Anasayfa / Baskı Malzemeleri / Lidya Grup’un İhtişamlı Standına Büyük İlgi

Lidya Grup’un İhtişamlı Standına Büyük İlgi

Sign İstanbul fuarına katılan Lidya Grup, teknoloji şölenine dönüştürdüğü standında; Xerox, Epson ve EFI markalarının ürünlerini ziyaretçiler ile buluşturdu.

Baskı sektörünün lideri Lidya Grup, SIGN İstanbul 2017’de milyon dolarlık dijital baskı makinelerini sergiledi. Teknolojisiyle baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve EFI markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, fuarın buluşma noktası haline geldi.

Lidya Grup standında, aralarında EFI GS3250LXPro, EFI H1625, Epson SC-S80610, Epson SC-S60610, Epson SC-S40610, Epson SC-T7200MFP, Epson SC-T5200, Epson SC-P10000 ve Xerox Versant 80, D125, B7030 ve C7025’nin olduğu, dijital baskıda dünyanın son teknolojisine sahip makineleri sergilendi. Fuara, Lidya Grup’un İstanbul merkezi ve tüm bölgelerden ekipleri katılırken, standı ülke genelinden geniş format ürünlerini yerinde incelemek isteyen müşteriler de ziyaret etti. Fuarda aynı zamanda Lidya Grup’un, EFI’nin baskı çözümleri alanında Türkiye’deki tek distribütörü olduğu açıklandı.

Sign İstanbul fuarında Lidya Grup’u ziyaret ederek Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz ve Lidya Grup Yönetim Kurulu Danışmanı Rıza Başoğlu ile bir araya geldik. Print On Demand okuyucuları için fuarda sergilenen ürünler ve Lidya Grup’un bünyesinde gerçekleşen son gelişmeler hakkında bilgi paylaşımında bulunan Bekir Öz ve Rıza Başoğlu’na bir kez daha teşekkür ederiz.

Lidya Grup, krizleri değerlendiriyor

Yılın son çeyreğinde hareketli günlerin yaşandığını kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi: “Bu yılın dokuz ayını 2’ye bölersek, yılın ilk dört ayında yüksek bir ivme gerçekleşirken, sonraki beş ayı durağan geçti. Döviz kurlarındaki artış dahil birçok etken, yatırımların yılın son çeyreğine ötelenmesine neden oldu. Yatırımcıların, ‘yatırım iştahı’ devam ediyor ve Ekim ayı itibariyle hareketli günler yaşanıyor.” Bekir Öz, Türk ekonomisinin geleceğinin parlak olduğuna inandıkları için kriz dönemlerinde geri çekilmektense ön planda pozitif bir duruş sergileyerek büyümelerinin ve önemli gelişmelerinin her daim devam ettiğini söyledi ve 2017’yi %25- %30 arasında bir büyüme ile kapatacaklarını belirtti.

Hız kesmeyen projeler

Türkiye’nin her destinasyonuna aynı kalitede ve kısa sürede vermiş oldukları teknik servis hizmet ağının git gide büyüdüğünü dile getiren Öz, 1 buçuk yıldır devam eden Erdemir projesinin sonuçlandığı söyledi ve proje hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulundu: “Erdemir’in yüksek beklentilerine ve kaliteli teknik servis hizmetine cevap verebilecek tek firma Lidya Gruptur. Erdemir Projesi kapsamında; farklı bölgelerde 360 adet Xerox renkli makinenin kurulumunu  yapacağız ve güvenli baskı çözümlerimizle Zonguldak Ereğlisine 5 yıl boyunca kesintisiz hizmet vereceğiz. Türkiye’nin her destinasyonuna kısa sürede ve aynı kalitede vermiş olduğumuz teknik servis hizmetimizin ağı git gide büyüyor” dedi ve Lidya Grup’un Erdemir gibi 2 büyük projesinin de imza aşamasında olduğunu söyledi.

p17

“Üretken genç kitle ile tecrübe birleştirilmeli”

Lidya Grup Yönetim Kurulu Danışmanı Rıza Başoğlu, gerçekleştirmiş olduğumuz söylemişimizde genç ve üreten bir nüfusa sahip olan Türkiye’nin üretmek ve büyümek zorunda olduğunu belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Kriz döneminde süreci yönetemeyenler sektörde yok olup giderken ölçeklerini büyüten firmalar stratejik hamlelerle krizden başarılı bir şekilde ayrıldılar. Başarının bir diğer kaynağı ise bu firmaların bulundukları sektörün geleceği için 2. nesil eleman yetiştiriyor olmalarıdır. Kontrollü risk alma becerisini kaybetmeden üretken genç kitle ile  tecrübenin birleştirilmesi gerekiyor. Lidya Grup olarak bizim için anlık başarılar değil, sürdürülebilir büyüme ve başarı önemlidir. Her geçen süreçte büyüme gösteren Lidya Grup’un  başarıya ulaşma nedenlerinden biri de kazanımlarını iş alanında tutmasıdır. Kurumsal  Liderlik; nitelikli kadroları oluşturmayı, doğru zamanlama ile doğru yatırımları gerçekleştirmeyi ve teknolojiyi veya bulunduğunuz pazarı iyi okumanızla mümkündür.  Lidya Grup sahip olduğu ürün gamı, organizasyon yapısı, büyüme hedefleri ve motivasyonu ile model olmaya çalışmaktadır. .” dedi.

EFI’nin baskı çözümleri alanında Türkiye’deki tek distribütörü: Lidya Grup

Sektör ve Lidya Grup’un başarısı hakkındaki sohbetimizden sonra Bekir Öz, Lidya Grup’ın Sign İstanbul fuarında sergilediği ürünler hakkında şu bilgileri paylaştı: “Sign İstanbul fuarında temsil ettiğimiz EFI, Epson, Xerox markalarının ürünlerini, son kullanıcıya ve pazara tanıttık. Çok yönlü, verimli, uygun maliyetli ve çevre dostu EFI VUTEK GS3250 LX Pro, sekiz renkle ve iki beyaz mürekkeple yazdırma, 600 veya 1000 dpi şeklindeki çözünürlükler gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. EFI tarafında küçük hibrit makinelerini de standımızda yer verdik.”

En fazla talep edilen marka: Epson

“Epson’un ana ürünlerini, yeni foto serisini standımızda ziyaretçilere sunduk. Epson, yeni foto serisiyle, baskı kalitesini bambaşka bir yere taşıdı. E10000 ve p20000 ile profesyonel seviyede fotoğraf baskısı alınıyor. Epson’un t, nfb ve b serisinde bütün ailelerini Sign İstanbul’da tanıttık. Fuarda geniş kileye hitap ettiği için en fazla talep edilen marka Epson oldu. Biz de bu sektörde herkesin en az bir Epson makinesine sahip olması için gayret gösteriyoruz.”

Xerox’dan Akıllı Multifunction

“Standımızda Xerox tarafından ofis ve prodaction grubunda  2 yeni ürün sunumunu gerçekleştirdik. Xerox bu yıl 29 yeni ürünün lansmanını aynı anda yaptı. Bu ürünlerin en büyük özelliği  “Akıllı Multifunction” olarak değerlendirilebilecek olmasıdır.  Bu ürünler ile alan ve mekan kısıtlanması ortadan kalkıyor. Cihazların üzerinde bulunan tabletler, kişiselleştirilmiş hizmete olanak sağlamaktadır. Kullanıcılar herhangi bir alanda Xerox’un son teknolojisi ile karşılaştıkları anda hiç bir güvenlik ihlali olmadan makinenin tüm özelliklerinden faydalanabiliyorlar. Bunun dışında, bu ürünler üst düzeyde 38 dilde tercüme yapabiliyor. Özellikle KOBİ’ler, birçok ülke ile ticaret  yapabilme noktasında, bu makinenin çok büyük katkıları ile işlerini hızlandıracaklar.”

Lidya Print Management (LPM) projesi tanıtıldı

Fuarda lansmanı yapılan Lidya Print Management (LPM) Projesi hakkında bilgi veren Lidya Grup Yönetim Kurulu Danışmanı Rıza Başoğlu, şunları söyledi: “Fuarda, tarafımızdan geliştirilen yeni hizmet konseptinin tanıtımını yaptık. LPM adıyla tanımlanan (Lidya Print Management) destek modeli, ekipmanların ihtiyaca göre doğru seçilebilmesini ve doğru yazılım çözümleri ile verimliliğe ve kaynak tasarrufuna yönelen kişiselleştirilmiş bir çözüm olarak ortaya çıkmakta. Günümüzde, donanımlara hayat verecek ve kişiselleştirecek olan şey, yazılımdır. Yazılımla birlikte, kişiye özel hizmet sağlanırken, güvenlik ve verimli baskı ön planda oluyor. Bildiğiniz üzere donanımlar, RIP yüklemeleri ile işlevsel hale gelmekte ve esnek üretim imkanını sağlamaktadırlar.  Farklı noktalardan temin ve münferit çözüm arayışları, aynı iş yerinde çok farklı RIP kullanımlarına yönlendirmiştir. Bu yönlendirme özellikle profesyonel baskı alanında farklı özelliklerde operatör gereksinimi oluşturarak verimliliğe engel olduğu gibi ekipmanların da ortak kapasite ile kullanımına engel olmaktadır. İşlevlerin standart hale getirilmesi için LPM disiplini ve oluşumunu uygulamaya koyduk. Özetle, Lidya Grup olarak ekipman satışı ve servisinin ötesine geçerek, satın alınan marka bağımsız diğer ürünlerin de verimli kullanılması yönünde çözümler sunmaktayız. Konu artık, fotokopi ve printer almanın ötesine geçmiştir. Kullanıcılar, kişiselleştirilmiş ve “Akıllı çok fonksiyonlu “ ekipmanlara yönelecek ve farklı  uygulamaları talep etmeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

2018’de Londra’daki ofis faaliyete geçecek 

Bekir Öz, gelecek yıl itibariyle yurtdışı pazarlara açılacaklarını da belirterek şöyle devam etti: “Bulunduğumuz coğrafya dahil, global pazarlardaki baskı çözümleriyle ilgili fırsatları değerlendiriyoruz. Bölge, pazar ve ürün araştırmaları yapmaktayız. 2018 yılı itibariyle Londra ofisimiz ile yurtdışına açılmış olacağız. Türkiye pazarında elde ettiğimiz tecrübemizi ve başarılarımızı, global pazarlara taşımak için atağa geçtik. Ülkemizin yanı sıra, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerine hizmet vermeyi planlamaktayız” dedi.

Lidya Grup, ileriye odaklı

Söyleşimizi Bekir Öz’ün şu sözleri ile sonlandırdık: “Birkaç hamle sonrasını gören bir firma olarak, biz sektörde en iyi altyapıya sahibiz. Servis ve tüm hizmetlerimizi daha üst noktaya taşımak için SAP ile anlaştık. Lidya Grup’taki iş sürecimizi SAP ERP yazılımı ile yöneteceğiz. Uygulama biraz zaman alacaktır. Tüm muhasebe, müşteri yönetimi, stok, servis ve müşteri memnuniyeti Sap altında çalışır hale gelecektir. Böyle bir projeye yatırım yapan ilk distrübütör şirket olarak sektörde bir ilki gerçekleştireceğiz.”

#lidyadrup, #stad, #Xerox, #EFI, #Epson

İnceleyin

Xerox 9 Yıldır Dünya Çapında MPS Lideri

Xerox Quocirca Yönetilen Baskı Hizmetleri Pazar Durum Raporuna Göre Dokuzuncu Kez Üst Üste Lider Oldu. ...