Anasayfa / OLDEST POSTS / Lidya Grup’un Bayileri, Ukrayna’da 2018 Kick-Off Toplantısında Bir Araya Geldi

Lidya Grup’un Bayileri, Ukrayna’da 2018 Kick-Off Toplantısında Bir Araya Geldi

Dijital baskı sektörün lideri Lidya Grup, “Epson bayileri 2018 Kick-Off” toplantısını, 15- 18 Şubat tarihleri arasında Ukrayna’nın Lviv şehrinde düzenledi. Lidya Grup’un, Samsun, Erzurum, Adana, Kayseri, Ankara, Trabzon’daki Epson bayilerinin katıldığı vizyon toplantısında, bu yıla ilişkin genel bir değerlendirme yapılırken, 2018 yılı eylem planları oluşturuldu.

Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rıza Başoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Aykut Savbol, Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz ve Geniş Format Ürünler Satış Müdürü Mehmet Döner, grubun Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesindeki Epson bayileriyle bir araya geldi. Geçtiğimiz yıl gösterdikleri başarıdan dolayı Erzurum bayisi ve Trabzon bayisine ödülleri verildi. Erzurum Epson bayisi Cüneyt Güvenli ve Trabzon Epson bayisi Burak Aktaş, toplantı sırasında başarı ödüllerini aldılar.

Bayiler, bu yıl Epson’da başarılı bir yıl bekliyor

Japon kökenli uluslararası bir teknoloji şirketi olan Epson’un, Türkiye distribütörlüğünü Lidya Grup yapıyor. Wide formatta kalitesiyle tanınan ve toplam sahip olma maliyetinin düşüklüğü ile rakiplerinden ayrılan Epson’un, 20’nin üzerinde farklı modeli bulunuyor. Ekonomik fiyatı ve kaliteli baskısı nedeniyle ülkemizde yüksek satışı olan Epson B serisinin, bu yıl da yoğun talep alması bekleniyor. Daima büyümeye ve yeni fırsatlara odaklanan Lidya Grup’un, Epson bayileriyle bir araya geldiği toplantıda; bölgesel rakamlar, rekabet koşulları ve sektörün genel durumu değerlendirildi. Bu yıl odaklanılacak alanlar ve yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişi yapılırken, 2018 yılının eylem planları üzerinde çalışıldı. Bu yıl başarılı bir yıl geçirmeyi hedeflediklerini anlatan bayiler, satış ve hizmetlerini en üst seviyeye çıkarma kararlılığı içinde olduklarını belirttiler.

Büyüme odaklı bir DNA’ya sahip olduklarını ifade eden Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi: “2018 yılı, Lidya Grup’un tarihine geçecek bir dönüm noktası yılı olacak. Enerjimizle, moralimizle, güçlü sermayemizle, kalifiye insan kaynağımızla, bölge ofislerimiz ve bayilerimiz ile buna hazırız. Dijital baskı sektörünün lider markaları arasında yer alırken, daima büyümeye ve yeni fırsatlara odaklanmayı sürdüreceğiz. Grup olarak bu yıl %20’nin üzerinde bir büyüme hedefliyoruz.”

4 adımda, kriz yönetiminin reçetesi 

Geçtiğimiz yıla göre, bu yılın daha zor bir yıl olabileceğini belirten Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rıza Başoğlu, birkaç adımda olası ekonomik krizlerin nasıl yönetilmesi gerektiğini anlattı. Sadece ülkemizde değil, Avrupa ülkelerinde de verimsizliklerin söz konusu olduğunu, ayrıca Ortadoğu’daki karmaşada dikkate alınırsa hazırlıklı olunması gerektiğini ifade eden Rıza Başoğlu, şunları kaydetti: “İşletmelerin, özellikle de kriz dönemlerinde daha da hassasiyetle üzerinde durmaları gereken konuların başında, cari varlıklarını etkin kullanmaya çalışmaları gelir. Özellikle nakit varlıklarının bir bölümünü, büyüme ve/veya beklenmedik değişimlerin sübvansiyonu için ayırmalıdırlar. Bu dönemlerde yaptıkları iş ile direkt bağlantılı olmayan alanlara veya taşınmazlara yatırım yapmamalıdırlar.  İkinci adımda, sermayelerini şirket içinde tutarak, yatırıma, yeni ürünlere ve yeni pazarlara açılmayı desteklemelidirler. Unutulmamalıdır ki, iş yaparak gelişir ve varlıkları artırabilirsiniz. Bu sizi rekabette de öne geçirir. Üçüncü adım ise işletmeler, tüm giderlerinin analizini verimlilik şablonu ile yapmalı ve sapmalara müdahale etmelidirler. Son olarak dördüncü adımda, nitelikli ve tecrübeli insan kaynaklarıyla çalışmalıdırlar. Bu maddeleri uygulayan ve diğer taraftan alım veya satımlarındaki TL – döviz denklemini efektif yönetebilen işletmeler, sıkıntılı dönemleri de büyüme ile aşarlar. Motivasyonlarını kaybetmemek şartı ile büyümeye devam edeceklerdir.”

Toplantıların ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lviv şehrinde, tarihi ve kültürel bir etkinlik düzenlendi.

#Lidya, #Bayileri, #Ukrayna

İnceleyin

“Bir sayfa basın, bir tane ağaç dikelim” Xerox, işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmeleri için PrintReleaf ile ortak oldu.

Teknoloji devi Xerox’un yönetilen baskı hizmetleri (MPS) müşterileri, markanın PrintReleaf ile yeni ortaklığı aracılığıyla küresel ...