Anasayfa / TİCARİ BASKI VE KİTAP / Konica Minolta Yüksek Hacimli Toner Baskı Pazarına Girdi

Konica Minolta Yüksek Hacimli Toner Baskı Pazarına Girdi

Endüstriyel ve ticari baskı çözümlerinde lider olan Konica Minolta, yüksek hacimli toner baskı segmentine giriş yaptığı yeni AccurioPress C14000 serisinin küresel lansmanını Dallas, Texas’taki PRINTING United kanalıyla dünya çapında canlı olarak duyurdu.

Konica Minolta’nın diğer toner tabanlı cihazlarından % 40 daha hızlı olan AccurioPress C14000, dakikada 140 adet A4 sayfa yazdırma özelliğine sahip. Serideki ikinci model olan AccurioPress C12000 ise aynı baskı kalitesini dakikada 120 sayfa yazdırma hızında sağlıyor.

Konica Minolta, Inc. DX Marka Bölümü Genel Müdürü Olaf Lorenz konuşmasında ” HPP segmentine gerçekten kaliteli bir seriyle giriyoruz. Konica Minolta adına önemli bir küresel girişimdir. Buraya gelmek için çok çalıştık” diyor ve şöyle devam ediyor:

“IQ-501 özelliği bizim için farklılaştırıcıdır. Diğer üreticiler benzer teknolojiye sahip olsalar da, benzersiz otomatik denetleme ünitemizin bizi benzer cihazların hepsinden ayıracağına inanıyoruz.”

AccurioPress serisi yazıcılar ve sadece Konica Minolta tarafından tasarlanan IQ-501 Akıllı Kalite Bakımı, gelişmiş otomasyon, daha az insan temas noktası ve daha az atıkla daha yüksek kalitede ve daha yüksek verimlilikle çıktı sağlıyor.

Konica Minolta Inc. Genel Müdürü ve Profesyonel Baskı İşleri Bölüm Başkanı Koji Sugie ise “Müşteri iş akışının verimliliğini baştan sona artırarak yüksek üretim baskı pazarında bir numaralı konuma ulaşmayı hedefliyoruz” diye ifade ediyor.

Yeni AccurioPress Serisi ile ilgili özel ayrıntılar:

 • AccurioPress 14000 serisinin benzersiz özellikleri bu ürünleri verimliliklerini artırmak ve işlerini büyütmek için hız elde etmek isteyen müşteriler için ideal yapar.
 • 140 ve 120 ppm (dakikada sayfa) çıkış hızları, artı 3600×2400 dpi’ye (nokta/inch) eşdeğer yüksek çözünürlük ve 450 gsm’ye varan gelişmiş ortam kapasitesi, nefes kesici hızları olağanüstü görüntü kalitesi ve benzersiz ortam esnekliği ile birleştirir.
 • 900mm’ye kadar yeni çift yönlü afiş baskısı, 1300 mm’lik tek taraflı afiş uzunluğu, zarf ve kabartmalı ortamların basılabilirliği, müşterilerin dört panelli katlamalı broşürler ve çevrimdışı bitirmek için kitap kapakları gibi yeni iş türlerini yazdırmalarını sağlar.
 • Verimliliği ve çıktıyı daha da geliştirmek için, zarf baskı işlemi standart fırın kullanılarak gerçekleştirilebilir.
 • Son olarak, baskı motorunda kullanılan yeni teknoloji, dokulu kağıt stoklarındaki görüntü kalitesini önemli ölçüde artırır.
 • Konica Minolta’nın geliştirilmiş IQ-501 Akıllı Kalite Bakım Ünitesi ile eşleştirilen yeni baskı makinesi, baskı sırasında ilk baskının sonuncuya uyması için rengi sürekli ve otomatik olarak ölçer ve düzeltir.
 • Kağıt stoğu tespit eden ve uygun tepsiye atan otomatik ortam algılama sensörü bu modellerde standart olarak gelir ve zaman alan kağıt ayarlama işlemini ve olabilecek operatör hatalarını ortadan kaldırır. Bu özellikler, operatörün zamanını kolaylaştırır, baskı kaybını azaltır ve verimliliği artırır.
 • Üniteler için yeni aksesuarlar arasında, TU-510 Çok Yönlü Sonlandırma Ünitesi, dört kenar kesme, katlama ve perforaj ile afişler, kitapçıklar, doğrudan posta için tam sonlandırma işlemi sağlar ve ayrıca özel bir kartvizit kesme seçeneği bulunmaktadır.
 • Ek olarak, LS-507 Yüksek kapasiteli istifleyici daha yüksek hızları destekler, afiş bypassına izin verir ve operatörlere makine çalışırken boşaltma avantajı sunar.
 • Konica Minolta’nın tescilli renk sunucusu ile uygun renk yönetimi ve iş yönetimi hizmetleri sunulur.
 • Özelleştirilebilir işlem ekranı ürünlerin kullanımı oldukça kolaylaştırır.
 • Opsiyonel olarak son versiyon Fiery ve Creo modellerini içerir.

#Konica #Minolta #IQ-501 #Fiery #Creo #TU-510 #Koji #Sugie #Olaf #Lorenz #AccurioPress

İnceleyin

Yeni bir reklam mecrası: Etiket

Fotoğraflı hasta bilekliği bile basabiliyor…   Dünyada hemen hemen her ürünün üzerinde bulunan etiketler yeni ...