Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Kalite Asla Tesadüf Değildir!

Kalite Asla Tesadüf Değildir!

Yılların vermiş olduğu tecrübe ve uzman ekip kadrosuyla 2003 yılından beri Antalya’da hizmet veren Turuncu Design & Print Center Ailesi her geçen gün yenilenerek kalitesini bir basamak daha arttırmaya çalışıyor. Kaliteli ve hızlı üretim yapan, farklı baskı çözümlerini bünyesinde bulunduran Turuncu Dijital Baskı Merkezi, alanlarında uzman, yeniliklere açık ve eğitimli çalışanlarıyla istenilen işleri tek seferde üretebilecek yetkinliğe sahip.

Dijital baskı çözümlerinde Xerox-HP Lateks-Roland gibi kalitesini ve kendisini kanıtlamış makinelerle çalışmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren firma sahibi Ömer Şimşek ile Turuncu Dijital Baskı Merkezi’nin dünü, bugünü ve geleceğini konuştuk.

 

Kısaca kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

Ömer Şimşek, 2003 yılında askerden geldikten sonra başladığım dijital baskı işine gönül bağı ile bağlandım. Pazarda emin adımlarla ilerleyerek teknolojik deneyimler biriktirmeye başladım. Her türlü baskı, kopyalama, ozalit, matbaa, reklam, tekstil baskı, t-shirt baskı, şapka baskı, kupa baskı, plaket, şilt, madalya, tabela ve kişiye özel ürünler üretimi yaparak başladık. Antalya’da ilk önce müşteri memnuniyetini ilke edinerek, sonra kaliteli personelin önemini artırarak sürekli eğitimlerle ve bilgi paylaşımını destekleyen bir kuruluş olup 7/24 hizmet veren bir işletme olarak sektörde yerimizi aldık.

Turuncu Dijital Baskı Merkezi olarak son yıllarda yapılanması hakkında bilgi verebilir misiniz?

Turuncu dijital baskı merkezi olarak sürekli kendimizi ve personel yapımızı geliştirerek ilaveler yapmaktayız. Öncelikle showroom kırtasiye olarak planladığımız baskı merkezimizi bütün müşterilerimize hızlı çözüm sunabilmek adına yeniden bir düzenledik.

Son dönemlerdeki en yeni yatırımlarımızdan biri de 300 m2’lik yeni bir atölye kurulumu yaparak tabela, reklam, led kutu harf üretimi için atölyemizde 2,64 cm HP Latek, 90×120 cm Plexi Lazer Kesim, 200×300 cm CNC makinesi ile yapılanmamıza yeni bir  ekleme yapmış bulunmaktayız.

Dijital ortamda, iç ve dış mekân baskı ve diğer hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Dijital ortamdaki hizmetlerimizden en önemlisi Xerox 1000i ile yaptığımız dokümantasyon baskı ve kopyalama yapan dijital makinemiz, 60 gr’dan 350 gr’a kadar kuşe kâğıda baskı yapabilecek teknik donanıma sahiptir. Her türlü matbaa, matbuu evrak, az sayıdaki kataloglar, broşür, kartvizit, plastik kart, yaka kartları ve birçok baskıyı direk kendi bünyemizde yapmaktayız.

İç mekân ve dış mekân baskılarımızda HP lateks ve Roland makinelerimizle folyo, branda tual ve birçok materyalleri basarak müşterilerimize hızlı ekonomik çözümler sunmaktayız.

Diğer başlıca baskılarımız; kupa, plaket, madalyon, metal, vb. ürünlere 4 adet epson sublimasyon makine ile hizmet vermekteyiz. T-şhirt, kumaş, plastik, frp, ahşap, tual folyo forex sıvama, fotoblok plexsi baskıları, üretmekte olup kırtasiye promosyon hizmetleri vermekteyiz

Hizmet anlayışımızda kalite ve müşteri memnuniyeti denilince ne anlamalıyız?

Turuncu dijital baskı merkezi 16 yıldır kapısından, mutfağına kadar her zaman her daim 1. sınıf ürünler kullanmaya, marka olmuş firmalarla çalışmaya Xerox, HP Lateks, Roland, Epson, Eraysan, Konika Minolta, Canon, Clourtrack, Foljet, İntsta, gibi markalarla yolculuğuma devam etmekteyim. Kendimce en büyük yatırımım olan Xerox 1000i Chomani makine ile en küçük işim olan kimlik kaplamada 1.sınıf PVC kullanarak müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Kalite denilince Antalya’da yine bir ilk olan kendimce büyük bir yatırım yaptım

Araştırma ve incelemeler sonucunda elde ettiğim bilgiler doğrultusunda tercih ettiğim Xerox 1000 i alarak Turuncu Dijital bünyesine kattık. Dönemi için Akdeniz Bölgesi’nde bir ilk olan 5. renk gold simli toneri yazılımına ve makine donanımına modüllerini dâhil ettik. Daha sonra da arkalı önlü 350 gr baskıda otomatik pozlama yapmaya yarayan extra olan VCSEL Teknolojili Görüntüleme Sistemi’ni dâhil ettik. Bu süreçte, Lidya Grup Yetkilileri bu süreçte bizden desteklerini hiç esirgemediler. Müşterilerimiz için kalite yatırımlarından hiç kaçmadan korkmadan en küçük bir ayrıntıyı atlamadan dünyanın en iyi markalarıyla çalışmaktayız. Müşterilerimize yüksek kalitede hizmet vermekte ve 7/24 işleri teslim etmek için kurye sistemimiz bulunmaktadır.

Ekonomik konjonktürde yaşanılan, döviz kur dalgalanması ve faizlerin artması iş kolunuza etkileri ve önlemleriniz açışından değerlendirme alabilir miyiz?

Elbette piyasa şartları bizi de direk olumsuz olarak çok etkiledi, çünkü orijinal mürekkep ve boya kullanmamızdan dolayı direk maliyetlerimizi 2 katına çıkarttı. Bu süreçte bizler Turuncu Dijital Baskı Merkezi olarak gereksiz masraflardan kaçındık ve dengeli bir şekilde içinde bulunduğumuz durumdan en az zararla çizgimizi bozmadan yavaş ve sağlam adımlarla yolumda ilerlemeye devam ediyoruz.

Tedarikçi firmalardan ve müşterilerinizden içinde bulunduğunuz koşullar adına beklentileriniz var mı?

Elbette var. Herkesin kendi çıkarlarını gözettiği bir dönemden geçiyoruz fakat tedarikçi firmaların biraz daha esnek davranmaları herkesi için çok daha faydalı olacaktır. Çünkü bir kısır döngü halinde onlar distribütörlere, distribütörlerde bizlere karşı sıkı bir tutum içerisine girdikleri için sıkıntılar artarak çoğalıyor. Bu yüzdendir ki uzun yıllardır çalıştıkları firmalarla yeni firmalara aynı muameleleri yapmamaları iş ahlakına daha uygun bir davranış olacaktır. Herkes ekmeğini bölüşmeli ve işini yapabilmelidir.

Hedefleriniz açısından 2019 yılını değerlendirebilir misiniz? Farklı makine yatırımlarınız olacak mı?

2019 yılında çok fazla söylenecek bir şey yok. Böyle devam edecek çok fazla piyasanın düzeleceğini dövizin düşeceğini düşünmüyorum, aslında yapmış olduğum araştırmalar sonucu bu sene tüm otellerin rezervasyonlarının dolduğunu öğrendim ama yine de benim fikrim değişmedi. Ben 2019 yılında sadece E- ticaret sitesine geçmeyi ve sosyal medyada ciddi bir girişimde bulunmayı düşünüyorum zaten var olan www.turuncuozalit.com firma sitesinin de daha aktifliğini arttırmak ve daha yoğun kullanmak ise 2019 planlarımın arasında.

Yeni makine yatırımları konusunda da; tabi ki içinde bulunduğumuz sektör her geçen gün kendini yenilerken bizler de Turuncu Dijital Baskı Merkezi olarak teknolojiyi yakından takip etmekte yeni makine yatırımları için araştırmalarımızı sürdürmekteyiz. Öncelikle Epson Ecosolvent, daha sonra ise Roland UV, Trodat lazer, Brother tişört baskı makinesi, Zünd kesici makinalarını bünyemize katacağız.

İnceleyin

GMG, FOGRA MULTICOLOR FORUMUNDA Akıllı Araçlar ve Yeni Fırsatlar

İkinci Fogra Multicolor Forumu 2019 sonuçları açıklandı. Yedi çözüm sağlayıcıya renk yönetimi zorlukları verildi ve ...