Anasayfa / AKTÜEL / Kodak Yenilikçi Yeni Ürün Yelpazesini Piyasaya Sürüyor

Kodak Yenilikçi Yeni Ürün Yelpazesini Piyasaya Sürüyor

Kodak’ın İcra Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Jim Continenza: “Açıklanan yenilikler, Kodak’ın, müşterilerimizin üretkenliklerini ve kârlılıklarını artırmalarına ve müşteri tabanlarını başarılı bir şekilde genişletmelerine imkân tanıyan ve çığır açan çözümler geliştirme konusundaki kararlılığını yansıtıyor” diyor: “KODAK ASCEND Dijital Baskı Makinesi gibi yeniliklerle matbaalar için yeni ve kârlı uygulama fırsatları sağlıyoruz. ‘Ödeyen Baskı’ sunan eksiksiz bir çözüm yelpazesi sunma sözümüzü yerine getirmeye devam ediyoruz.”

Kodak, matbaacıların kârlılıklarını artırmalarına ve büyüme için yeni fırsatlardan yararlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış kapsamlı dijital ve ofset çözüm portföyüne devrim niteliğinde yeni bir dijital baskı makinesi ve yenilikçi eklemeler yaptığını duyurdu. 6 Ekim’deki basın toplantısından bir özeti aşağıda sunuyoruz:

 

KODAK ASCEND, üst düzey ambalaj ve satış baskılarını yeni zirvelere taşıyor

Yeni KODAK ASCEND Dijital Baskı Makinesi, büyüyen Perakende/POP ve Ambalaj pazarlarında başarılı olmak isteyen ticari matbaalar ve dijital hizmet sağlayıcılar için mükemmel bir çözüm olarak sunuluyor. KODAK ASCEND Dijital Baskı Makinesi, tek geçişte göz alıcı, yüksek marjlı CMYK ve yaldız ile çok kalın baskı altı malzemelerini uzun tirajlarda basmak için tasarlanmış ilk elektrofotografik (EP) baskı makinesi. 572 m2/saate varan üretim hızları sunarak, geleneksel baskı makinelerinden daha esnek ve düz yataklı inkjet sistemlerinden daha fazla üretkenlik vadediyor. 122 cm’ye varan genişlikte, baskı makinesinin B2 sayfasına göre %23 daha fazla baskı alanı sunuyor. Yeni baskı makinesi, matbaacıların Dolaylı Gıda ile Temas derecesine sahip çevre dostu KODACHROME Kuru Mürekkeplerini kullanarak sürdürülebilir şekilde geri dönüştürülebilir baskılar sunmasını sağlıyor. Kodak’ın yeni baskı makinesi, Perakende/POP ve Ambalaj uygulamaları üretmek için geleneksel baskı makineleri veya düz yataklı inkjet cihazlardan daha uygun maliyetli bir çözüm olarak sunuluyor.

ASCEND, Kuzey Amerika ve Avrupa’da Q2 2022’de satışa sunulacak.

 

KODAK PRINERGY On Demand Access, bulut tabanlı iş akışını küçük ve orta boy ticari matbaacıların da erişimine açılıyor

Kodak, PRINERGY On Demand Access ile bulut tabanlı PRINERGY On Demand Platformunun uygun maliyetli bir genişletmesini sunuyor. Bu yeni seçenek, baskı endüstrisinin en güvenli ve en yüksek performanslı yazılım platformunu, dijital baskı makinesi olan veya olmayan her boyutta daha fazla matbaacı için uygun maliyetli hale getiriyor.

Yeni SaaS çözümü, dijital baskı makinelerine tam bağlantı, Microsoft Azure destekli güvenlik ve PRINERGY On Demand Platformunun bilindiği ölçeklenebilirlik sağlar. PRINERGY On Demand Access, ön kontrol, renk yönetimi, dosya yönetimi, yedekleme ve yönlendirmenin yanı sıra dosya gönderimi, uzaktan müşteri işbirliği ve çevrimiçi onaylar için yerleşik KODAK INSITE Baskı Öncesi Portalı işlevselliğini içerir. Q1 2022’de kullanılabilir olacak.

 

Kâğıt bazlı ambalajların son derece esnek dijital kaplaması için yeni KODAK PROSPER Digital Vernik

Yeni KODAK PROSPER Dijital Vernik, KODAK PROSPER S-Serisi veya KODAK PROSPER Plus Baskı Sistemleri kullanılarak baskılı paketlere alan veya nokta kat olarak püskürtülen benzersiz, su bazlı bir vernik. Çevre dostu PROSPER Digital Varnish, tasarım öğeleriyle mükemmel bir uyum içinde uygulanabilir ve kâğıt bazlı ambalaj uygulamalarına sürtünme ve suya dayanıklılık sağlayan mat bir koruyucu tabaka oluşturur.

PROSPER Digital Varnish, yalnızca gerektiğinde uygulandığından ve spot kaplama için klişe yapımını gerektirmediğinden, matbaacıların geleneksel kaplama sonrası yöntemlerle ilişkili maliyetleri, çabayı, israfı ve çevresel etkiyi ortadan kaldırmasına yardımcı olur. Yeni vernik, solventlere ve UV kaplamalara çevre dostu, su bazlı bir alternatif sunuyor.

KODAK PROSPER Digital Vernish, 2021’in sonunda dünya çapında satışa sunulacak.

 

Daha fazla yönetim ve raporlama yeteneği sunan gelişmiş KODAK Mobil CtP Kontrol Uygulaması

KODAK Mobile CTP Control App, 10 adede kadar KODAK CTP Kalıp Ayarlayıcının uzaktan kontrolüne ve izlenmesine imkân tanıyan, kuyruktaki işleri, durum güncellemelerini ve daha fazlasını yönetmek için yerinde işgücüne olan bağımlılığı azaltan bir uygulama. Uygulamanın geliştirilmiş sürümü, veri analizinde zamandan tasarruf etmek, eylemlerin önceliklendirilmesine yardımcı olmak ve kalıp üretim verimliliğini artırmak için özelleştirilebilir raporlama ile gerçek zamanlı ve geçmiş verilere erişim sağlıyor. KODAK Mobil CtP Kontrol Uygulamasının yeni sürümü artık Android ve iOS mobil işletim sistemi için dünya çapında indirilebilir.

 

#kodak #baskı #print #kodakCTP #jimcontinenza

İnceleyin

Lidya Grup, FESPA Eurasia 2021’de son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiliyor

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2 – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar ...