Anasayfa / ETİKET / Label Products’da Durst Tau 330 Rsc Uv InkJet Dijital Etiket Baskı Sistem Kurulumu

Label Products’da Durst Tau 330 Rsc Uv InkJet Dijital Etiket Baskı Sistem Kurulumu

Durst Etiket ve Ambalaj Baskı bölüm müdürü Helmuth Munter: “Tau RSC platformumuz, Label Products gibi şirketler için çok çeşitli sektörlerde yeni imkânlar sunuyor. Tüm müşterilerimize yüksek kalite, mümkün olan en iyi hizmet ve ortaya çıkan üretim güvenilirliği açısından toplam bir çözüm sunuyoruz.”

Otuz altı kişilik aile şirketi olan Label Products, 1986 yılında Pieter ve Marc Dhondt tarafından kuruldu. Dört flekso ve dijital üretim makinesinde her türlü etiketi üretiyor. Firma başlangıçta ofset baskı operasyonu olarak başladı ve etiket pazarları da dâhil olmak üzere yeni alanlarda da aktif olarak genişledi.

Label Products üretim müdürü Matthias Dhondt, “Pazarda farklı sektörlere yayılmamız ve Belçika, Hollanda ve Fransa’daki güçlü ticari varlığımızla büyümeden faydalanacağız. Tau 330 RSC E’ye yaptığımız yatırım genişlememizde kilit bir rol oynuyor” diyor ve ekliyor:

“Durst Tau 330 RSC E hemen dikkatimizi çekti, ancak etiket pazarı hakkında kapsamlı bir araştırma yapmamız gerekiyordu. İsviçre, Avusturya, Polonya, İtalya ve diğer ülkelerdeki firmaları, DURST müşterilerini ziyaret ettik. Çeşitli kafaların çalışmasını, işin kalitesini, makinelerin hızını, mürekkep ve baskı malzeme maliyetlerini analiz ettik. Sonunda etkileyici baskı kalitesi ve üretkenliği nedeniyle Tau 330 RSC E’yi tercih ettik ve asla geriye bakmadık. Sistem tüm gereksinimleri ile tam bir çözüm. Sonuçta, bu toplam sahip olma maliyeti ile ilgilidir. İlk başta, basında yeterli hacme sahip olup olmadığımızı merak ettik, ancak bu bir sorun olmadı. Çeşitli müşteriler için giderek daha fazla değişken ve kişiye özel etiketler sunulmaktadır. Dolayısıyla, dijital bir baskı sistemi flekso sistemden daha iyi iş görüyor. ”

“Durst’u seçmenin bir diğer önemli sebebi, yerel temsilci (Wifac) aracılığıyla sağlanan destek ve hizmet kalitesiydi” diyen Dhondt sözlerini şöyle sürdürdü: “Sistemin duruşuna tahammülümüz olmadığından her an müdahale edecek iki servis teknisyenimiz var. Ancak 2019’un ortasındaki kurulumdan beri, bu personele bir kere bile gereksinim duymadık. Sistemin görece olarak basit olan kullanımı, özellikle yetenekli operatörleri beceri eksiklikleri nedeniyle bulmak zor olduğunda, iş için başka bir olumlu unsurdur. Çalışanlarımıza yardım etmeye hazır açık fikirli gerçek bir aile şirketiyiz. Baskı sonrası departmanımızda, bir çalışana Durst Tau 330 RSC E’de operatör olarak çalışma şansı verebildik. Kadın personelimiz bu fırsatı büyük bir istekle kabul etti.

Kontrollü büyümenin sürmesi

“Bu yıl Label Products’ın İngiliz Perakende Konsorsiyumu için onay alma yılıdır. Gıda sektörlerine odaklanıyoruz, ancak diğer pazarları gözden kaçırmıyoruz. BRC’nin gücü, bu yaklaşımımız “Label Products”ı çok daha yüksek bir kalite seviyesine taşımasını bekliyoruz.”

 

Label Products finds ‘complete package’ with Durst and Wifac after extensive market research After a comprehensive investigation of the label market, Label Products has invested in a Tau 330 RSC E inkjet press from Durst, manufacturer of advanced digital printing and production technologies, and Wifac to continue organic expansion. “With our spread of markets and a strong commercial presence in Belgium, the Netherlands and France we are going to benefit from that growth,” says Matthias Dhondt, Production Manager at the company based in Waregem, Belgium. “Our investment in the Tau 330 RSC E plays a key role.”The family-owned company employing 36 people, which was founded by Pieter and Marc Dhondt in 1986, produces labels and tags on four flexo and digital production machines. Originally started as an offset print business, it has expanded into new areas, including label markets. Helmuth Munter, Durst’s Segment Manager, Labels and Package Printing, said: “Our Tau RSC platform is setting new benchmarks in growing numbers of markets for companies such as Label Products. We offer a total package to all our customers in terms of high quality, the best possible service and resulting production reliability. Across BENELUX, this is with our partner Wifac. It’s a win-win combination.”

 

 

 

#LabelProducts #durst #Inkjet #dijital #etiket #ambalaj #baskı #ofset

İnceleyin

Printing-expo.online

PRINTING-EXPO.ONLINE’DA RESOLVE BM ORTAK YÖNETİM MÜDÜRÜ VE İÇERİK DİREKTÖRÜ CHRISTOPHER WATSON YAZDI İş ortağım Wayne ...