Anasayfa / AKTÜEL / Konica Minolta, sürdürülebilirlik alanında “RobecoSAM Gold Class” ödülüne layık görüldü

Konica Minolta, sürdürülebilirlik alanında “RobecoSAM Gold Class” ödülüne layık görüldü

Konica Minolta, Kurumsal Sürdürülebilirlik alanında RobecoSAM Gold Class 2018 ödülüne layık görüldü. Konica Minolta 2018’de, Bilgisayar & Donanımları ve Ofis Elektroniği sektöründe “Gold” sınıflandırmasına giren tek şirket oldu.

2017’de, İsviçre merkezli SRI araştırma uzmanı tarafından gerçekleştirilen RobecoSAM Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesine (CSA) katılmak üzere dünyanın önde gelen 3.500 şirketi davet edildi. Bu yılki rekor katılımcı sayısı, sürdürülebilirlik konusunun, kurumsal gündemlerde giderek daha fazla yer aldığını gösteriyor.

Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH Başkanı Ikuo Nakagawa “Kurumsal sosyal sorumluluğu işimizin merkezine taşımak için gösterdiğimiz çabaların, dünya çapında böylesi prestijli bir ödüle layık görülmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz yeniliklerin, çevrenin korunmasında ve küreselleşmenin getirdiği zorlukların üstesinden gelmede önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz” dedi.

Sürdürülebilirlik Yıllığı, çevresel, sosyal ve ekonomik alanda gösterdiği çabalar sonucu belirlenen CSA puanlarına göre, her sektördeki şirketlerin yüzde 15’inden oluşuyor. Yıllık, listelenen şirketler arasından liderleri performanslarına göre Gold, Silver veya Bronze Sınıfı ile ödüllendiriyor. Konica Minolta gibi en iyi performans gösteren şirketler RobecoSAM Gold Class ödülünü alıyor.

RobecoSAM, Bilgisayar & Donanımları ve Ofis Elektroniği sektöründe faaliyet gösteren şirketleri değerlendirirken; kurumsal yönetim, gizlilik koruması, tehlikeli maddelerin taşınması, operasyonel çevre verimliliği ve ürün yönetimini sağlayan tedarik zinciri yönetimi, insan kaynakları yönetimi ve çalışanlar için cazibe oluşturabilme ve çalışanların kalıcılığı sağlayan ekonomik, çevresel ve toplumsal faktörlere odaklandı.

Konica Minolta – sür­dürülebilirlikte öncü

Çevreye saygı, sosyal yenilik, müşteri memnuniyeti ve ürün güvenliğinin yanı sıra sorumlu tedarik zinciri yönetimi, beşeri sermaye ve ayrımcılığın olmaması gibi konular Konica Minolta’nın sürdürülebilir çözümler sunma konusundaki temel değerlerini en iyi şekilde yansıtıyor.

Konica Minolta, 2005 yılı seviyelerine göre, 2030 yılına kadar tüm değer zincirindeki mutlak sera gazı emisyonlarını %60 oranında azaltmayı taahhüt ediyor. Bu taahhüt, bir ürünün tüm yaşam döngüsü boyunca oluşturduğu emisyonunun azaltılması için net hedefler belirleyen şirketin uzun vadeli Eco Vision 2050 ile aynı doğrultuda. Konica Minolta, Eco Vision 2050’deki hedeflerinin gerçekleşmesi için iş planı ile birlikte Çevre Değeri ve Kurumsal Değer alanlarında özel hedefler de belirledi.

#RobecoSAM, #KonicaMinolta, #Isvicre

İnceleyin

Mert Dijital, Fespa Eurasia fuarında Atexco çözümleri ;

Endüstriyel baskı sektörüne yeni fırsatlar getirmeyi hedefleyen Mert Dijital katıldığı Fespa Eurasia fuarında başarılı sonuçlar ...