Anasayfa / OLDEST POSTS / Mat Kağıt Drupa 2016’da Geniş Ürün Gamını Sergiledi

Mat Kağıt Drupa 2016’da Geniş Ürün Gamını Sergiledi

MAT-KÂĞIT-DRUPA-2016’DA-GENİŞ-ÜRÜN-GAMINI-SERGİLEDİ

Mat Kağıt Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz; “Tüm sergilenen modellerimiz sundukları teknolojik yeniliklerle ilgi odağı oldu” ifadesinde bulundu.

Mat Kağıt, HP PageWide Web Press T400S’i ilk kez ziyaretçilerle buluştururken yeni ürünlerinin ön tanıtımını da gerçekleştirdi. Fuarda geniş ürün yelpazesini ziyaretçilerin beğenisine sunan firma, verimli bir fuar süreci geçirdi.
Drupa 2016 fuarında temsilciliğini yaptığınız markalar ve tanıttığınız yeni ürünler nelerdi? Genel olarak ürünler ve özellikleri hakkında bilgi alabilir miyiz?
Drupa 2016 fuarında Temsilcisi bulunduğumuz HP, ZÜND ve FOTOBA markalı ürünlerimize ait stantlarda Türkiye’den gelen müşterilerimizi karşıladık. HP ürünlerimiz içinde yer alan HP Latex teknolojisine ait yeni HP Latex 500 serisi ürünlerimizin tanıtımını yaptık, HP Latex 300 serisi ürünlerimizde standımızda yer almıştı. HP Latex 1500 serisi 320 cm eninde yeni makinemizin tanıtımını da Drupa da gerçekleştirdik. Yatırım maliyeti açısında daha uygun fiyatlı yatırım yapmak isteyen müşterilerimiz için önemli bir çözüm olarak sunuldu. HP Latex 3100 ve 3500 serisi endüstriyel 320 cm eninde yazıcılarımızda Drupa fuarında sergilendi. Oluklu Ambalaj sektörüne yönelik geliştirilen HP Scitex FB17000 Corrugated Press UV dijital baskı makinemiz Oluklu Ambalaj sektörüne mensup firmalar tarafından oldukça ilgi topladı. Bu sektörün ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen HP Scitex FB17000 Corrugated Press max. baskı ebadı olarak 160 cm x 320 cm ebatlarında baskılar yapmaktadır. 4 renkli baskı ve saatte 1000 m2 baskı kapasitesi, oluklu kartonlar için geliştirilen özel kauçuk vakumlama tepsisi sayesinde çok çeşitli oluklu kartonlara uygun mürekkep maliyetleri ile baskı yapılabilmektedir. İlk defa Drupa da sergilenerek Oluklu Ambalaj sektörüne sunulan HP PageWide Web Press T400S, 1067 mm eninde, 183 mt/dak. / 11.640 m2/saat baskı kapasitesine sahiptir. Ayrıca Drupa’da tanıtımı yapılan 2019 yılında satışa sunulacak yeni teknoloji tabaka baskı makineleri hakkında sunumlar ve tanıtımlar yapıldı. Reklam sektörüne yönelik sunmuş olduğumuz tabaka UV baskı makinemiz yeni HP Scitex FB9000 makinemizdi. 160 cm x 320 cm ebatlarında manuel besleme ve toplama yapılabilen bu modelimiz daha ekonomik yatırım yapmak isteyen müşterilerimiz için uygun
bir çözüm olarak sunuldu. Drupa 2016 fuarında Zünd standında üç farklı Dijital Kesim Sistemi ve modelini sergiledik : Zünd D3, G3 ve S3. Tüm sergilenen modellerimiz sundukları teknolojik yeniliklerle ilgi odağı oldu. Ambalaj Sektörüne yönelik üretilmiş olan Zünd D3 Dijital Kesici modelimiz, Zünd’e EDP’nin “En İyi Geniş Format Sonlandırma Ekipmanı” ödülünü kazandırmış bulunmaktadır. Ambalaj üretimi gerçekleştiren firmalar, dijital baskı sektöründeki teknolojik gelişmelere paralel olarak hızla artan düşük ve orta tiraj üretim taleplerini destekleyen, dijital baskı sistemlerine yatırım yapmaktadır. Dijital baskı ile üretilen ürünlerin sonlandırma işlemleri de yine geniş ebat dijital sonlandırma sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Drupa’da lansmanı yapılan Zünd D3 modelimiz, çift kesim kafası ve Tam Otomatik Besleme/İstifleme Sistemi’ne sahiptir. Çift kafalı Zünd D3, ambalaj üretimi sonlandırma hızlarını % 50 – 80 arasında arttırarak üretim hızı standardını en yüksek seviyeye taşımaktadır. Reklam sektöründe yoğun kullanılan Zünd G3 Dijital Kesici modelimiz ile ilgili, Zünd G3 Tam Otomatik Uç Değişim Sistemi “ARC“ – Drupa 2016’da müşterilerimize sunulmuş ve çok büyük ilgi görmüştür. Sektörümüzde, yoğun olarak kullanılan sert levhaların işlenmesinde (Pleksi, MDF, Saf Alüminyum, kompozit, Forex vb…), CNC router sistemine sahip kesim masaları kullanılmaktadır. Sert levhaların işlenmesinde delme, kanal açma, “V” kanal açma, kazıma, gravür ve parlatma gibi ihtiyaçları gerçekleştirmek için kesim uçları manuel olarak değiştirilmektedir. Manuel uç değişimi oldukça zahmetli ve zaman alan bir işlemdir. Zünd G3 tam otomatik router sistemi “ARC” ile 7 adet farklı kesim bıçağı makine şarjör ünitesine yerleştirilir ve tüm farklı işlemler tam otomatik olarak gerçekleştirilir. Makine, planlanan iş doğrultusunda işlem sırası gelen kesim ucunu otomatik olarak alır, kullanır, temizler ve şarjör ünitesine bırakır. Şarjör ünitesine yerleştirilen 3 adet yedek uç ile 7/24 üretim sıfır zaman kaybı ile gerçekleşir. Zünd G3 Tam Otomatik Uç Değişim Sistemi ”ARC” ile %200-300 oranında verimlilik artışı sağlanarak, manuel uç değişimlerinde ortaya çıkabilecek riskler ve fireler önlenmektedir. Küçük ebat sonlandırma ihtiyacı olan firmalar ve kopyalama merkezleri için üretilen Zünd S3 Dijital Kesici modelimiz ise, arkasında bulunan otomatik besleme ünitesine paleti ile yerleştirilen tabaka ürünlerin, besleme, kesim ve toplamasını tam otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Toplama ünitesinde kullanılan Robot sistem, kesilmiş ürünleri ayrı ayrı istiflemektedir. Zünd S3 modelimizde de küçük ebat sonlandırma ihtiyaçları tam otomatik olarak gerçekleştirilmekte ve verimlilik ve üretim kapasitesi konularında sektörün standartlarını sürekli yukarıya taşımaktadır.

Ziyaretçi genel profilini nasıl değerlendiriyorsunuz? Temas
kurduğunuz ziyaretçi portföyü hakkında bilgi verir misiniz?
Drupa fuar organizasyonu bilindiği üzere matbaacılık sektörünün en büyük fuar organizasyonudur. Dolayısı ile matbaa sektöründen en çok ziyaretçi alan organizasyon olma özelliğini taşıyor. Son yıllarda dijital baskı teknolojisindeki gelişmeler ile beraber konvensiyonel matbaacılık yapısından dijital baskı teknolojisine hızlı bir geçiş süreci var. Bizim ürün grubumuzda yer alan açık hava reklamcılık sektöründen çok fazla ziyaretçi akını olmadığını belirtmemiz gerekir. Daha ziyade oluklu ambalaj sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimiz fuar ziyaretinde bulundu.
Fuarın sonucu hakkında nasıl bir değerlendirmede bulunursunuz?
Drupa Düsseldorf fuarına gelmeden önce fuarı ziyaret edecek müşterilerimiz belirliydi. Beklediğimiz müşteriler fuarı ziyaret etti. Kendilerine yeni ürünlerimizi tanıttık. Bazıları ile ön satış anlaşmaları imzaladık. Fuar sonrasında finansal işlemler başlayacak şekilde program yapıldı. Bu açıdan bizler için programlı ve başarılı bir fuar süreci geçtiğini belirtebiliriz.

 

#MatKağıt #Drupa #DrupaFuarı #MatbaaSektörü #AmbalajSektörü #PrintOnDemand

İnceleyin

KÜRESEL BASKI ENDÜSTRİSİ EKONOMİK VE ÇEVRESEL ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA 7. drupa Küresel Eğilimler Raporu

7.drupa Küresel Eğilimler Raporu Nisan ayında yayınlandı. Korona virüsünün patlak vermesinden ve drupa’nın Nisan 2021’e ...