Anasayfa / AMBALAJ / Kaplamin Ambalaj, Dijital Oluklu Baskı Üretiminde Fujifilm ile Hattını Genişletiyor

Kaplamin Ambalaj, Dijital Oluklu Baskı Üretiminde Fujifilm ile Hattını Genişletiyor

Onset X1 Kaplamin Ambalaj’ın İzmir tesislerinde üretime alındı. İkinci Prigo dijital çözüm merkezi Yalova’da açılacak.

Çukurova Kâğıt ve Ambalaj Gurubu şirketlerinden olan ve Türkiye’nin önde gelen firmalarına ambalaj çözümleri sunan Kaplamin Ambalaj, İzmir tesislerinde 2017 Aralık itibariyle üretime aldığı Prigo Dijital Çözüm Merkezi için ikinci Onset flatbed dijital baskı çözümünü üretime dahil etti.

1976 yılında çok ortaklı bir şirket olarak kurulan Kaplamin Ambalaj,  1984 yılında Çukurova Holding bünyesi katılmış ve oluklu mukavva ambalaj üretimine başlamıştır. 2017 yılı sonunda müşteri taleplerini göz önünde bulundurarak dijital oluklu baskı üretimi için Onset X1Lt flatbed baskı makinesi yatırımı yapmıştı. Şirket, Prigo Dijital Çözümler markası altında oluşturulan dijital baskı üretim tesisi için kısa sürede artan talebi karşılamak için ikinci bir makine yatırım kararı aldı ve tercihini yine Fujifilm ve Onset serisinden yana kullandı. Onset X1, şirketin İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi bölgesindeki tesislerinde üretime alındı ve şimdiden mevcut üretim kapasitesini, doldurdu.

Kaplamin Ambalaj Fabrika Müdürü Osman Bozcaarmutlu, POS standları için başlattıkları dijital oluklu baskı işinin kısa zamanda farklı sektörlerden oluklu kutu talepleri de oluşturduğunu, söylüyor ve ekliyor:

 

Artan talebe karşılık artırılan üretim kapasitesi

“İki yıl evvel girdiğimiz dijital oluklu baskı işinde başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Fujifilm ile bu işe giriş yaptık. Fujifilm ile de devam ediyoruz. Türkiye’de iyi bir yere geldiğimizi, müşterilerimizin kalitemizden memnun olduğunu biliyorum. Bu umut verici bir gelişme ve yatırımlarımızı yeni Prigo tesisleri kurarak büyütmeyi hedefliyoruz. 40 bin metrekare hedefle yola çıktık. ‘Bu makinede 40 bin metrekare hedefimize ulaşırsak ikinci makine yatırımını düşünebiliriz’, diye planlamıştık. Bugün 70 – 80 bin metrekare kapasiteye ulaştık. İlk yakın hedefimiz ise 100 bin metrekareyi aşmak olacak.” Fujifilm Türkiye Genel Müdürü Cengiz Metin, “Kaplamin Ambalaj’a Fujifilm’e duydukları güven için teşekkür ediyoruz”, diyor ve ekliyor:

 

“Sektöre değer katıyorlar.”

“Kaplamin Ambalaj, dijital baskı alanında kendi sektörü için inovatif işler üretiyor. Prigo markası ile oluklu baskısında yeni bir soluk ve yeni bir açılıma sebep olmuştur. Kısa tirajlar ve özelleştirilmiş kutular ve diğer display ve POS materyalleri için yüksek kalitedeki baskıları ile sektöre değer katıyorlar. Önümüzdeki dönemde satış ve satış sonrası desteğimizi Kaplamin Ambalaj’ın inovatif yaklaşımına uygun biçimde ve sürdürülebilir bir üretim için devam ettiriyor, olacağız.”

Osman Bozcaarmutlu ise sorunsuz bir şekilde dijital üretime geçişte Onset markası ve Fujifilm Türkiye’nin katkılarının önemli bir destek oluşturduğunu, anlatıyor:

 

“Oluklu Mukavva üzerine dijital baskı için çok uygun bir çözüm”

“Onset oluklu mukavva baskısına çok uygun bir üretim makinesi. Bu makinede farklı baskı altı malzemelerine baskı yapma imkânı var. Biz de yapıyoruz. Ancak oluklu mukavva hareketli bir baskı altı malzemesi. Bu sebeple baskısı diğer malzemelere göre daha zor. Onset, bu konuda çok başarılı. Bu sebeple ikinci makinede de tercihimiz elbette, Fujifilm, oldu.”

Fujifilm Inkjet Dijital Baskı Bölümü Türkiye ve Ortadoğu Satış Uzmanı Cem Varol, makinenin teknik imkânları ve sağladıklarını anlatırken şu detayların altını çiziyor: “Onset serisi makinelerimiz özellikle oluklu mukavva gibi hareketli baskı altı malzemeleri üzerine son derece kaliteli baskılar yapabilmektedir. İstenilen renk konfigürasyonuna ve kullanılan baskı altı malzemesine göre saatte 900 metrekareye kadar çıkabilen baskı hızı ile minimum maskeleme imkânı ile kolayca yükleme yapılmaktadır ve bu özellikleri Onset’i oluklu mukavva baskısında tercih edilen bir baskı çözümü haline getirmektedir.”

 

Minimum downtime ile istikrarlı bir üretim

Osman Bozcaarmutlu, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Onset, sorunsuz çalışmak üzere üretilmiş, operatör dostu bir baskı makinesi. Yatırımcı, sorunsuz çalışan bir tesisin kapasitesini artıracağı zaman yeni macera aramaz. Aynı teknoloji ve marka üzerinden yeni yatırım kararı alırlar. Fujifilm’den  satış sonrası servis konusunda da hem online hem de makine yanında çok iyi bir servis hizmeti alıyoruz, üretimimizi duraklatmıyor ve makinenin durma zamanlarını minimum seviyede tutabiliyoruz. Bu açıdan mutluyuz ve Fujifilm’e teşekkür ediyoruz.

 

 

 

#Fujifilm #downtime #Inkjet #onset #dijitalbaskı #KaplaminAmbalaj #Prigo #OsmanBozcaarmutlu #CemVarol #oluklumukavva #OnsetX1

İnceleyin

HP PAGEWIDE OLUKLU BASKI MAKİNELERİ İÇİN GMG, Gelişmiş Renk Çözümünü Sunar

Scroll down for English Edition HP One Package Workflow Suite ile dijital baskı üretimini geliştirmek ...