Anasayfa / AKTÜEL / INPRINT MUNICH 2019: Bu Fuarda Neler Var Birlikte Bakalım mı?

INPRINT MUNICH 2019: Bu Fuarda Neler Var Birlikte Bakalım mı?

Endüstriyel Üretim için Uluslararası Baskı Teknolojileri Fuarı InPrint Münih 12 – 14 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Fuarda üretimi kolaylaştıracak, dönüştürecek ambalaj, parçalar ve ürünlerin özelleştirilmesini sağlayacak en yeni baskı teknolojileri yer alacak. Fuarda sergilenecek teknolojileri içeren en yeni bilgileri sunan açıklayıcı kitapçık fuara gitmeden önce yol göstermek için fuarın web sitesi üzerinden indirilebilir.

20 ülkeden gelen 126 baskı teknolojisi şirketi gerçek oyun değiştirici ve üretim alanları için karmaşık baskıları kolaylaştıracak baskı teknolojilerini sergileyecekler. Bunların içine mürekkepler, likidler, baskı altı malzemeleri ile hazır ürünler de dahil. Çevrim içi yayınlanan fuar rehberi size fuar öncesi tadımlık bir bilgi sunacak.

Baskı kafa teknolojisi InPrint fuarının ana odak noktalarından biri. Bu konuda sektörün lider şirketleri Xaar ve Fujifilm yeni baskı kafası tasarımlarının ve çözümlerinin geniş portföylerini tanıtacaklar. Seiko Instruments su bazlı mürekkepler için geri dolaşımlı bir baskı kafası tanıtacak. Ayrıca özel ve haptic efektleri de görebilirsiniz. People&Technology ise baskı kafası temizleme sistemlerine odaklanıyor. Şirket baskı kafası ve mürekkepleri test için yeni dijital sistemini gösterecek. TOSHIBA TEC 600npi inkjet baskı kafası ile kompakt bir baskı çözümü geliştirdi. Bu çözüm iki farklı rengi 300npi’da basabilir.

Baskı kafa teknolojisine paralel olarak baskı mürekkepleri hızlı bir şekilde gelişiyor ve özel uygulamalar için hiç görülmemiş mürekkep teknolojileri geliştiriyor. Tritron, dekor baskısı için su bazlı ve UV/UV LED mürekkepleri de içeren bir dizi yüksek kaliteli mürekkebini tanıtacak. Agfa ise dekor, markalama ve kodlama ve ürün baskısı için endüstriyel inkjete odaklı çözümlerini sergileyecek. Marabu’ya gelince; şirket metal, plastic, tekstil, cam, seramik, ahşap ve diğer malzemeler müşterilerin spesifik taleplerini kullanarak bir mürekkep geliştirdi. AFFORD INKS, geniş bir ürün yelpazesi ile Münih’te olacak. Bu mürekkep portföyü içinde inkjet, serigrafi, pad baskı için su bazlı, lateks , tekstil inkjet ve eco solvent mürekkepler de olacak.

Endüstriyel üretim yapan şirketler daha hızlı ve daha iyi bir üretim süreci ve potansiyel gelişimi için robotic baskı teknolojisini işlerine entegre ediyorlar. ITW Morlock robot bazlı bir inkjet baskı ortaya çıkarıyor. Bu çözüm özelleştirilmiş bir yazılım ile baskı kafası ve robot kolları arasında iletişim sağlıyor. Global Inkjet Systems (GIS) ise dijital baskı için robotik otomasyonda son yeniliklerini sunacak. Bergstein Digital ise robot ya da diğer otmasyon yolları ile kombine edilmiş D2S, (direkt olarak üç boyutlu mamül üzerine) baskı yapabilen yüksek hızlı yazıcılar sunuyor.

Genellikle iyi değerlendirilmeyen optikal sistemler üretim süreçlerindeki baskı süreçleri için herhangi bir başarılı uygulama için çekirdek noktasını oluşturuyor. Baumer Inspection, tek geçiş baskı için (parkeler, ambalaj, tekstil ve değişken motifli filmler) yeni bir baskı denetleme sistemi ile fuara katılıyor. DeCo System firması ise kolay entegre edilebilen atık azaltma ve baskı sürecinin optimize etmekte kullanılan bir kalite kontrol çözümü gösterecek. TECNIGRAF, son UV ölçüm teknolojisini sunacak ve KRÜSS geliştirdiği yenilikçi mürekkep damlacıklarını analiz edebilen optikal sistem geliştirdi.

Kürleme sistemleri baskı esnasında mürekkepler ve lâklar için hızlı bir kuruma sağlıyorlar. Phoseon Technology ve Armada Trade & Development düşük enerji harcayan düşük kokulu istikrarlı ve ölçeklenebilir kürleme için yeni UV-LED kürleme sistemleri sunuyorlar. Hamamatsu Photonics Deutschland yüzeylerin ve ince filmleri kürlenmesi için düşük enerjili bir EB kürleme sistemi sunuyor. Dr. Hönle AG, UV Technology ise yeni bir kürleme sistemi gösterecek. Sistem hızlı bir kuruma için 18,000 mW/cm2’den fazla yoğunluk sağlıyor.

Endüstriyel baskı iş akışlarını ve otomatikleştirilmiş üretimleri optimize eden ve yöneten akıllı yazılımlara gelince… ColorGATE Digital Output Solutions tüm üretim zincirini iş akışları, RIP, renk yönetim çözümleri ile standardize eden ve otomatikleştiren bir dizi kapsamlı çözüm sunuyor. CADIS Engineering ise özelleştirilmiş yazılım modülleri öneriyor. Bu modüller üretim sistemini baskı altı malzemesi ile adapte etmekte kullanılıyor. Meteor Inkjet ise endüstriyel inkjet baskı kafalarını tek geçiş baskı sistemlerindeki baskı kalitesi açısından önemli ölçüde geliştiren yeni bir yazılıma sahip.

Inkjet bazlı üç boyutlu baskı teknikleri de bu fuarın bir parçası ve özellikle uzay, otomotiv ve elektronik alanlarına özellikle büyük bir ilgi gösteriyor. TCS Topo Color Systems yüksek çözünürlüklü üç boyutlu bir tarama cihazı sunuyor. Bu scanner dokulu yüzeyleri tarıyor ve böylelikle haptic dekor baskısı için data hazırlıyor. ChemStream firması ise özelleştirilmiş malzeme problemlerini üç boyutlu baskı için çevreci kimyasal formüllere dönüştürüyor. PROFACTOR çoklu malzemeli ve çok katmanlı üç boyutlu baskı çözümü ile plasma aktivasyonu için araçlar bütünü sağlıyor.

Bu fuarın tüm katılımcılarına ilişkin bilgilere ulaşmak için Online Show Preview (41 sayfa pdf) fuar web sitesinden indirebilirsiniz. Doküman Almanca ve İngilizce olarak hazırlanmış. Ayrıca Dr. Holger Busch tarafından yazılmış bir makale ile fuarın konferans programı ve konuşmacılarını da içeriyor.

Altmıştan fazla uzman konuşmacı teknik konferanslarla bilgi dağarcığınızı genişletecekler. Konferans programına son olarak şu başlıklar da eklenmiş:

Basılı elektroniklerin oluşturulması, Metalizasyon için tek adım, Bir baskı sağlayıcının perspektifinden üç boyutlu baskı, baskı 4.0, hybrid tarama ve inkjet baskı için gerçek ve sanal esneklik.

#InPrint #Münih #Fuar #Baskı #Print #inkjet

İnceleyin

XAAR, Endüstriyel Inkjet Yenilikçisi Olarak 30. Yılını Kutluyor

Cambridge Science Park’ta bulunan Xaar, başlangıçta 1990 yılında Mike Willis ve Mark Shepherd dahil dört ...