Anasayfa / OFİS VE KİŞİSEL ÇÖZÜMLER / Kyocera’ya Dünya Ambalaj Örgütü’nden 2021 WorldStar Ödülü

Kyocera’ya Dünya Ambalaj Örgütü’nden 2021 WorldStar Ödülü

Kyocera Document Solutions, çok fonksiyonlu yazıcılarında bulunan otomatik doküman besleyiciler için geliştirdiği ambalaj ile

Dünya Ambalaj Örgütü’nün (WPO) organize ettiği 2021 WorldStar Ödülleri’nde Elektronik kategorisinde ödül aldığını duyurdu.

Uluslararası olmasının yanı sıra oldukça prestijli olan bu yarışma, diğer ülkelerde düzenlenen ürün paketleme yarışmalarına katılıp ödül kazananların da yarışabileceği bir platform. Yarışma, kullanılan ambalaj malzemelerinin çevresel uyumluluğu, ekonomik verimliliği, orijinalliği vb. kriterleri değerlendirerek bu kriterleri sağlayan seçkin ürünler için “WorldStar” onay damgasını veriyor ve Kyocera, bu prestijli ödülü 10. kez alıyor.

17 adet Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’nin (SKH’ler) 12. olan “sorumlu tüketim ve üretim” hedefinin farkındalığına dayalı olarak Kyocera’nın otomatik doküman besleyiciler için geliştirdiği ambalajlama için aldığı ödül, yastıklama malzemesi geliştirmek için karton kullanımına dayanıyor. Karbondioksit emisyonlarını azaltmak ve böylelikle tehlikeli maddelerin salınımını ortadan kaldırmak için plastik yerine karton kullanılmıştır. Ayrıca, doküman besleyicinin girdili çıktılı karmaşık bir yapıya sahip olmasından dolayı kullanılacak yastıklama malzemesinin darbeleri önleyecek şekilde tasarlanması gerekli ve karton bu konuda oldukça iyi bir çözüm.

 

#Kyocera #ambalaj #packaging #Worldpackagingorganisation #KyoceraDocumentSolutions #printer #multifunctionprinter #MFP

İnceleyin

Ofiste Dünyayı Isıtmadan Çalışmak Mümkün

Epson’un ‘ısısız’ mürekkep püskürtme teknolojisi ısıya ihtiyaç duymadığı için hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de ...