satış ve Pazarlama Müdürü Nilgün Kars, İnka Teknik’in 2018 yılı planlarını ve daha fazlasını Print On Demand’a anlattı. Her yıl düzenlenen FESPA Eurasia fuarının içerik, planlama ve lokasyon açısından oldukça başarılı bir organizasyon olduğunu dile getiren Nilgün Kars, önceki yıllara göre katılımcı firma ve ziyaretçi oranının düştüğünü belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Katılımcı firma ve ziyaretçi oranının düşmesi dikkat çekse de ziyaretçilerin satın alma ve araştırma amacında olmaları bizleri oldukça memnun etti. Fuar, satış ve müşteri portföyünü genişletme anlamında da beklentilerimizi karşıladı. Gelecek yıllarda fuarın etkililiğini arttırmak amaçlı küçük adımlar atılabilir. Bu adımlardan bir tanesi yurtiçi tanıtımının arttırılması ve sektörümüz adına düzenlenen fuarların tarihlerinin birbirlerine yakın olmamasına özen göstermek olabilir.”

CMYK Reklam’ın Marmara Bölge distribütörü: İnka Teknik

İnka Teknik fuarda; OKI, Scorpion ve Jetrix ürünlerini sergiledi. İç mekân kalitesinde hızı ile ön plana çıkan OKI-M64 ve düz yüzey UV’de saatte 180 m2 hızı ile dikkatleri üzerine çeken Jetrix-LX8 İ modellerini ziyaretçilerle buluşturan İnka Teknik, fuar öncesi önemli distribütörlük anlaşması gerçekleştirdiği CMYK Reklam’ın ürünlerini de tanıtma imkânı buldu. Konu ile ilgili Nilgün Kars: “Fuarın bizim için ayrı bir öneme sahip olmasının bir nedeni de fuar öncesi CMYK Reklam ile distribütörlük anlaşmasına imza atmamızdı. CMYK Reklam’ın Marmara Bölgesi distribütörlüğünü üstlenerek ürün tanıtımlarımızı da gerçekleştirdik. Fuar aracılığıyla bu birlikteliği tüm camiaya duyurmuş olduk” dedi.

Zorlu şartlarda küçülme politikasına yer yok

2017 yılını ekonomik, siyasi ve sektör rekabeti açısından oldukça zorlu bir yıl olarak değerlendiren Nilgün Kars, zorlu şartlarda küçülme politikası yerine yatırımlara odaklandıklarını dile getirdi. Bu doğrultuda İnka Teknik, 2017 yılını yatırımlarla geçirdi ve yeni iş ortaklıklarıyla da hareketli bir yılı geride bıraktı.

İnka Teknik’in teknik servis gücüne dikkat çelen Nilgün Kars, 2018’de de kaliteli teknik servis hizmetlerine devam edeceklerini belirtti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Teknik servisimizin kalitesi ile sektörde bilinirliğimizin yanında 2018 yılında satış ve marketing alanlarında da ön plana çıkmayı hedefliyoruz. Büyüme ve yatırım planlarımız devam edecek. Kısaca, dijital baskı sektöründe servisimiz ve kaliteli çözümlerimiz ile 2018 yılında iddialı olacağız.”

Uygulama ve teorik bilgiler yetersiz

Açık hava reklamcılık sektöründe yer almak üzere eğitim gören öğrencilere karşı tanıtım çalışmalarının yetersiz olduğuna vurgu yapan Nilgün Kars, şunları kaydetti: “Sektörün akademik yönden eğitimi sadece grafik tasarım bölümlerinden ibaret olmamalı. Sektörümüze yeni katılacak bireylerin uygulama ve teorik bilgileri yetersiz durumda. Tecrübeli ve bilgi birikimini aktarabilecek deneyim sahibi kişilerle bu eksiklik tamamlanabilir. Sektörümüze hizmet veren derneklerin ve ileri gelen firmaların bu konuya gösterdikleri hassasiyet maalesef yeterli olmamakta.”

#İnkaTeknik #NilgunKars #PrintOnDemand #FESPAEurasia2017 #OKİ #Scorpion #Jetrix

İnceleyin

ALON BAR-SHANY: “HP, Dijital Baskıda Yeni Bir Çağ Başlatıyor”

Hızlı büyüme fırsatları sunmak için tasarlanan yeni beşinci ve altıncı nesil HP Indigo dijital baskı ...