Anasayfa / AMBALAJ / Konica Minolta, Accuriolabel Baskı Makinelerine Hibrit Fonksiyonunu Ekliyor

Konica Minolta, Accuriolabel Baskı Makinelerine Hibrit Fonksiyonunu Ekliyor

Konica Minolta, beyaz ve diğer renklerin hat içi üretimini sağlamak için AccurioLabel baskı makinelerine isteğe bağlı olarak eklenebilen Flekso Baskı Ünitesi’ni piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Konica Minolta’nın Avrupa’daki üretim ortağı olan Danimarkalı şirket Grafisk Maskinfabrik A/S (GM) ile geliştirilen Flekso Baskı Ünitesi, Konica Minolta orijinal AccurioLabel 190 veya geçen yıl Eylül ayında piyasaya sürülen AccurioLabel 230 toner etiket baskı makinelerine eklenebilecek.

Öte yandan, başarılı denemelerin ardından artık yeni bir Flekso Baskı Birimi’nin de ticari olarak mevcut olmasıyla, üst düzey dijital baskı sistemlerini tamamlamak için eksiksiz bir hibrit çözüm arayan etiket dönüştürücüleri hedeflenebilecek.

AccurioLabel Flekso Baskı Birimi, standart flekso mürekkepleri kullanıyor. Hali hazırda mevcut olan üst baskı sensör kiti ile birlikte beyaz veya diğer herhangi bir rengin mükemmel şekilde kaydedilmiş inline üst baskısını sağlıyor. Bu da saydam alt tabakalara baskı gibi daha geniş bir baskı uygulamasına kapı açıyor.

 

Tüm AccurioLabel baskı makineleri sorunsuz çalışan ve optimize edilmiş ortam kullanımı sağlayan, etiket alt tabakalarının olası israfını önleyen AccurioPro Label Impose yazılımından da yararlanıyor. Kullanımı kola çünkü operatörlerin birçok baskı öncesi görevini tek bir merkezi kontrol istasyonundan gerçekleştirmesini sağlar.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Endüstriyel Baskı Takım Müdürü Edoardo Cotichini

“Etiket baskı pazarı, gelecekte büyüyecek ana pazar segmentlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sadece bu yıl, dar web etiketi kurulumlarının neredeyse yarısı dijital olacak. İsteğe bağlı Flekso Baskı Ünitesinin tanıtılması, hibrit teknolojiye yeni bir bakış açısıdır. Pazar talepleri bu yönde ve sadece beş yıl önce girdiğimiz ancak şu anda beşyüzün üzerinde etiket makinesi sattığımız bir pazar olan etiket pazarında payımızı daha da büyütmeyi dört gözle bekliyoruz. Bir ortaklık yaklaşımı içinde müşterilerimizle yakın bir şekilde çalışarak, neyin mümkün olduğunu yeniden düşünmelerine de yardımcı olacağız. Dijital üretim yürüyüşü durdurulamaz.”

Konica Minolta Business Solutions Europe, Endüstriyel Baskı Takım Müdürü Edoardo Cotichini

 

 

 

konicaminolta baskı etiket ambalaj baskımakinesi

İnceleyin

UĞUR ETİKET Dijitalde “LinoSistem” İşbirliğiyle DURST Tau RSC-E’ye Karar Verdi

Uğur Etiket, kalite, hız, renk, üretim, ve ekonomi yönlerinden uzun soluklu ve detaylı değerlendirmeler sonucu ...