Anasayfa / Aktüel / KBC, Büyüme Yolunda Yeni Yatırımlara İmza Attı
KBC

KBC, Büyüme Yolunda Yeni Yatırımlara İmza Attı

Hizmette kalite ve hıza verdiği önem ile ön planda yerini alan Kadıköy Baskı Çözümleri, müşteri memnuniyeti kapsamında en iyi hizmeti sunmak adına yeni yatırımlarda bulundu. GFK ile arasından oluşan olumlu sinerji ve uyum ile doğru yatırımlara imza atan KBC, GFK’dan temin ettikleri ürünler ile müşteri yelpazesini genişletti.

KBC
KBC Genel Müdürü Burhan Şereflioğlu

Yeni yatırımlar hususunda sorularımız cevaplayan KBC Genel Müdürü Burhan Şereflioğlu, yapılan yatırımların beklentileri karşıladığını belirtti ve finans, eleman, mekân ve tanıtım etkenlerini doğru şekilde planladıktan sonra makine parkurlarını genişletmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Print On Demand: KBC’nin kuruluşu ve bu günlere gelişi hakkında bilgi verir misiniz?

Burhan Şereflioğlu: 30 senelik kopyalama alanına malzeme tedarik etme deneyimimizin ve matbaa sektöründeki 20 yıllık birikimimizin vermiş olduğu güç ile müşterilerimize verdiğimiz hizmetlere, Kadıköy Baskı Çözümleri adı altında devam ediyoruz.

Kadıköy Baskı Çözümleri olarak, baskı hizmetlerimizde güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimizin taleplerini en kaliteli ve en hızlı şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Potansiyel müşterileri portföyümüze eklemek ve olumlu referanslarla sektördeki payımızı arttırmak temel prensiplerimiz arasında yer alıyor.

Print On Demand: GFK firması ve ürünlerinden olan SUNJET ECOS’u (ECO SOLVENT PRINTER) kullanıyorsunuz. Bu ürüne yaptığınız yatırımın nedenleri nelerdir?

Burhan Şereflioğlu: Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz için yatırım yaptığımız makineleri, kalite ve hız özelliklerine göre tercih ediyoruz. Bu doğrultuda dış mekân baskılarımız için GFK firmasından temin ettiğimiz SUNJET ECOS’e yatırım yaptık.  SUNJET ECOS, hem baskı hızı ve baskı kalitesi açısından müşteri memnuniyetini üst seviyede tutuyor hem de baskı maliyeti ve servis bakımından firmamıza katma değer sağlıyor.

Print On Demand: GFK firması ve ürünlerinden olan TEXJET PLUS T-SHIRT PRINTER’a yaptığınız yatırımdan bahseder misiniz?

KBCBurhan Şereflioğlu: Bir diğer yatırımımız ise GFK’nın TEXJET PLUS T-SHIRT PRINTER ürünü. Firmamızın lokomotif ürünü olan TEXJET PLUS T-SHIRT PRINTER, diğer baskı sistemlerine göre oldukça kullanışlı ve basit. Cihazın, tekstil ürünleri üzerine yapmış olduğu baskılarda, kalite ve hız özelliklerini buluyoruz. Müşterilerimize vermiş olduğumuz hizmetlere karşılık aldığımız geri dönüşler doğrultusunda, doğru yatırım kararı aldığımızı düşünüyorum. GFK ürünlerine yaptığımız yatırımlarla hem aranan firma oluyoruz hem de müşteri portföyümüzü genişletiyoruz.

Print On Demand: GFK firması ve ürünlerinden olan SUNJET UV 4060 baskı makinesini kullanıyorsunuz. Bir diğer yatırımınız olan bu ürünü tercih etmenizin nedeni nedir?

Burhan Şereflioğlu: Farklı materyallere baskı yapabilme özelliği doğrultusunda GFK’nın SUNJET UV 4060 baskı makinesine de yatırımımızı gerçekleştirdik. SUNJET UV 4060 ile farklı müşteri kitlelerine hitap etme şansımız doğdu. Bu da müşteri yelpazemizi genişletme imkânı sağladı. GFK ürünlerine yapmış olduğumuz yatırımlarla “Kadıköy Baskı Çözümleri” olan ismimizin hakkını büyük oranda vermiş olduk.

Print On Demand: KBC’nin tüm yeni ürün yatırımlarını özellikle GFK üzerinden temin etmesinin sebepleri olmalı. Yatırım yaptığınız ürünler beklentilerinizi karşılıyor mu?

Burhan Şereflioğlu: Yatırım hususunda GFK’yı tercih etmemizin nedeni servis ve diğer hizmetlerde göstermiş oldukları samimiyettir. GFK ekibi, her koşulda tüm imkânları önümüze serdi. Makinelerin baskı kalitesi, servis ve malzeme teminindeki kusursuzlukları GFK’yı tercih sebebimizdeki etkenlerdir. Son olarak, günümüzün gerçeği, “kazan kazan” ilkesini gerçekleştirmelerindeki gayret bizleri oldukça etkiledi.

Yatırım yaptığımız ürünler beklentilerimizi karşılıyor. Finans, eleman, mekân ve tanıtım etkenlerini doğru şekilde planlayarak makine parkurumuzu genişletmeye devam edeceğiz. Gerekli şartlar oluştuğundan adım atmak kaçınılmaz olacaktır.

Print On Demand: Biraz da Pazar hakkında fikir isteyelim sizden. Dijital baskı merkezlerinin yaşadığı olumsuzluklar var mı varsa nelerdir? Müşteri memnuniyeti konusundaki neler söylersiniz?

Burhan Şereflioğlu: Dijital baskı merkezlerinin yaşadığı en önemli problemlerin başında yetişmiş eleman sıkıntısı geliyor. Firmaların büyük finansal yatırımlarla temin ettikleri makinelerin üzerinde, elemanların efektif kullanımı tam olarak yapamamalarından kaynaklı olarak müşteri memnuniyetsizliği sorunu ile karşı karşıya kalınıyor.

Yatırım yaptığımız teknolojik makinelerin başında işini seven ve yaptığı işin hakkını veren insanlarla çalışmayı tercih ediyoruz. Finansal ve eleman planlarımızı doğru şekilde yaptığımız için memnun müşteri kitlesi ile karşılaşıyoruz. Bu memnuniyet, Kadıköy Baskı Çözümlerini hızlı bir büyümeye doğru götürüyor.

 

#KadıköyBaskıÇözümleri #KBC #BurhanŞereflioğlu #GFK #TEXJETPLUST-SHIRTPRINTER #SUNJETUV4060 #SUNJETECOS #Yatırım #DijitalBaskı

İnceleyin

Konica Minolta, sürdürülebilirlik alanında “RobecoSAM Gold Class” ödülüne layık görüldü

Konica Minolta, Kurumsal Sürdürülebilirlik alanında RobecoSAM Gold Class 2018 ödülüne layık görüldü. Konica Minolta 2018’de, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir